Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann

For rundt en mnd(29 sept) siden var det utstilling i radøyhallen utenfor Bergen. Det var Papillon og Phaleneklubben som arrangerte. Nkk og leder av papillonklubben er kontaktet. Men resultatene er ikke endret i DogWeb. Noen som vet om jeg skal mase på NKK eller på Papillonklubben?

Resultatene er 100% feile og hunden som fikk VG er plassert som BIR osv. Så det er jo ganske "Grove" feil.

Noen som vet?

Både eierene av VG hunder og BIR hunden har mailet litt rundt, men ingenting skjer.

Syns det har gått ganske lang tid mtp at resultatene var ute på webben bare en uke etter utstillingen, altså over 4 uker siden nå.

Noen som vet hvem vi kan mase på? :)

Skrevet

Kan ikke tenke meg til at det er noen andre enn arrangøren som kan gjøre noe med det. NKK vet ikke de riktige resultatene da det er arrangøren som legger de inn. Så gjenstår det å se om også kritikkene er skrevet feil eller om det er "bare" registreringen av resultatene på Arra som er feil.

Skrevet

Jeg hadde en minifeil på min, det var NKK som fiksa, og det ble gjort på en time ellernoe. Fikk svar om at hun skulle sjekke med resultatene, også rette på det om det jeg sa stemte.

Skrevet

ikke sikker på hvem du skal mase på, men ville scannet inn kritikkene til hundene det er feil på og prøve å sende til NKK og se hva de får gjort? Så kan det jo hende de kontakter klubben og sjekker hva som er riktig og feil..

Skrevet

Har bare mailet NKK tidligere.

Men om ringsekretær har klusset det til med like store feil i sine papirer vet jeg ikke hvor lett det er. NKK skal jo motta kopi av kritikkskjemaene etterhvert da...

Skrevet

Jeg har nettopp vært ute for samme feilen hos NKK hvor både arrangør og NKK ble kontaktet. Det var NKK som måtte rette opp det, men det skal sies at det i mitt tilfelle tok en del måneder før det ble gjort. Men jeg ville ha purret på NKK.

Skrevet

Ingen av de har kritikkene lengre, de går rett i bosset etter å ha blitt lest. Så det er "lost case" Dommeren selv husker hvilke hunder hun plasserte hvor. (oppdretteren min)

Kanskje få henne med på klagen, de får muligens ræven i gir da :lol:

Skrevet

Alle premielister og kritikker sendes inn til NKK. NKK skal sjekke disse opp mot resultatene som registreres i DogWeb av arrangøren.

Ta kontakt med NKK, og be dem om å etterkontrollere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...