Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har et BoT dekken jeg skal selge fordi jeg har et for mye.

Det er str. 55cm, og brukt på bc. Dekkenet er helt og pent uten skader. Rød skrift på det.

Tykke typen.

Selges til H.B.

de ligger på 590 - 660kr i butikk nye, så tenkte rundt 400 for det.

Frakt kommer evt i tillegg, men kan leveres i trondheimsområdet vet ønske om det.

Skrevet

Vurderer også å selge et Nettdekken str 59cm fra BoT. Det har en liten skade på glidelåsen til halen (kun delen man drar i selv, ikke selve mekanismen) kan evt fikses før salg. Bud.

Solgt

Skrevet

Veldig fristende, men jeg er litt usikker på str. Målte nå eldstemann til ganske nøyaktig 55 cm. Den passer fint til din bc? Hvor lang i ryggen er han?

Skrevet

passer fint til han ja. Han er målt til 55cm han også, å kjøpte først 59, men det ble for stort, 55 er perfekt og enda muligheter for å justere i fronten (har det justert på minste på snøringen)

Skrevet

De som vil ha det, kan gjerne sende meg en Pm, så jeg vet om det blir eller om det bare er spekulasjoner =) selger gjerne så jeg får sendt før helga.

Skrevet

Jeg troor det vil passe til en labradorhannhund, og da vil jeg gjerne ha det om ikke Janson vil ha det :)

Oi, de siste meldingene hadde jeg ikke sett. Om det faktisk stemmer så sier jeg ja takk om det fortsatt er ledig. Mikke er en ganske stor og kraftig kelpie. :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...