Gå til innhold
Hundesonen.no

Furry Paws - hundeoppdrett- og treningsspill


Recommended Posts

Skrevet

Jeg kom over det morsomme gratis browser-baserte spillet Furry Paws i kveld. Du har din egen kennel, og starter med å velge deg en hund - rase, kjønn, navn osv. Alt etter hvilken rase du har valgt, så har du flere ulike hundesporter tilgjengelig. Du kan trene hunden, stille den ut, konkurrere, parre den og få valper for å utvikle rasen videre osv.

Spillet er gratis og krever ingen nedlasting.

Jeg synes det er supergøy ut, men har nettopp prøvd. Tenkte å dele lenken til andre som kanskje kunne være interessert. :)

  • Like 2
  • Svar 4.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja, eller du kan evnt. få mamman din hekta på spillet...Herrefred, moren min tar helt av, ringer meg stadig vekk, her om dagen kom hun for sent på jobb. Fått et kull, jo!

Skal jeg lage en sonenguild der?

Vi er sjette største guilden der nå.

Posted Images

Skrevet

Gleder meg til jeg kan få meg profession points og bli profesjonell trener, handelsmann, oppdretter eller annet! Må få meg flere hundr så jeg kan gå opp i level.. Har nå en japaner til utstilling (og kanskje agility), en schäfer til schutzhund og en BC til lydighet. Hm, hva blir det neste... Kanskje en liten japanertispe til agility, så kan jeg parre den senere med min japanerhann... *ser for seg et kull med virtuelle hvite lodotter*

Skrevet

Nå har jeg en japaner i utstillingsringen og en som deltar i agilitystevne. Hvis alt går bra, så blir det virtuelle ulldotter etterhvert. :lol:

JailyTina - liker avataren din. Fallout er genialt. :)

  • Like 1
Skrevet

Skal legge folk til når jeg har nådd level tre. Får ikke lov før. :P

Tror jeg også skal ha et schäferoppdrett og rette opp de fæle ryggene og vinklene til rasen. :ahappy:

  • Like 2
Skrevet (endret)

Henriette: Har add'et deg. :) Stilig kennel!

*klippe*

JailyTina - liker avataren din. Fallout er genialt. :)

Fallout er et av de kuleste spillene jeg vet om!! :)

Edit: forresten! Om noen vil legge til meg så er jeg Tixy, nr 136126.

Endret av JailyTina
Skrevet

Synes det så kjent ut ja, har tydeligvis spilt det i 2007 :P Jaja, jeg er #526188 , hvis noen vil legge meg til :)

Haha, jeg hadde 5 tibber og en jack i den tiden. Jacken ble oppkalt etter moren til den jacken jeg har i dag - helt tilfeldig. Og to av tibbene ble oppkalt etter de to tibbene jeg har hatt/har.

Guest Michellus
Skrevet

Tre belgere... :aww:

Meeeeeen... Åssen får man UXP? Det går liksom litt sakte her synes jeg :P

Skrevet
Begynte med Furry Paws i 2006 jeg i følge profil info'n min. :lol: Har ikke vært aktiv på lenge, men er vanvittig avhengighetsskapende!! In a good way ;)

Jeg også begynte rundt den tiden :lol:

Skrevet
Ups. Har en BC som heter Nora! :D Hvordan tjener vi penger? Har vist brukt opp alt :o

Du får en daglig salary, men i tillegg kan du tjene penger gjennom enkle spill som er å finne på siden. Gå til Atlas og Games. :)

Nå har jeg fått mitt første valpekull! Skal beholde en tispe og avle videre på henne. Ei rødbrun schäferjente som er selvstendig og sterk, skikkelig brukshundemne! Spennende! :lol:

Skrevet
Tre belgere... :aww:

Meeeeeen... Åssen får man UXP? Det går liksom litt sakte her synes jeg :P

Du får UXP når du steller din nyinnkjøpte hund. Assign leker, skåler og mat, og klikk på de forskjellige valgene på Interact. Så får du også UXP hvis du vinner konkurranser regner jeg med, men har ikke kommet så langt enda. Får resultatene i morgen.

Skrevet

Ånei, det går an å ha bedlington terrier der! Da må jeg jo spille det!

Jeg skulle egentlig bare inn og sjekke hva slags raser man kunne velge mellom... Den på tegninga var søt, også. :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...