Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
13 minutter siden, Perfect Image skrev:

9939b90e06f5b55769c83ae9b94f284e.jpg

Dette er Flax:)

Hei Flax:heart: 
Jeg savner å ha dvergvedder, kjenner jeg. De er så sjarmerende:heart:

  • Svar 1.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har (med mine 10 tommeltotter) snekret nytt utebur til kaninjentene mine ?? buret mangler foreløpig tak! Samt har jeg planer om å lage noen hyller opp i høyden som de kan gå opp på og bruke som ut

Kaniner er så utrolig undervurderte! Frittgående kaniner er som en rampete blanding av hund og katt, og det er så koselig  Har jo hatt kaniner i over 20 år, og hele oppveksten og frem til noen år si

Mamma sine kaniner

Posted Images

Skrevet
10 minutter siden, Perfect Image skrev:

Han er såå søt i personlighet! Og mindre enn det jeg trodde så han går lett igjennom sprekkene emoji23.pngemoji23.png Må ordne noe mer permanent imorgen, har en valpegrind med mindre ruter.

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk
 

Haha, ja både dvergvedderunger og hermelinunger går lett gjennom kompostgrindene de første ukene:lol: De er som mus; kommer hodet gjennom, så kommer resten gjennom:teehe: Har en "barnesikker" løpegård til hermelinungene som er kledd med hønsenetting på innsiden:sleep:

Skrevet
54 minutter siden, Perfect Image skrev:

Takk :D Han har sååå søt personlighet! Begynt å tørke litt opp. Byttet binge emoji14.png
504f9b60f050091f210e1dedf7346712.jpg
Bestilt litt leker :)

Heldig liten fyr det der :wub: 

forøvrig så kommer mine unger seg gjennom kompostbinger ol leeenge, og når de er ferdig med det så klatrer de over :lol: 

 

Skrevet
2 minutter siden, Raksha skrev:

Heldig liten fyr det der :wub: 

forøvrig så kommer mine unger seg gjennom kompostbinger ol leeenge, og når de er ferdig med det så klatrer de over :lol: 

 

Disse sprinklerene her er heldigvis veldig små i forhold til den andre valpegrinden og kompostgrinder  :P  Håper han ikke er så kreativ av seg :lol:

 

Skrevet
8 minutter siden, Perfect Image skrev:

Disse sprinklerene her er heldigvis veldig små i forhold til den andre valpegrinden og kompostgrinder  :P  Håper han ikke er så kreativ av seg :lol:

 

Kompostbinger er skumle uten ekstra netting på innsiden til alle små kaniner. Jeg har opplevd to stygge ulykker med kompostbinger, den ene der en kanin knakk kjeven da den satt fast hodet og fikk panikk, og den andre der en kanin hadde klart å klemme seg halvvegs gjennom, og satt fast over ryggen. Sistnevnte fikk store smerter i flere dager i ryggpartiet pga dette, han hadde klemt ryggmusklene ganske kraftig. Om ikke jeg var der da det skjedde, så jeg fikk befridd ham raskt, vet jeg ikke hvor skadet han ville blitt.
Så jeg har alltid ekstra finmasket netting på innsiden av kompostbingene, så kaninene ikke kan komme i klem. :)

Skrevet
4 minutter siden, Perfect Image skrev:

Jeg bruker ikke kompostgrinder, så ok :P Hullene på valpegrinden jeg bruker nå til han er for liten til at han klarer å dytte hodet mellom.

Jeg ser det, tenkte bare si ifra likevel, for det er mange som bruker dem, og de er lette å få større plass med, så kunne hende du ville bruke slike når han har vokst litt mer :)

Skrevet
Jeg ser det, tenkte bare si ifra likevel, for det er mange som bruker dem, og de er lette å få større plass med, så kunne hende du ville bruke slike når han har vokst litt mer [emoji4]

Neida, jeg hater kompostgrinder [emoji14] Jeg har forlengere til denne grinden, også har jeg en høyere når han er større :)
Skrevet

