Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling Pingvinhallen Sandefjord 19.- 20. januar.


Recommended Posts

Skrevet

Noen som har tenkt seg hit`?

Link til dommerliste, de har også lagt ut dommerpresantasjon. Ser ut som noen spennende dommere. Mange nye, med mye erfaring.

http://sandefjordhundeklubb.com/index.php/pingvinhallen.html

Vi har lyst, bare fordi dommeren virker spennende, men det er litt langt å reise når vi egentlig ikke trenger noe, så er litt i vurderingsfasen :)

De har også parkonkurranse! Dvs. to hunder av samme rase (Med samme eier tror jeg?) en hannhund og en tispe som konk. mot andre par.
Moro å ha litt "ekstra"!

  • Svar 50
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Du trenger ikke å være eier av begge 2, de må bare være av samme rase, en tispe og en hann Vi skal stille Leo siden det er rett borti her

Bella skal på sitt siste valpeshow her også håper jeg Arla kan ta sitt danske og norske championat der :angel:

Sånn da var Bella og Arla meldt på også

Skrevet
Noen som har tenkt seg hit`?

Link til dommerliste, de har også lagt ut dommerpresantasjon. Ser ut som noen spennende dommere. Mange nye, med mye erfaring.http://sandefjordhundeklubb.com/index.php/pingvinhallen.html

Vi har lyst, bare fordi dommeren virker spennende, men det er litt langt å reise når vi egentlig ikke trenger noe, så er litt i vurderingsfasen :)

De har også parkonkurranse! Dvs. to hunder av samme rase (Med samme eier tror jeg?) en hannhund og en tispe som konk. mot andre par.

Moro å ha litt "ekstra"!

Du trenger ikke å være eier av begge 2, de må bare være av samme rase, en tispe og en hann :)

Vi skal stille Leo siden det er rett borti her :)

  • Like 1
Skrevet

Har også vurdert å melde på, siden det er så nærme :) Men siden dyret fortsatt er like naken er jeg litt usikker... :P Har vel noen dager igjen å bestemme meg på.

Skrevet

Grei dommer, og bare 1,5 - 2 timer å kjøre. Så jeg kommer. Forhåpentligvis faller Freke såpass godt i smak at han blir N UCH på denne utstillingen <fingra krysset>

Så skal Fjellbris få litt ringerfaring.

Skrevet

I denne parkonkurransen: Er det meningen at tispen og hannen skal være mest mulig like/samme type, eller dømmes de etter hver sine egenskaper? Jeg har nemlig 1 hannhund og 2 tisper å velge mellom. Skal jeg ta hun som er best, men en del mindre enn hannen, eller ta hun som er større og litt mer lik hannen? Dilemma! :P

Skrevet
I denne parkonkurransen: Er det meningen at tispen og hannen skal være mest mulig like/samme type, eller dømmes de etter hver sine egenskaper? Jeg har nemlig 1 hannhund og 2 tisper å velge mellom. Skal jeg ta hun som er best, men en del mindre enn hannen, eller ta hun som er større og litt mer lik hannen? Dilemma! :P

I andre parklasser jeg har vært med på er typelikheten det man ser etter :)

Skrevet

Dumt jeg ikke har noen grå tispe eller svart hanne med samme maske som det motsatte kjønn. For jeg har to grå hanner med relativt mørk maske og to svarte tisper med ganske åpne masker. I tillegg er de ikke så typelike heller, og det understrekes på en måte av de ulike fargene deres.

Hadde vært moro å prøvd noe utradisjonelt, men gidder ikke når jeg ikke har to hunder som ligner litt en gang :P

Skrevet
Dere får si ifra når PMen kommer da! Nysgjerrig på Lappisene, mulig jeg tar en tur selv om det ikke ble til at jeg meldte på :)

Du må ta en tur å si Hei. Vi er mange fra vestfold som skal stille ;)

Skrevet
Du må ta en tur å si Hei. Vi er mange fra vestfold som skal stille ;)

Så gøy! Gjør nok det da :) Får se om jeg ikke drar med meg kameraet også :) Nå angrer jeg jo selvsagt litt på at jeg ikke meldte på :lol: Men, men. Neste gang!

  • Like 1
Skrevet
Så gøy! Gjør nok det da :) Får se om jeg ikke drar med meg kameraet også :) Nå angrer jeg jo selvsagt litt på at jeg ikke meldte på :lol: Men, men. Neste gang!

Du må ta med kameraet om du skal ja, og love trøndern å ta bilder, siden jeg får sett altfor få lappiser :(

Skrevet
Du må ta med kameraet om du skal ja, og love trøndern å ta bilder, siden jeg får sett altfor få lappiser :(

Hehe, har ikke vært i den hallen før, så aner ikke hvordan lyset er, but I'll do my best! ;)

Noen som har vært der før og vet hvor hallen er ift. svgs eller bugården? :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
    • Bare det at noen har tenkt tanken er for meg helt på trynet. Og det er en herlig ironi i at de ikke tester produktene sine på dyr, men selger til dem... Hjelpes, hvem er disse folka😄
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...