Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg lurer på noe, jeg.

Første gang Kuro var med hjem til mamma og pappa, ble han helt overlykkelig for å se familien min. Han falt også pladask for familien til samboeren min. Så jeg lurer på, jeg, om hunder på noen måte forstår familieforhold mellom mennesker? Gjennom lukt eller noe sånt?

Skrevet

Hunder er jo opptatt av flokken. Jeg tror at hvis hunden oppfatter at du og samboeren inkluderer noen i flokken så er de ivrige etter å bli kjent med de nye flokkmedlemmene. Jeg synes det virker sånn med mine hunder i alle fall.

Skrevet

Jo, ja, kanskje. Men det har vært annerledes når vi har vært på besøk hos venner, da blir han ikke helt fra seg. Han blir glad, men ikke like gæren som den første gangen han traff familien altså.

Skrevet

Noe skjønner de jo! Terho tar helt av når han møter familien min (ikke like mye på familien til samboer) og litt smågal når han møter en veldig god kamerat av meg, resten er det vanlig galskaps hilsing, men ikke like høyt opp som på de!

Skrevet

Dette har jeg også lurt på. Laika er jo ikke glad i fremmede folk, og hun utagerer. Første gang hun møtte min bror (som var i Australia da vi fikk henne, og var der i et år) så var jeg veldig redd for at hun skulle bjeffe på han. Jeg tok henne med meg ut slik at hun kunne hilse på han ute, men hun var bare lykkelig da hun hilste på han! Akuratt som hun blir når hun hilser på noen hun kjenner.

Men typen min sa hun egentli heller aldri noe. Hun var litt mer skeptisk, men ikke på langt nær slik hun vanligvis er når det kommer fremmede for å hilse på henne, og hvertfall inn i huset.

Skrevet

Hm. Ja, det kan jo være de merker hvordan vi forholder oss til folk, bevisst og ubevisst, men med Kuro følte jeg at det var noe mer enn bare det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...