Jeg dauer av hvor søt han er [emoji23] Han er så sosial og god. Hvis jo sitter på tlf isteden for å gi han oppmerksomhet når vi ser på tv dytter han mobilen bort [emoji38]
Veldig snill og så lett å få tam :) Han liker ikke åpne flater da. Ante ikke en kanin kunne ha så mye personlighet!

e33726dcadc64594154bb7b66c62c8a6.jpg
8e4f589f88e680e01ea018e70db131cb.jpg
1354869a7fb2bf020c1fa6c913291e1d.jpg

  • Like 8
Skrevet
10 timer siden, Perfect Image skrev:

Jeg dauer av hvor søt han er emoji23.png Han er så sosial og god. Hvis jo sitter på tlf isteden for å gi han oppmerksomhet når vi ser på tv dytter han mobilen bort emoji38.png
Veldig snill og så lett å få tam :) Han liker ikke åpne flater da. Ante ikke en kanin kunne ha så mye personlighet!

e33726dcadc64594154bb7b66c62c8a6.jpg
8e4f589f88e680e01ea018e70db131cb.jpg
1354869a7fb2bf020c1fa6c913291e1d.jpg

Nå savnet jeg brått kaniner  <3

De har personlighet i bøtter og spann som familiemedlemmer!  Litt slitsomt å spise frukt og grønnsaker når man har kanin,  men det er litt av sjarmen :lol:

 

 

Skrevet
På 9.10.2016 at 10:24 PM, Perfect Image skrev:

Jeg dauer av hvor søt han er emoji23.png Han er så sosial og god. Hvis jo sitter på tlf isteden for å gi han oppmerksomhet når vi ser på tv dytter han mobilen bort emoji38.png
Veldig snill og så lett å få tam :) Han liker ikke åpne flater da. Ante ikke en kanin kunne ha så mye personlighet!

e33726dcadc64594154bb7b66c62c8a6.jpg
8e4f589f88e680e01ea018e70db131cb.jpg
1354869a7fb2bf020c1fa6c913291e1d.jpg

Kaniner er så utrolig undervurderte! Frittgående kaniner er som en rampete blanding av hund og katt, og det er så koselig:wub: 
Har jo hatt kaniner i over 20 år, og hele oppveksten og frem til noen år siden har jeg hatt mer eller mindre frittgående innekaniner. De sov i senga med meg, tisset i buret sitt og var fullverdige familiemedlemmer. De gikk i bånd som veldresserte hunder, og var med på fjellturer og alle andre utflukter med største selvfølge:ahappy:

På 10.10.2016 at 9:10 AM, Mud skrev:

Nå savnet jeg brått kaniner  <3

De har personlighet i bøtter og spann som familiemedlemmer!  Litt slitsomt å spise frukt og grønnsaker når man har kanin,  men det er litt av sjarmen :lol:

Ja, man får fort en kanin eller to i ansiktet når man spiser, alt må sjekkes og (helst) stjeles:teehe:

528360_495899233798565_1076530717_n.jpg?
Lumê i fri utfoldelse. Hun ble 11 år og ble avlivet i fjor etter at vi ikke fikk bukt med en svært gjenstridig ørebetennelse. Guri som jeg savner henne:icon_cry:

249166_500533213335167_741703141_n.jpg?o
Lille Ariana som var innekanin en stund i fjor, hun var såpass lita at jeg ville ha henne inne for å kunne fore henne opp litt og passe (enda bedre) på at hun fikk i seg nok mat. Hun la sin elsk på Ganzie, så hun lå mye inntil henne:wub:
(hun ble solgt som frittgående innekanin til en voksen dame, og har et herlig liv som særdeles bortskjemt huskanin:heart:)

429481_435023626552793_416303985_n.jpg?o
Ganzie er litt identitetsforvirret, så hun elsker å gå på besøk i kaninstallen. Og kaninene synes bare det er koselig, de er veldig vant til dem:teehe:

