Gå til innhold
Hundesonen.no

Romjultreff Oslo 27.12.2012 - Bildetråd


Recommended Posts

Skrevet

Legger ut noen av de jeg har rukket å bli ferdig med, men nå merker jeg formen blir verre, så får nesten ta en pause og finne en varm seng :)

IMG_8879.jpg

IMG_8900.jpg

IMG_8916.jpg

IMG_8918.jpg

IMG_8921.jpg

IMG_8924.jpg

IMG_8932.jpg

IMG_8935.jpg

IMG_8939.jpg

IMG_8942.jpg

IMG_8944.jpg

IMG_8945.jpg

kommer flere etterhvert :)

  • Like 3
Skrevet
Fine bilder :) Bompi og jeg egner oss dårlig på møljetreff, så vi stakk hjem og til skogs i stedet. Vi sees senere, i litt mer organiserte former ;)

Er faktisk veldig lenge siden det har vært møljetreff. Som regel er det trening og noen leker i små puljer avgårde :P jeg sliter faktisk litt med å huske at vi noensinne har hatt sånn mølje vi hadde idag *klø seg i hodet*

Vi får ta igjen mer organisert form over nyttår ;)

  • Like 1
Skrevet
Fine bilder :) Bompi og jeg egner oss dårlig på møljetreff, så vi stakk hjem og til skogs i stedet. Vi sees senere, i litt mer organiserte former ;)

Syntes dere klarte dere finfint jeg :) Og om det kan "trøste", det er første gangen jeg har turt slippe min(e) sånn rett ut for jeg har også trodd vi ikke egnet oss for møljetreff ;)

Og ennå en gang, tusen takk for flotte bilder dere trofaste fotografene :D

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for fine bilder av alle fotografene :) Utrolig godt oppmøte, var redd for at mange kom til å melde forfall! Synes den lille tric valpen var utrolig søt og modig som ville leke med alle de store!

Sansa er fortsatt utslitt :)

  • Like 2
Skrevet
Jah der ble møljetreff :P Lurte litt på hvorfor du dro rødhette og ulven, var redd noen var dumme med deg. Vi får være mer organiserte neste gang

Neida, slett ikke. Men møljing er som sagt ikke helt min greie, og Eddard er litt for stor og slynglete til å slippes inn i slike møljer - ikke heeelt typen. Dessuten lengtet vi hjem til dette:

b%C3%A5lplassen.jpg

Men vi prøver gjerne igjen hvis det de facto blir bål og trening ved en senere anledning :)

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for et flot treff og Bella er forsatt sliten faktisk :angel:

Så lurer jeg på dere andre som tok bilder i dag hvordan får dere så klare og lyse bilder i det været som var i dag?Kan godt sende meg pm så vi ikke kupper bildet tråden :santa:

Skrevet

Rødhette: han kan få yngle seg på Marvel når vi kommer til Norge :P .

Mye fine bilder! Har Sansa veldig mye pels? Hun så plutselig veldig voksen ut!

  • Like 1
Skrevet
Tusen takk for et flot treff og Bella er forsatt sliten faktisk :angel:

Så lurer jeg på dere andre som tok bilder i dag hvordan får dere så klare og lyse bilder i det været som var i dag?Kan godt sende meg pm så vi ikke kupper bildet tråden :santa:

Klare bilder får man med høy lukkertid, og lyse ble de ved å bruke fastobjektiv med laveste blender på 1.8. I tillegg til å knipse vilt! Også sortere ut de beste.

Og som regel tar jeg en rask redigering i Lightroom bare for finjustere alt bittelitt.

Skrevet
Rødhette: han kan få yngle seg på Marvel når vi kommer til Norge :P .

Mye fine bilder! Har Sansa veldig mye pels? Hun så plutselig veldig voksen ut!

Sansa har blitt diger :o Hun har mindre pels enn det ser ut til på bildene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...