Gå til innhold
Hundesonen.no

Nå gidder jeg ikke å lage middag tråden


ida
 Share

Recommended Posts

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dagens: Halvtin en hvitløksbaguett. Skjær opp en røkt kjøttpølse i skiver. Stikk skivene ned i sprekkene på baguetten. Stek i ovnen. Vips så har du gidder ikke lage middag middag

Nudler - tilsett vann og krydder, vent, spis. Ferdigpizza - sett i ovnen, vent, spis Fjordland - sett i mikro, vent, spis

Se strengt på gubben: "det er din tur i dag" :bug: (<-morskt ansikt). Sette seg ned -> vente -> ferdig

I dag gadd ikke jeg heller å kokkelere. Satte ferdig fiskegrateng i ovnen og spiste noen kokte gulerøtter til, bare for å føle det ble litt sunt. :P

Når samboer er syk har han gjerne lyst på bare kokt makaroni med hønsebuljong, og da har jeg noen ganger bare lagd meg en veldig enkel salat av pennepata, ruccola, rødløk og fetaost. Eneste "jobben" der er å koke pastaen og kutte litt av en rødløk, allikevel veldig godt, synes jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjøpe en pakke rakfisk, koke poteter, og spise med lefse, rømme og løk...

Hvor får man kjøpt rakfisk egentlig? Jeg elsker det, men spiser bare hos onkel, fordi han lager det selv.

Det er jo så himmelsk! Men vi har flattbrød og ikke lefse til :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke bare er det middag, men festmiddag.

*Rister undrende på hodet* :D

Jupp:) Men så er det så lettvindt som det kan bli... Orket ikke tanken på å lage mat nå på lørdag, så da ble det "fastfood" - rakfisk;-)

Ane: Wangenstein' s rakfisk får du på de fleste dagligvarer. Skal man ha noe mer spennende (fra de andre gårdene, og lagrede varianter) må man nok på spesialbutikker, evt bestille.... Eller - du bor kanskje på vestlandet, du? Prøvde å få tak i rakfisk i Bergen en gang, og det var håpløst. Der må nok slikt bestilles??

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...