  • Like 11
Skrevet

Jeg har jo ikke hatt kaniner så lenge, så håper det er noen kanineksperter som kan hjelpe meg litt med hvordan jeg skal gå frem. Jeg fikk som sagt to kaniner i august, og nå har den tredje kommet (igår). Disse tre har stått sammen tidligere men pga av at den siste kaninen måtte kastreres så har de nå vært ca. 2 måneder uten hverandre. De to kaninene vi har hatt en stund nå jager han rundt i gården, og han nye viser veldig tydelig at han er redd. I går var han ute med de i sånn 1-2 timer på kvelden og de jaget han rundt, da spesielt mest hun ene. Vi tok han inn igjen om kvelden fordi de jagde han ut av huset, og det hadde blitt for kaldt for han og sove ute så mye vind det var i går og i natt. I dag sto han ute 5 timer, og jeg tror de lot han være i fred mesteparten av tiden da de oppholdt seg inne i huset mens han lå helt fryst ute i garden. Lå på samme plass 2 timer senere som når jeg slapp han ut. De begynte og jage han igjen når vi skulle gi han/de litt gress og gulrot. Han fikk komme inn igjen pga det begynte og regnet, og så tok vi han ut igjen nå i kveld. De fortsatte og jage han rundt og han viser tydelig hvor redd han er.. Legger seg langflat og beveger seg ikke med mindre de springer etter han. Nå er han inne igjen for kvelden.

Hvordan ville dere gått frem? Det er tydelig at de har problemer for å akseptere det nye flokkmedlemmet 

Skrevet

Har du bondet dem på riktig måte?

"Det er veldig viktig at kaninene fraktes til og introduseres på et helt nøytralt område. Da kaniner er svært territorielle, bør de bli kjent på et område ingen av dem har noe eierforhold til. Turen til og fra det nøytrale området ser også ut til å være av stor betydning, da det knytter kaninene sammen i en stresset situasjon."

Hører mange anbefaler å ta en kjøretur med dem først... rett og slett!

"minst to skjulesteder/sovesteder, to dokasser med tilhørende høystasjon og to vannskåler. Dette kan man gjøre for å forhindre at den ene kaninene jages vekk fra vann, mat og trygge steder å være i bondingsprosessen."

"Man må være innstilt på at kaninene vil kunne løpe etter hverandre, ri på verandre og kanskje rive av noe pels. Dette er et viktig ledd i etableringen av den nødvendige rangordningen. Kaninene kan ri på hverandre både forfra og bakfra, og vil være et forsøk på å dominere den andre. Dette kan holde på i et par timer eller flere dager, eller i enkelte tilfeller ikke forekomme i det hele tatt. Det kan se dramatisk ut, men så lenge kaninene ikke faktisk sloss eller går til direkte angrep, bør man ikke skille kaninene i denne prosessen."

http://www.kaninboka.no/sosi/2016/1/25/sosiale-kaniner-og-bonding

Les mer på linken ☺

En annen ting er at kaniner er veldig følsomme for temperaturendringer. Så du bør være forsiktig med å forflytte dem mellom ute og inne nå som utetemperaturen begynner å bli lav ?

  • Like 3
Skrevet

Si hei til Dronning Malificent aka Mali - min førte egenoppdretta japanerrex :D

30298316491_117a4fd658_k.jpg

 

30348688696_8c6c99349e_k.jpg

 

(Hun fikk ikke hele den brødbiten altså)

Hun og to andre har vært på utlån hos to nabounger, og de hadde gitt dem navn, Dronninga, Prinsessa og Snøflak. Måtte endre navnet litt :lol:  Så da ble det Dronning Malificent, Mali for kort. :ahappy:  Frisk og fin, litt lange klør - men ungene har tatt veldig godt vare på henne, under farens strenge overvåkning. 

 

  • Like 4
  • 2 weeks later...
Skrevet

Eg tenkjer å skaffe meg kaniner til våren. Har tidligere hatt og drevet oppdrett med en del dvergkaniner. Hadde en gong også ein belgisk hare som var fantastisk. No er det vel ein del år sidan siste kanina døde, og kaninverda har tydelig forandra seg.

Eg skulle hatt tips til ei bok med oppdaterte tankar rundt kaninhald. Er det Den store kaninboka som gjeld?

