Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

siden jeg satt i sofaen og gjorde ingenting på torsdag, bestemte jeg at min efitdag kunne få være på søndag, da jeg skulle gjøre litt. So here we go

EFITNov002.jpg

Starter dagen med kaffe i gokoppen

EFITNov003.jpg

En liten tur rundt Sognsvann måtte vi ta oss tid til før vi satte snuta mot Askim

EFITNov004.jpg

On the road

EFITNov009.jpg

Vi rakk akkurat frem så vi se datteren til Uta i kl1 i klubbmesterskapet. Flinkeste havnet på 5 av 14 startende :D

EFITNov013.jpg

Vakre vakre Iljunga! Han var vel den eneste som ikke var så schtøgg at hun måtte snakke om det. Han var bare rar i boffingen sin, og tror nok han føltes trygg og god.

EFITNov019.jpg

Vi har satt snuta hjemover og snille traktoren fant ut etter noen km at han hadde ett par tre mange biler etter seg og flyttet seg.

EFITNov020.jpg

Vel hjemme måtte Nixe og de andre få grisehale

EFITNov031.jpg

Ser på dokumentar om hund

EFITNov032.jpg

Slik så middagen vår ut, spennende...

EFITNov033.jpg

Fortsatt kald, og jeg fyrer derfor i peisen

EFITNov037.jpg

Dette ville nok Helstrøm ment om middagen vår også

EFITNov038.jpg

Spille litt

EFITNov039.jpg

Og endelig var kl 22 og jeg kunne legge meg

  • Like 4
Skrevet

Fin dag :) og det jeg la merke til var sausen på maten, fordi den så så god ut, og jeg elsker god brun saus!

Han er god på å lage saus, den mannen min :D Det er ekte fet god brun saus, ittno knussel!

Skrevet

Han er god på å lage saus, den mannen min :D Det er ekte fet god brun saus, ittno knussel!

Det er sånn brun saus som er best :D (er ikke julemiddag uten en goood brun saus, som gjør at man nesten må sleike rein tallerkenen).

  • Like 1
Skrevet

Datteren til Uta var wowsa! Alle snakker om hvor flotte LP(+bruks/ipo)hunder schæferen er, men jeg har aldri sett en live (hvor er alle sammen liksom?). Det ser ut som den ekvipasjen har flott kontakt!

Også søte Nixe da :)

  • Like 1
Skrevet

Datteren til Uta var wowsa! Alle snakker om hvor flotte LP(+bruks/ipo)hunder schæferen er, men jeg har aldri sett en live (hvor er alle sammen liksom?). Det ser ut som den ekvipasjen har flott kontakt!

Også søte Nixe da :)

Ja de har flott kontakt!

Det er en del fra indre som starter LP :) Det er flotte hunder, men så er det interessen til de som driver med dem da. Det er ikke så mange som liker seg med bare lp og nå er RIK veldig mote :P

Skrevet

Ja de har flott kontakt!

Det er en del fra indre som starter LP :) Det er flotte hunder, men så er det interessen til de som driver med dem da. Det er ikke så mange som liker seg med bare lp og nå er RIK veldig mote :P

Er det der de er ja! Hehe.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...