Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Starter dagen med yoghurt, hadde ingen rene teskjeer, det smakte ikke like godt med spiseskje!

2012-12-01%2009.16.39.jpg

På vei til agilitystevne, Aïda skal måles. Kjører på feil side!

2012-12-01%2010.40.21.jpg

Fremme på stevneplassen, skulle ønske vi kunne startet!

2012-12-01%2012.05.14.jpg

Går en liten tur mens vi venter på måling. Det er et vakkert område med masse hester, alpakkaer, emuer o.l.

2012-12-01%2013.15.51.jpg

Ser en hel gjeng med "Red Kites" jakte på jordene og blir superfascinert, og får ikke tatt bilde av dem med mobilen. Så stjal dette bildet fra google :P De er beslektet med ørn!

Red-Kite_7977.jpg

Aïda er ferdigmålt (medium) og vi ser på mer agility før vi vender snuten hjemover

2012-12-01%2013.27.11.jpg

På vei hjem, prøver å finne noe spennende å ta bilde av. I køen ser jeg Bacon Lane!

2012-12-01%2014.32.11.jpg

Så tenker jeg at dere heller vil se litt engelsk arkitektur!

2012-12-01%2014.34.07.jpg

På tur i parken. Ingen i sikte, så jeg drister meg til å slippe Aïda et par minutter, og hun elsker det! (siste dagene av løpetidne)

2012-12-01%2015.53.06.jpg

Yndlingstreet mitt i parken, gigantisk eik med morsom fasong

2012-12-01%2015.53.38.jpg

Supernachos til middag!

2012-12-01%2016.50.33.jpg

Ser på Paranorman, dritkul film, anbefales!

2012-12-01%2017.42.13.jpg

Lørdagsgodt, var på tilbud tilogmed, for £2 :D

2012-12-01%2019.31.41.jpg

Trener litt avstandskommandering med Aïda

2012-12-01%2019.54.51.jpg

Det var dagen vår =)

  • Like 6
Skrevet

Starter dagen med yoghurt, hadde ingen rene teskjeer, det smakte ikke like godt med spiseskje!

2012-12-01%2009.16.39.jpg

Åååå, jeg er så glad jeg ikke er den eneste i verden som synes ting smaker feil med feil skje :lol: Yoghurt med spiseskje burde vært forbudt :lol:

Så ut som en kul dag det der da :D Lekker hund!

Skrevet

Vilken perfekt park!

Ja den er grei den, ikke av de største, men rett i nærheten!

Åååå, jeg er så glad jeg ikke er den eneste i verden som synes ting smaker feil med feil skje :lol: Yoghurt med spiseskje burde vært forbudt :lol:

Så ut som en kul dag det der da :D Lekker hund!

Ja, man MÅ spise sånne ting med teskje! Hehe.

Helt enig i at hun er lekker :angel:

Skrevet

Åhh... ikke vis meg nachos når jeg sitter her og er sulten, da! :w00t: Laster ned filmen nå... syntes Brave var så morsom så jeg må prøve en animasjonsfilm til!

Skrevet

Åhh... ikke vis meg nachos når jeg sitter her og er sulten, da! :w00t: Laster ned filmen nå... syntes Brave var så morsom så jeg må prøve en animasjonsfilm til!

Og jeg skal spise rester idag :angel: Hihi.

Skrevet

Ååååh, da jeg så Haagen Dazs'en din kom jeg på at jeg kjøpte en Ben&Jerry's i går som jeg ikke har rørt! :frantics:

Så ut som en fin dag :)

Skrevet

Ååååh, da jeg så Haagen Dazs'en din kom jeg på at jeg kjøpte en Ben&Jerry's i går som jeg ikke har rørt! :frantics:

Så ut som en fin dag :)

Is er det beste som fins :icecream:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...