Så skulle eg hatt tips til kva rase eg skal velge. Eg skal ha kaniner som bur ute. Hadde vore kjekt med stor rase. Tenkjer litt på Hollender, Belgisk kjempe, Belgisk Hare eller noko liknande. Men eg er blank på desse rasene. Eg har ein son som etterkvart vil vekse til og styre med desse. Så vil gjerne ha kaniner som er ok å få litt tame. Tips?[emoji4]

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Skrevet

Hils på Sofia og Pernille ? 2 av 3 kaniner som flyttet hit på tirsdag.

Sofia - satinblanding

Pernille - løvehode

Igor - satinblanding

Igor bor ute ? mens sofia og pernille foreløpig bor inne mens vi venter på uteburet som skal komme i morgen  (det skulle egentlig komme tirsdag!)

tmp_15065-IMG_20161026_132845-851782653.jpg

tmp_15065-IMG_20161026_132410724828529.jpg

tmp_15065-IMG_20161025_210630-1520440577.jpg

  • Like 3
Skrevet

Dritkjipt, kaninholdet ble kort. Vi fant Flax forigårs dø, med masse høy i halsen og som stakk opp. Snakket med ei venninne av meg som driver aktivt med kanin som mente han har nok blitt kvalt av høyet da. Vi ble ordentlig lei oss, han var en skikkelig god kanin :( Det blir nok ikke noe ny kanin med det første, kanskje til våren el no. 

Skrevet
26 minutter siden, Perfect Image skrev:

Dritkjipt, kaninholdet ble kort. Vi fant Flax forigårs dø, med masse høy i halsen og som stakk opp. Snakket med ei venninne av meg som driver aktivt med kanin som mente han har nok blitt kvalt av høyet da. Vi ble ordentlig lei oss, han var en skikkelig god kanin :( Det blir nok ikke noe ny kanin med det første, kanskje til våren el no. 

Uff, så trist! Og skummelt da, høy er jo noe kaniner skal ha rikelig tilgang på (noe sånn som at 90% av kostholdet skal bestå av det?), men så risikerer de altså å kveles? :no:

Jeg har ikke fulgt så nøye med i denne tråden så kan jo være det er blitt snakket om før, men er det noen som leser bloggen Speiltvillingene? Der kan vi snakke om en kanins drømmeliv! SÅNN skal mine fremtidige kaniner også ha det :aww: Limer inn et bilde fra bloggen:

dsc07055-1791869-12-1477580385956.jpg

 

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, Perfect Image skrev:

Dritkjipt, kaninholdet ble kort. Vi fant Flax forigårs dø, med masse høy i halsen og som stakk opp. Snakket med ei venninne av meg som driver aktivt med kanin som mente han har nok blitt kvalt av høyet da. Vi ble ordentlig lei oss, han var en skikkelig god kanin :( Det blir nok ikke noe ny kanin med det første, kanskje til våren el no. 

Så fælt:icon_cry:
Har hatt kanin i *telle litt* over 22 år, og har aldri opplevd at noen av mine kaniner har blitt kvalt, hverken av høy, pellets eller annet. Så at noe slikt skjer er bare maks uflaks:no: Utrolig trist i allefall, han virket som en artig liten kar:hug:

Skrevet

Ja, det var kjempetrist. På morgen før bhg så kom han løpende mot døra, vi slipper han ut og han hopper fra menneske til menneske, også kommer vi hjem fra bhg og han er helt stiv :( Både vi voksne og ungene synes det var kjempeleit, han var så trivelig og fin personlighet. Synes det var virkelig maks uflaks, blæ!

Skrevet
5 minutter siden, Perfect Image skrev:

Ja, det var kjempetrist. På morgen før bhg så kom han løpende mot døra, vi slipper han ut og han hopper fra menneske til menneske, også kommer vi hjem fra bhg og han er helt stiv :( Både vi voksne og ungene synes det var kjempeleit, han var så trivelig og fin personlighet. Synes det var virkelig maks uflaks, blæ!

Så trist ??

