Gå til innhold
Hundesonen.no

Settervimsen og tervtøtta


Guest Christine
 Share

Recommended Posts

Guest Christine

Takk :wub:

Hehe, husker det ble diskusjon rundt det ja :lol: Vegas hadde vel egentlig kledd å hete Zalo.. Men to så hvite settere, begge med "vaskenavn" hadde ført til mange lamme kommentarer :P

På mandag hadde vi besøk av Ziva, til Vegas store glede:

image_zps2af28c7c.jpg

Noen få bilder fra tur i dag:

image_zpsc947123c.jpg

image_zps873617d2.jpg

Sjefen selv

image_zpsc8b78514.jpg

Dritkjedelig å sitte i ro..

image_zps1262b9c6.jpg

:wub:

image_zps87601b4e.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 216
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er så hyggelig at du har kommet tilbake til forumet! Fine karer du har

Det bildet av dere to på steinen var kjempeflott! Veldig fin stemning. Jeg synes ikke du ser bustete ut på håret i det hele tatt, ikke engang etter jeg leste det du skrev. Forstørr det og heng det på

Gøy å se dere i ringen i helga, Vegas er fiiin Tok meg den frihet å knipse et par bilder, men siden jeg er lat og slet litt med fokusen på kameraet så ble det ikke så bra. Men flinke er dere

Posted Images

Guest Christine
Jeg kommer hjem allerede den 20mars og blir til rundt den 10 april tipper jeg! Lea må jo få møte gutta hun også! :D
Men da må vi få tilen tur eller flere :) Vil møte Lea igjen, og det er en fare for at Vegas faller pladask for henne! Si ifra når du er hjemme og har tid da. Har tid nårsomhelst fortiden jeg :)
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Guest Christine

Nå er vi hjemme fra påskefjellet, så må selvfølgelig spamme litt med bilder av kjekkasene!

Milo passer på hytta/ser etter mus:
IMG_0119_zps55bb9284.jpg

IMG_0124_zpsa1688b8d.jpg

Gladlaks:

IMG_0137_zps8183b6be.jpg

Portrett :P

IMG_0145_zps67641f3e.jpg

IMG_0152_zps54a81d69.jpg

IMG_0157_zps5fbb001f.jpg

IMG_0178_zps7dd194c5.jpg

Sliten etter laang tur
IMG_0201_zps9639b9e1.jpg

IMG_0203_zps39ce6d73.jpg

IMG_0214_zps7b1c9297.jpg

IMG_0217_zpsebcf0fd0.jpg

IMG_0219_zps7dd88617.jpg

Viktig å beskytte øynene i sola!
IMG_0235_zpsde473b9c.jpg

IMG_0253_zpsce779b88.jpg


Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...
Guest Christine

Vegas liker damene! :D Må bare dele et bilde som pappa tok i helga! Vegas ute av fokus, dessverre, men syns det er litt kult. http://s31.photobucket.com/user/Milomylove/media/image_zpsa24a97d5.jpg.html'>image_zpsa24a97d5.jpg Og med det samme kan jeg dele to litt gamlere bilder: http://s31.photobucket.com/user/Milomylove/media/image_zps1cf24834.jpg.html'>image_zps1cf24834.jpghttp://s31.photobucket.com/user/Milomylove/media/image_zpscfb0b361.jpg.html'>image_zpscfb0b361.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Guest Christine

I og med at Vegas fyller 6(!!) i dag var vi ute i går for å prøve å få tatt noen bilder.

A dog and his tractor

IMG_0338_zpsbb85b89c.jpg

IMG_0347_zps84ab8b24.jpg

Noen som gjetter hva Vegas ser på her? Fugl kanskje? Nææh

IMG_0352_zpsdab80cad.jpg

IMG_0354_zpsc65193fa.jpg

IMG_0358_zps51f3e442.jpg

IMG_0379_zpscee823d7.jpg

IMG_0380_zps49a3c292.jpg

IMG_0427_zps95e8b6d2.jpg

Også begge gutta:

IMG_0418_zps4ab6b7a5.jpg

Ca 6 år siden :wub:

