Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet
Hva har du å avle videre på ellers? Hvis du har greit med tisper hadde jeg tatt gutten tror jeg, og forsøkt å få kun lala på linjene mine først. Men jeg er noob, da. :P

Foreløpig har jeg dårlig med hannhunder, har 1 ung tispe med 15HH og 9Hh - lala, 1 tispe valp med 10HH - 14Hh - lala og en tispevalp med 14HH - 10Hh Lla (+ de 3 foreldrene, men de er ikke så bra).

Burde kanskje beholde hannhunden da

  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

Wow! Whippeten gikk opp 2 leveler på 1 dag! :D Nå er snart tispen min på level 5, så da blir det valper :D Og nå har jeg bygget ut kennelen min så jeg har fått treningsområdet! Jeg var dum som valgte agility som treningskit fordi det ser kulest ut :lol: Jeg har flest hunder trent i show jo!

Ellers sliter jeg selv med å velge proffesion. Jeg hadde egentlig bestemt meg for å velge Breeder, men det står at Compeditor er anbefalt for nye spillere. Hmm.

Skrevet

Damnit! Føler meg lurt! Fikk endelig ei tispe med bare excellent, også hadde hun bare 5 HH! Jaja. Ingen hh, så skal levle henne opp og se hva hun gir. Har en hannvalp med 13 HH som skal få vokse til, så får vi se om han kan matches med noen bra etterhvert

Skrevet
Spør igjen jeg (tror ikke jeg fikk noe svar sist?), er det noen som vet om det er noe vits i å trene en hund som allerede har 100%?

Her står det om trening:

http://www.furry-paws.com/help/article/training-training-areas-and-bias-a-guide

Slik jeg forstår det så øker det en av statsene til hunden om den trener :) Selv om den er trent til 100%.

Edit: Den får visst dobbelt så mye stats om den er 100% trent.

  • Like 1
Skrevet
Du må være på level 5 minst også må du flytte til en større tomt. I tillegg må du kjøpe trainingkit på butikken.

http://www.furry-paws.com/help/article/training-area

Det meste dere lurer på kan dere finne ved å trykke på "Help" knappen og finne artikler om det der :)

Leste der først,men jeg får ikke velge noe på den ledige plassen i kennelen. Dritt. Er på høyere level og med stor tomt. Dumt med plass til 50 hunder uten plass å trene :))
Skrevet
Leste der først,men jeg får ikke velge noe på den ledige plassen i kennelen. Dritt. Er på høyere level og med stor tomt. Dumt med plass til 50 hunder uten plass å trene :))

Har du kjøpt treningskit?

Skrevet

Har du kjøpt treningskit?

Jepp,prøvd å bruke det men får bare beskjed om at det ikke finnes noen training area å bruke det på. Uten flere alternativer. Men kan det ha noe med at jeg har registrert meg som competitor i steden for trener? Spiller ikke så stor rolle da men det er jo ikke særlig spennende å bare trykke på de daglige behovene hele tiden :) Hadde vært moro å gjøre litt mere

Skrevet
Jepp,prøvd å bruke det men får bare beskjed om at det ikke finnes noen training area å bruke det på. Uten flere alternativer. Men kan det ha noe med at jeg har registrert meg som competitor i steden for trener? Spiller ikke så stor rolle da men det er jo ikke særlig spennende å bare trykke på de daglige behovene hele tiden :) Hadde vært moro å gjøre litt mere

Nei, jeg har treningsområde, og jeg er ikke trener. Jeg skjønner ikke helt hvorfor du ikke får det til. Hva er brukeren din?

Jeg er inne på forumet nå og leter etter gode hunder å kjøpe meg :D I den ene tråden skriver oppdretteren at h*n starter budrunden på 100k, hva vil det si? 100 000? 10 000?

Skrevet
Trykk på det ledige området og kjøp området som treningsområde..

Og lola: vil du kjøpe en overvaska dalmis? :P

Sent from my GT-I9100

Nei takk :lol: falt nesten for fristelsen å kjøpe en hvit her om dagen, for hun var skikkelig bra, men har ikke lyst til å blande inn dette :P

Det kommer an på hva du har lyst til å gjøre i spillet. :)Det står en forklaring på hvilke bonuser de ulike gir, men tror ikke én er veldig mye bedre enn de andre. Hva har du å avle videre på ellers? Hvis du har greit med tisper hadde jeg tatt gutten tror jeg, og forsøkt å få kun lala på linjene mine først. Men jeg er noob, da. :P

Ja jeg vet ikke helt... men har jo egentlig lyst til å avle fantastiske hunder da, men har og lyst til å gjøre andre ting. Kanskje de to kontoene mine får satse på forskjellige områder da. For det går vel ikke an å flytte poengene etterhvert?

Nå er jenta min fra A-kullet leveringsklar :D 6HH, synes ikke det var helt ille egentlig, men bare flaks, siden jeg ikke ante at det spilte noen rolle da jeg parret løs med random hunder.

Skrevet

Da er jeg inne. #1093100

Hvordan kommer jeg meg til level 3, så jeg kan godta venneforespørselene jeg har fått?

Begynner med Hermes og Calle, en whippet og en saluki.

Skrevet

Hennie, hvor mange hunder kan du selge fra et kull? La inn et bud på en salukivalp, men ser to allerede er solgt, så da går det kanskje ikke? (den andre brukeren min, abs fabs)

Skrevet

Hvordan kan jeg få poeng uten å mate hunder osv. Går det an? Alle hunder er ferdigmatet og alt det der, og jeg mangler ett usselt poeng for å levle opp! Har bare 19 kr :P

Har overført to hunder fra den andre kontoen som jeg har matet, men fint om den andre kontoen slipper å kaste bort mer penger på dårlige hunder liksom :P

Skrevet
100k er 100 000 ja

Det er jo galskap! Hvem kjøper en valp for så mye? :o Neida, jeg har ikke veldig lyst på denne valpen og har ikke penger den :lol: Jeg bydde 15 000 for den :innocent: Oppdretteren ble sikkert fornærmet.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...