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Liker å se gamle brukere savne aktivitet. Min første bruker fant sonen i 2010. 16 år, av og på, teller kanskje som gammel bruker jeg også   Tror kanskje flere søker tilbake til forum etterhvert pga økende misnøye med Big Tech data harvesting. Selv er jeg i ferd med å ta spranget fra Android til et nisje operativsystem som er upraktisk fordi Vipps og BankID ikke fungerer — men det er privat. Storebror får ikke registrert hvor mye flatulens jeg har produsert for å beregne neste ukes klimakvote. Andre deler villig alt og kommer kanskje aldri tilbake fra Facebook, Google, Alexa, Copilot og Siri. Jeg var forøvrig ikke aktiv på sonen i den dramatiske perioden alle snakker om som en andre verdenskrig. Da jeg pauset pga livssituasjon var dette et av de mest aktive forumene på norsk internett. Høyt tempo, høy temperatur. Det var trist å returnere til en spøkelsesby lik Levanger sentrum etter Magneten ble bygget.  Jeg blir like glad hver gang jeg ser aktivitet her, nær samme hva det dreier seg om, så vit at det gleder selv om det kanskje ikke kommer respons. Keep sonen alive🐾 
    • Vurderer begynne oppdatere her igjen, etter en lang periode med så mye drama og alvor i privatlivet at jeg har "fått" autistisk burnout av det. Fullstendig ute av drift og knapt i stand til et absolutt minimum av nødvendigheter for overlevelse. Edeward har gått for lut og kaldt vann med kun pliktmosjon, pliktlek, sporadiske pliktturer, ytterst få opplevelser utenfor hagen og bare et absolutt minimum av stell. Han har tolerert det skremmende bra. Robust type. Så lenge han får kos, godbiter, leker å fly etter og hull å grave dem ned i er han tålelig fornøyd med livet. Mamsen hans er ikke like lett å glede. Sykdom fra forgiftninger og stress pga gjentatte innbrudd har ikke lettet den psykiske og emosjonelle byrden av samtidig alvorlig personkonflikt i nær relasjon. Forhistorien er for lang til å fortelle, men den er alvorlig nok til at jeg har riesen istedenfor dvergpuddel. Noe av det er så alvorlig, jeg tror det er direkte hensynsløst å påminne om at ting som foregår på skjerm og fremstår som en slags fiksjon i de flestes hverdag er harde realiteter for andre, som meg. Alle har lest om lastebil-Jonas, for å ta et eksempel. Sånne ting fortonet seg som en slags fiksjon for meg ihvertfall, all den tid jeg ikke var utsatt for liknende selv i min egen hverdag. En kan lese om iranske agenter og kjøkkenkjemi terrorister som skader seg selv og må ha hjelp, men skjermen skaper en betryggende følelse av at det er en slags fiksjon, selv om det er nyheter, for det skjer jo ikke her foran meg i mitt nabolag — helt til en mann med jaktrifle prøver klatre inn vinduet ens kl 05:30 på morgenen og en står der bak døren i bare trusa og venter på døden med en kjøkkenkniv i hånden, i håp om å i det minste klare merke fyren for drapsetterforskerne - og det som plager en mens en står der og rister av adrenalin er: "I'm not decent! Jeg skulle tatt på en t-skjorte. Jeg er uanstendig lite kledd for anledningen." Akkurat det plaget meg i den situasjonen.  Han klarte forøvrig ikke komme seg inn gjennom det smale vinduet jeg hadde latt stå åpent, så jeg slapp med skrekken og unngikk ydmykelsen i bli sett, drept og funnet i bare trusa, hvilket også var en lettelse. En vet aldri hvordan en reagerer på ekstreme situasjoner før en er i dem. Jeg vet st jeg sover ikke uten noe på overkroppen igjen ^^ Det neste som virkelig plaget meg overraskende var at hans samboer og to barn måtte "feire" jul alene etter at politiet skjøt og drepte ham neste gang han la seg på hjul for å prøve drepe meg igjen, fordi han ble desperat og åpnet ild mot dem først. Jeg var veldig emosjonelt berørt av de stakkars etterlatte. Gnog meg hardt, lenge. ..men det der var i 2016, og er på deilig avstand nå.  