Gå til innhold
Hundesonen.no

Flotte brukere!


Recommended Posts

Hei!!

Vil bare få si det at jeg synes hundesonen har fått utrolig mange flinke brukere i det siste, i tillegg til alle de flinke "veteranene". Jeg kikker gjennom innleggene, og har funnet ut at jeg syns fok her inne generalt er veldig flinke og sakelige, og ikke minst hyggelige! I tillegg synes jeg moderatorene er utrolig flinke til å luke ut ting de mener ikke hører hjemme her, og å holde orden i forumet!

Ros til alle hundesonens brukere og administrasjon/moredatorer for et flott forum der alle trives :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei!!

Vil bare få si det at jeg synes hundesonen har fått utrolig mange flinke brukere i det siste, i tillegg til alle de flinke "veteranene". Jeg kikker gjennom innleggene, og har funnet ut at jeg syns fok her inne generalt er veldig flinke og sakelige, og ikke minst hyggelige! I tillegg synes jeg moderatorene er utrolig flinke til å luke ut ting de mener ikke hører hjemme her, og å holde orden i forumet!

Ros til alle hundesonens brukere og administrasjon/moredatorer for et flott forum der alle trives :D

=D> Slenger meg på den =D>

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav
Tenker du på Aud Stockman? Hun er ikke utestengt her, men hørte hun hadde problemmer med og logge inn..

Skal prøve og sende henne en mail.

Å huske navn er ikke min sterkeste side #-o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nja :D

Jeg savner en som knapt nok fikk startet her.

Synes denne bemerkningen ble vel bastant... Hadde kanskje vært en fordel om du sjekket med den personen du savnet først...? :D (vi har mange passive brukere her, folk som registrerer seg og så "bare" er inne og leser)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tenker du på Aud Stockman? Hun er ikke utestengt her, men hørte hun hadde problemmer med og logge inn..

Skal prøve og sende henne en mail.

Det der har jeg sliti med noen ganger og?Antokdet var PC`n min det var noe i veien med jeg...(windowa98 fra 98 need i say more :roll: )

Men så går det plutselig bra igjenn... #-o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Helt greit. Jeg antar at de som fikk informasjonen forsto den.

?? Alle fikk vel den så lenge du la det ut i det åpne rom... Må si at det er vanskelig å forstå hva du mener, føler at "det ligger" mye mellom linjene med deg.. :D

Kan jo forklare hvorfor jeg skrev det jeg skrev: Pga. at du litt lenger opp skriver at du har problemer med å huske navn..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Per Olav

?? Alle fikk vel den så lenge du la det ut i det åpne rom... Må si at det er vanskelig å forstå hva du mener, føler at "det ligger" mye mellom linjene med deg.. :)

Kan jo forklare hvorfor jeg skrev det jeg skrev: Pga. at du litt lenger opp skriver at du har problemer med å huske navn..

Slik å forstå :P

Det var nok helst en antydning om at i enkelte sammenhenger spiller navn liten rolle, kanskje burde navnet ikke vært nevnt i det hele tatt på et åpent forum.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
    • Ser at det er nesten 6 år siden noen har skrevet her, men jeg prøver likevel:  Har et par spørsmål om whippet som jeg lurer på. 1) Leser her og der at det er veldig lett at de får overflatiske skader på kroppen, pga av full fart under "fri leik". Hvordan er det å kombinere tur  i typisk norsk skog med en løs whippet?  2) Whippet har jo jaktlyst. Er det mange som har erfaring med at naboens katt har fått en ublid skjebne? 3) Når det gjelder jaktlyst; er det helt "på trynet" å sette munnkurv på en whippet som skal få rase fra seg i fritt løp? Bare noen spørsmål fra en som har whippet på lista over "hunder jeg kanskje kunne tenkte med, når den hunden jeg har nå rusler til de evige jaktmarker"...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...