DSCF1513.jpg

Ellers så trener vi mye for tiden, og det er så godt med framgang! Er mer intensivitet nå, og jeg er spent på hvordan det går fremover. Vegas har blitt så herlig å trene med, og det liker jeg. Vi har jobbet mye og hardt, så godt å se at ting har sakte men sikkert blitt bedre. Har gjenopptatt lydighetstreninga til gammel'n også, gøy å se hvor mye han husker.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Guest Christine

Tusen takk :flowers:

Var så varmt her om dagen, så lot Vegas kjøle seg ned i Nidelva

IMG_0452_zps422107f6.jpg

IMG_0468_zps59e5521d.jpg

IMG_0488_zpsc56e9f8a.jpg

IMG_0490_zps54a8d67a.jpg

Hello Handsome

IMG_0505_zps30d6c1d1.jpg

IMG_0507_zpsd551f286.jpg

IMG_0508_zps424cfefc.jpg

Varmt til gammel'n med lang pels

IMG_0585_zps982e8935.jpg

IMG_0560_zps8391479e.jpg

IMG_0561_zpsbb7a8150.jpg

På søndag skal vi på årets første konkurranse, og det blir spennende. Får håpe vi viser oss fra vår beste side :teehe:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...
Guest Christine

Fikk bare lyst til å legge til litt flere bilder :)

Har lyst til å forstørre dette og henge opp på veggen, men jeg var syk og derfor bustete på håret, og syns det ødelegger hele bildet.

image_zps253db4dd.jpg

I går var vi på tur i marka, og da fikk Vegas svømme litt. Han elsker å svømme, men hater å være bløt :P

image_zps7df7c0c0.jpg

image_zps29897611.jpg

image_zps54f2799a.jpg

image_zps5abf6b14.jpg

To bilder tatt 17.Mai

image_zpsa47c8072.jpg

:wub:

image_zps224a20b4.jpg

Også blomsterguttene mine :)

image_zps5479eea8.jpg

Sorry dårlig kvalitet(igjen), skylder på instagram..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...
Guest Christine

Vet ikke helt hva jeg skal skrive, men siden sist har det hendt så mye.. Vegas har skade i frambena og må gå med leddbeskyttere på under tur og trening. Går bra der altså, bare håper at det ordner seg med tiden.

Milo ble dessverre bare dårligere, og for snart tre uker siden fikk han sovne inn. Det er fortsatt veldig tungt, men klamrer meg fast til de gode minnene. Han kommer alltid til å ha en helt spesiell plass i hjertet mitt :heart:

image_zps41f0316b.jpg

Dagen før han fikk slippe var vi i marka hvor han fikk svinse og styre akkurat som han ville. Dosen med smertestillende ble økt, og han storkoste seg på tur.

image_zpsb60ad590.jpg

Også litt bilder fra turer med V:

Ny favoritt

image_zps53416a53.jpg

image_zps9070aa7e.jpg

image_zps51193d3d.jpg

image_zps217a2cc2.jpg

image_zpsddaa7fe0.jpg

image_zps3086b2b7.jpg

image_zps122fade3.jpg

På Fredriksten festning

image_zps0aaa79a2.jpg

image_zps6ec10839.jpg

image_zpsf9dc6119.jpg

Våttakammen, munkholmen der nede

image_zpsd4ed2e9f.jpg

image_zps65f6b234.jpg

image_zps810f905d.jpg

Nok spam for i dag :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan henge meg på anbefalingen om Collie, men vær nøye på valg av oppdretter og linjer. Det er ikke å stikke under en stol at det finnes mentale brister innad i rasen. En god collie derimot er en enormt kjekk hund å ha! Så gå seriøst inn og møt hunder i flere settinger og se hvordan de tar ting, eventuelt om de har en MH så er jo den fin å få sett om de har filmet den f.eks. 
    • Tiden flyr og lille bebbisen blir snart året. 😱 Hun er fremdeles kanskje 6mnd i sitt eget hode da. 😂 Dagens agenda så slik ut 😴 etter å ha trent litt på fokus med bestekompis whippeten Leo som distraksjon, og så gått ett spor i nytt terreng etter en god times pause i bilen. 😁    Tidligere i mars når vi passet på ett lite småbruk. Fant en fin foss!   et par fra den lille uka vi hadde snø her sørvest. 😂
    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
×
×
  • Opprett ny...