I løpet av året som har gått har jeg bare blitt kronisk blyforgiftet av at en gjøk med foil impressioned key har låst seg inn og ut av hjemmet mitt og stappet blypasta fra bilbatterier i vannrørene med ujevne mellomrom mens jeg har vært ute med Edeward, og også sprayet ALLE klær, håndklær og sengetøy med ufortynnet Karate Zeon CS 5.  Blyet oppdaget jeg omsider ved kroppslige symptomer, som akutt diabetes, metallsmak og synlige partikler i vannet. Det ufortynnede landbrukskjemikaliet i klærne oppdaget jeg ikke før uker etter å endelig ha anskaffet boligalarm. Det hadde svidd og klødd intenst veldig lenge og jeg hadde "fått" en skremmende mengde føflekker og andre hudforandringer, men jeg hadde ingen anelse om hva som var årsaken før jeg begynte skylle klær med renset vann (omvendt osmose apparat) for å få ut hva jeg trodde var bly fra vannrørene. Klærne produserte et merkelig skum. Det skummet mer jo mer jeg skylte. Viste seg etter mye undersøking å være et heslig ekkelt insekticid laget for å SITTE på planter i regn og vind. Ikke før etter hydrolyse med ekstrem pH ville noe av det slippe fra tekstilene, og de mengdene med mikrokapsel debris som kommer ut av dem etter å ha brutt ned virkestoffet forteller en skremmende historie om gjentatt sprøyting om og om igjen over tid. Alle de "små" tingene. Drama og intriger i personlige relasjoner har allikevel tæret mer. Fra å ha vært en såkalt ressursterk, høytfungerende autist som maskerte godt nok til å passere som noenlunde nevrotypisk, så har jeg kollapset til et dysfunksjonelt nivå av autisme folk flest forbinder med ordet. Knapt evnet spise. Dusjet to ganger i uka. Tror jeg brukte de samme sokkene fire dager på rad en uke. Fullstendig ute av drift. Vekslet mellom apatiske shutdowns i time etter time med samme repetitive mobilspill for å unngå hysteriske panikkanfall meltdowns fra psykologiske triggere hvis rammer fort dersom jeg ikke holder intenst fokus på noe for å hindre tankene fra å vandre og uunngåelig påminne meg noe som utløser en kaskade av akkumulativt triggende minner. Det er sluttsummen på kassalappen som teller, mente Reitangruppen. Hver enkelt vare en plukker med seg på tur gjennom IKEA gir ingen stressrespons i seg selv.  Forrige gang jeg hadde meltdowns var forøvrig i barndommen, før pubertet. Tror jeg egentlig var ganske robust jeg også. Som en abusive cluster b personlighet uttalte i irritasjon som gled over i sadistisk forventningsglede: "Sterke mennesker bøyer seg ikke, (men) de knekker (til slutt)."  Årsaken til å velge skrive her igjen nå er at den verste biten, den alvorlige konflikten i nær relasjon, den er i praksis løst. Det kan ta lang tid før det ekstremt toksiske, interpersonlige dramaet er over, men selve problemet er løst. Det praktiske problemet er uskadeliggjort. Som en litt stereotypisk praktisk anlagt og materielt fokusert asperger (tidligere vellykket maskberger) tror jeg det å ha løst det praktiske og konkrete problemet som var kilden til hele konflikten automatisk fikser konflikten etterhvert også, så det ser ut som lys i enden av tunellen, selv om det fortsatt er mørkt her inne og jeg ikke vet hvor utgangen er ennå. Naboen dukket forøvrig opp sprell levende, Edeward har vært fin i magen hele året, ikke tisset inne igjen og tar det hele overraskende fint. En virkelig god gutt med de beste intensjoner.  Jeg HÅPER vi snart har nok sjelefred og så lave blynivåer at jeg orker begynne gå turer og dele opplevelser med Edeward utenfor hagen igjen. Oppdaterer plutselig om situasjonen endrer seg så mye som jeg håper den gjør snart. Bilde hører med:  
    • Kan hunden gå på varm asfalt før den skal bade? Usikker om jeg skal ta de med fordi redd for potene, Tar hånda mot asfalt og føles ikke varm, Men hvor varmt er det før deres hund ikke går på asfalt?
    • Hvilke langhårete hunder krever minst pelsstell? Og mest pelsstell? Kun for kjekt å vite.
    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...