Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fantastisk Susanne! Gratulerer så mye igjen,en ekstra stor :berner: til super veteranen! :berner:

Gross hadde fri idag,men herlige Jäger ble 2bhk,m ck og cert han,det tredje certet på fem forsøk :berner: .

Gratulerer så mye til alle fornøyde!

Også slenger vi på et bilde av junior'n også, som i tillegg slo 3 championer :)

183937_10151288303835225_1074666678_n.jpg

  • Like 6
Skrevet

Tusen takk for gratulasjonene - ja, det er skikkelig moro når det går bra!

Koser meg med en grandis, og vurderer en boks med kald øl som står i kjøleskapet og roper... Man burde jo kunne unne seg det, selv en søndag kveld? LOL

Å ja, håper det finnes noen fine bilder av damen - hun er slett ikke den letteste å fotografere.. Har aldri hatt en så ufotogen hund, jeg..

Susanne

Edit - Messi syntes Jäger var veldig, veldig, veldig kul!

  • Like 2
Skrevet

Gratulerer til alle de fine sonenhundene og eierne :flowers: Lørdag ble Ckry BIM valp og søster Cirka (fôrhund) BIR, i dag fikk Ckry samme plassering og Bessie som jeg beholt på fôr fra B-kullet(eurasier) ble BIR valp :thumbs:

  • Like 4
Skrevet

Å, så fin Milla ser ut - jeg ser henne jo aldri "sånn" liksom.. Utrolig søtt hodebilde av henne - og jeg stjeler bildene villig vekk.

Tusen takk Jeanette for fotograferingen - og Siri for lån av kamera og ekstrajobben!

Bli litt ekstra spennende til Herning i helgen, da - med BIS veterandommeren som skal dømme rasen på søndagen... Håper hun liker henne da også!

Susanne

  • Like 6
Skrevet

"lille" Rim ble BIR og BIG idag :)

uplassert i BIS finalen.

Det er kjempemoro at valpen "min" gjør det så bra. Og moro at jeg kanskje ikke tok så feil når jeg hele tiden mente Rim ville bli den beste showhunden fra kullet ;)

  • Like 3
Skrevet

Yari ble BIM på lørdag. Hun oppførte seg eksemplarisk, travet og stod akkurat som hun skulle. Susset litt forsiktig på dommeren på bordet, men syns det var litt ekkelt å være så høyt oppe.

Gratulerer til alle andre fornøyde! :)

  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...