Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Har noen prøvd disse kapslene?

Jeg må få kjøpt noe omega3 til sjuklingen min, og siden hun fra før av får en pillecocktail hver morgen - hvorfor ikke legge til omega3 i pillecocktailen tenkte jeg :P Men er de noe tess, har noen merket at tilskuddet hjelper?

EDIT: Og i helsikka jeg skriver alltid feil dobbeltbokstav i firmanavnet, sorry :P Har med min feilaktige uttale av firmaet :P

Endret av Gjest
Fikset leif i tittelen ;)
Skrevet (endret)

På nettsida står det:

"Dr. Baddakys Fiskeolje leveres på mørke glassflasker, 200ml, 500ml, 1000ml PET flaske eller som kapsler, (1000 mg) med 100 kapsler i boksen.

Dr. Baddakys Fiskeolje inneholder 30% omega-3 fettsyrer, hvorav ca 18% er eicosapentaensyre (EPA) og ca 12% er docosahexaensyre(DHA). Det kan også uttrykkes slik: den flytende oljen på alle flaskene inneholder total Omega-3 fettsyrer: 359 mg/g (derav EPA 165mg/g og DHA 106 mg/g). 1g fiskeolje tilsvarer ca 1ml olje. I kapslene er oljen dobbelt så konsentrert.

Hvor mye Dr. Baddakys Fiskeolje skal dyret ha?
Under 5 kg: 1 teskje (5ml)eller 1 kapsel annenhver dag
5-15 kg: 1 teskje (5ml)eller 1-3 kapsler
15-30 kg: 1 barneskje(10ml)eller 2-4 kapsler
Over 30 kg: 1 spiseskje (15 ml)eller 4-6 kapsler
Doseringen er hentet fra vitenskapelige artikler som har benyttet fiskeolje som støtteterapi ved hudlidelser hos hund."

EDIT: Eh, det eneste som er DRIT med dette, var det jeg leste ang. importlandet for fiskeolja.

"Vår leverandør av fiskeolje er ISO 9001 sertifisert og godkjent av veterinære myndigheter. Det er full sporbarhet helt ned til fiskebåten som har fanget fisken. Når oljen ankommer Norge fra Sør-Amerika leveres den med helsesertifikat og den er i karanten"

Jeg er neppe den eneste som så dokumentaren om hvordan overfiske i Peru forer Europeiske produsenter med billig fiskeolje. I dokumentaren blir det avdekket ganske "avskyelige" forhold som olja ble holdt i, hvor han som blir intervjua sier "nei dette er ikke menneske-fiskeolje, det er sånt som skal til dyr".

*enter skeptic mode* :fear:

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7895391

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7876267

http://www.nrk.no/helse-forbruk-og-livsstil/1.7869289

Endret av Gjest
Skrevet

Jo altså, jeg har tidligere brukt no olje kjøpt på FK butikken (husker ikke i farta, tror det var selolje av noe slag?) - men jeg synes det ble et sånt ulidelig gris av flaska. Plutselig så sølte man litt i det man helte uttav flaska, også er flaska omtrent permanent fettete. Olja må jo oppbevares i kjøleskap, og for å stoppe det fra å lukte må man ha pose utenpå, også blir det plutselig fett i posen, fett utenpå posen, hele kjøleskapet lukter... etc :P

Tenkte at kapsler er litt enklere, sånn sett :P

Skrevet
Jo altså, jeg har tidligere brukt no olje kjøpt på FK butikken (husker ikke i farta, tror det var selolje av noe slag?) - men jeg synes det ble et sånt ulidelig gris av flaska. Plutselig så sølte man litt i det man helte uttav flaska, også er flaska omtrent permanent fettete. Olja må jo oppbevares i kjøleskap, og for å stoppe det fra å lukte må man ha pose utenpå, også blir det plutselig fett i posen, fett utenpå posen, hele kjøleskapet lukter... etc :P

Tenkte at kapsler er litt enklere, sånn sett :P

Pumpeflaske!
Skrevet

En drikketut fra feks Imsdalsvann, omtrent umulig å søle med den, og koster deg omtrent en krone ;) Som regel passer de rett på flaska oljen kom ifra, ellers kan man helle olje over på Imsdalsflaska. Jeg kjøpte selolje i 5 litersduinker (billigst) helte den over på halvliters colaflasker og hadde de i frysa, og tok opp en og en etter behov. Brukte samme drikketut på hver flaske.

Skrevet

Jammen er ikke de vitaminene i fra levra litt potensielt farlig for overdose hos hund? Eller er det sånn myte-ljug?

Finnes det norsk-produsert fisk/selolje?

Skrevet

Jeg brukte en periode selolje kapsler uten tilsatte vitaminer som jeg kjøpte på Rema, veldig fornøyd med disse.

Nå får hun omega3 kapsler fra proteinfabrikken, fikk 360kapsler for 99kr og gratis frakt, helt sinnsykt billig, var sånn black friday tilbud.

Skrevet
What what when and where! :shocked:

Kjøper sånne "pumper" på biltema (tror jeg!) og satt på både 5 liters dunken, og den lille på 500 ml, 500 ml har jeg i vanlig kjøleskap og 5 liters kanna har jeg i kjelleren (så bruker jeg alt ettersom hvor jeg blander mat) har ikke måtte hatt noe plastikkpose eller noe rundt flasken i kjøleskapet, lukter ingen ting, og søler ingen ting :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...