Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har ikke plass til bøkene mine - så prøver å selge noen. Stort sett i fin forfattning.

Pocketbøker 30,- Hardcover 50 ,- om ikke spesifik pris er nevnt. Pris pluss porto. Prioriterer dem som vil ha flere bøker om det er "rift" om noen spesielle. Ikke spør meg hva bøkene handler om og sånt, flere er ikke lest og jeg husker stort sett ikke resten :lol:

Pocket: 30 kr

PD Martin - Visjon om mord

Laura Caldwell - Dødelig alvor

Nora Roberts - Når natt blir til dag

Tom Egeland - Ulvenatten

David Allen - få ting gjort

Rick Riordan - The lightning thief - coveret er ikke fint, noen bretter ol.

Stieg Larsson - menn som hater kvinner

PD James - menneskenes barn

Kurt Aust - verdens dag

Nora Roberts - Rivaler og elskere

Anne B Ragde - Bunnforhold

Hanne-Vibeke Holst - Det virkelige livet (krøllete fremcover)

Vikas Swarud - gutten som hadde svar på alt

Stephenie Meyer - eclipse

Joseph Teller - den tiende saken

Sherryl Woods - På egne vinger

John Grisham - the broker

Carla Neggers - begravd hemmelighet

Dan Brown - the davinci code

Minette Walters - The chameleon's shadow

Hardcover: 50 kr

Jørn Mazarino - På plass

Honathan Kellerman - Djevelens Vals (mangler papiromslaget)

Frances Pye - Mann på deling

Rita Emmett - rotekoppens ryddebok - 20 kr

Camilla Läckberg - tyskerungen

Leila Lindholm - a piece of cacke

Lars Monsen - Villmarksboka

Bruce Fogle - alle verdens hunder - 30 kr

Harvey og Marilyn Diamond - spis deg glad

JK Rowling - Harry Potter and the order of the phoenix - mangler papiromslag

Randi Schulze - fra valp til voksen

Anne lill Kvam - nesearbeid for hund

Ingal Andersson - innred hjemme

Le Carré - den evige gartner - papiromslaget er ikke pent.

Jo Nesbø - kakerlakkene - mangler papiromslaget

Evelyn Anthony - stemmer gjennom luften - mangler papiromslaget

Khaled Hosseini - Drageløperen

Rod Green - tett på hunden

Nicholas Sparks - dagboken

Nicholas Sparks - ved første blikk

Ingrid Berglund - Det svakeste ledd

James Rollins - Svart sol

Rob Hume - Fuglehåndboka 40

Tom Schandy og Arild hagen - 100 rariterer i norsk natur

Royal canin hund encyklopedi bok nr 3 og 4 Gis bort ved kjøp av noe annet

Royal canin katt encyklopedi bok nr 3 (svensk) gis bort ved kjøp av noe annet.

Flere bøker kommer etterhvert - men har ikke plass på bordet til flere nå :lol:

Kom med bud! :)

Skrevet

Denne kan du vel ikke selge??? :o

Joda, står nemlig i den at man skal selge alt man ikke har bruk for :aww::lol: Så den funker!
  • Like 3
Skrevet

Neste lass:

Per Roger Lauritzen og Lei Ryvarden - fjellføreren - 10 kr

Bill Bryson - en kort historie om nesten alt pocket - 50 kr

Barry Eaton - dominans og lederskap - fakta eller overtro - 10 kr

Jean Donaldson - Kulturkollisjon mellom hund og menneske 50 kr

Eva Bodfält - kontakt - samspillet mellom deg og hunden din 100 - helt ubrukt.

David Alderton - Ulven i hunden din 40

Cecilie Køste og Morten Egtvedt - klikkertrening for din hund (første versjonen) 40

DR. Ian billinghurst - the barf diet 50

Anders Hallgren - din hund en lydig hund - 10

Gwen Bailey - valpeskolen - 40

Bjørn Olson - Du og hunden din 40

Mandy Book og Cheryl s smith - right on target - pocket 50

JK Rowling - HP and the half-blood prince 50

Candance camp - lady woodleys elsker 20

Debbi macomber - sommer i blossom street - 20

stieg larsson - luftslottet som sprengtes - 50 mangler papiromslaget - hardcoer

Harlan Coben - når noen bare forsvinner - 20

Gert Nygprdshaug -.den balsamerte ulven - 20

Sherry Woods - som en familie - 20

Skrevet

Jaggu var det en liten bunke til:

Bruce Fogle - den store boken om hunder - 30

Karen Pryor - clicker training for dogs 50

Melissa c alexsander - klikkerglede! 50

Merete Andersen - Freestyle - å danse med hunder - 50

milly brown - quotable animals - 20

Jean Donaldson - mine! 20

Stephanie Meyer - new moon 30

Skrevet
Jaggu var det en liten bunke til:

Bruce Fogle - den store boken om hunder - 30

Karen Pryor - clicker training for dogs 50

Melissa c alexsander - klikkerglede! 50

Merete Andersen - Freestyle - å danse med hunder - 50

milly brown - quotable animals - 20

Jean Donaldson - mine! 20

Stephanie Meyer - new moon 30

Jeg vil titte i klikkerbøkene i morgen, og evt ha de, om det er ok ;)

  • Like 1
Skrevet

Jeg vil ha rotekoppens ryddebok!

:lol: den er din! regner med jeg får sendt den billig - den er liten og søt.
  • Like 1
Skrevet

Har også klikkertrening for din hund, tror det er nyeste versjon - jankaa får førsteretten på den - men pris er 75 om hun ikke skal ha den.

Og braking dawn - stephenie meyer - samme pris som de to andre.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...