Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

La meg presentere det nyeste familietilskuddet: Chilja's Wagtail Lily, eller Nagini som hun heter til daglig.

Hun er etter NUCH Ki-Ro-mas Dark Mystic og Tanmarks Dancing Queen.

Jeg har henne i deleie med oppdretteren, og målet er å bruke henne i lydighet og agility, og utstilling.

Slenger inn litt bilder etter hvert :P

Foreldrene:

xdfh5k.jpg

2lww3z9.jpg

Også lillenurket på 8 uker :wub: :

2v1pyew.jpg

  • Like 9
  • Svar 119
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La meg presentere det nyeste familietilskuddet: Chilja's Wagtail Lily, eller Nagini som hun heter til daglig. Hun er etter NUCH Ki-Ro-mas Dark Mystic og Tanmarks Dancing Queen. Jeg har henne i d

Nagini 9 uker og heeelt ferske bilder

Nagini har nettopp rundet året, og har i tillegg tatt HD/AD-røntgen! Det ble A på alle kanter, så jeg kan ikke gjøre annet enn å smile fra øre til øre I tillegg har vi startet med agility, noe som bå

Skrevet (endret)

Hun er virkelig et sjarmtroll, men og ekstremt rampete! Hun biter Hero i alt av ører og halen, stakkaren blir helt fortvilt og vet ikke hva han skal gjøre :P

Lille søte Nagini, får komme meg ned å hilse på hu en dag :)

Ja, det burde du! Kan ta den turen i Bøkeskogen vi snakket om :)

Åååå! Så søt:)
Gøy og kunne følge med på et Lilly-barn på sonen:D

Så du kjenner Lilly og de fra før av? :)

Ser forresten at to av de stående bildene ligger.. Kunne noen ha hjulpet til med å rette de opp?

Endret av Charlotte & Rocky
  • 3 weeks later...
Skrevet

Vi holder på å øve inn å stå, men når man er en person og skal hanskes med kamera og valp... Bildene er derfor deretter :teehe:

2i9pmyu.jpg

24o9bax.jpg

Juletreet så en gang sånn passelig greit ut, men etter ei uke med terrorangrep har alt som småvalpetenner kunne ha fått tak i gitt etter...

e0psvk.jpg

  • Like 1
Skrevet

Lille Nagini har nå rundet 13 uker, og hun vokser stadig ennå mer. Så nettopp på bilder fra da jeg hilste på henne første gang og sammenlignet med henne nå. Det er morsomt å se hvor raskt hun vokser og utvikler seg.

Da jeg var med henne hos veterinæren i forrige uke veide hun 8,3 kg, vesle tjukkebolla :wub:

IMG_7525_zps45bc1d4c.jpg

IMG_7548_zpsa8e704cd.jpg

IMG_7577_zps1a26d7e0.jpg

IMG_7603_zps9e9eb3b1.jpg

IMG_7648_zpsee9f80e7.jpg

  • Like 4
Skrevet

Også noen bilder fra ukene før hun kom hjem :angel:

522763_10151068131755974_389141044_n_zps

47457_10151066613510974_870538531_n_zps8

20121026_165814_zps446a5a12.jpg

319063_10151081263100974_816903346_n_zps

20121119_162636_zps15a3ff8f.jpg

Så er det et bilde av broren som nå heter Milo, og Nagini. Milo bor forøvrig rett borti gata her :P

575219_4045289736043_921913959_n_zpseadf

  • Like 1
Skrevet (endret)

Her er en lite video fra da hun var 11 uker gammel som jeg snekret sammen på iPaden :P

<object width="960" height="540"><param name="allowfullscreen" value="true"></param><param name="movie" value="http://www.facebook.com/v/10151336587925399"></param><embed src="http://www.facebook.com/v/10151336587925399" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="1" width="960" height="540"></embed></object>

Ehm..Det gikk visst ikke som jeg håpet på.. Noen som kan hjelpe med å legge den ut?

Endret av Charlotte & Rocky

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...