Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsterker på tube...


Mud

Recommended Posts

Skrevet

Sannsynligvis har alle untatt meg prøvd dette før,men i tilfelle dere ikke har prøvd:leverpostei på tube er en genial forsterker :lol:

Spesiellt for litt småintense hunder som det koker lett over for under fri ved fot (den utføres stort sett på 2 bein eller til nød med noe som ligner tølt..),stå under marsj o.l...

Det at han mått jobbe litt for å slikke den i seg var en slager :wink:

Og perfekt å stikke oppi venstre ermet på varmedressen,jeg kunne bare skyte tuten frem etter klikket/smattet.

I tillegg slapp jeg våte hundesikkel fingre i sprengkulda og revesaksa hans over neglspretten min..Helt fantastisk :lol:

Det syntes svartingen min og ---han byttet tilmed gladelig en kong mot et eneste lite slikk..Helt utrolig :roll:

Skrevet

Ja - den er virkelig genial. Det beste er det at man slipper å ta av seg vottene, så man holder seg god og varm på hendene selv om det er åtteminusgrader - vanligvis ville hendene mine nemlig blitt dekt av hundesikkel etter en treningsøkt, men nå slipper jeg både hundesikkel og is på fingrene. Behagelig. =D>

Og Tinka elsker jo alt som heter mat, så selvsagt elsker hun også leverpostei.

Skrevet
Hvor mye kan man gi av leverpostei da? Er jo lurt å dele det opp i små biter eller mengder da' date=' men kan de ikke få diare av for mye? Eller er det jeg som surrer?[/quote']

Det som er det kule er jo at den er på tube...Slik at man ikke trenger å dele opp.Man bare skviser litt på tuben(gjerne med votten på! :wink: ) så tyter det passe mengder med leverpostei ut.

Ps. det ante meg at det var "old news" for enkelte brukere her ja :wink:

Skrevet
Ja' date=' men hvor mange sånne små doser kan man gi liksom?[/quote']

Ingen aning..Det har jeg ikke reflektert over..Nå får jo han stort sett veldig mye rare godbiter under trening,selv om han er en kongmann så går det i mye godis og.Vil da anta han tåler det bra..-den er jo med sunne planteoljer :wink:

Skrevet

Genialt påfunn, men jeg stusset litt første gang jeg så det :lol: Mine tåler desverre ikke leverpostei (eller tubeost). Vet noen om noe annet snacks på tube for sarte vofser? :lol:

Skrevet

Jeg bruker ofte leverpostei på tube når jeg skal holde hunden min "opptatt" når vi er ute og går tur eller trener. Kommder det mennesker eller hunder hunden min ikke kan/får hilse på bruker jeg tubeleverposteien for å holde henne "opptatt" til de andre har gått forbi. Da lærer hun og at hun ikke sal hilse på alle sammen.

Men som flere har sagt så er det greit å bruke når det er litt for mange minusgrader og det ikke frister å ta av seg votten og/eller få masse hundesikkel på seg.

Min hund har og lært seg å spise av tubeleverposteien selv. Hun vet nå at man må trykke labben på tubben for at det skal komme noe godt ut av den ene enden.. . :lol:

Skrevet
Sannsynligvis har alle untatt meg prøvd dette før,men i tilfelle dere ikke har prøvd:leverpostei på tube er en genial forsterker :lol:

Spesiellt for litt småintense hunder som det koker lett over for under fri ved fot (den utføres stort sett på 2 bein eller til nød med noe som ligner tølt..),stå under marsj o.l...

Det at han mått jobbe litt for å slikke den i seg var en slager :wink:

Og perfekt å stikke oppi venstre ermet på varmedressen,jeg kunne bare skyte tuten frem etter klikket/smattet.

I tillegg slapp jeg våte hundesikkel fingre i sprengkulda og revesaksa hans over neglspretten min..Helt fantastisk ;)

Det syntes svartingen min og ---han byttet tilmed gladelig en kong mot et eneste lite slikk..Helt utrolig :roll:

=D> Det høres jo genialt ut. Forsterker på tube? Kan tenke meg at både leverpostei, kaviar og smelteost gjør susen her. Jeg er imponert!

;) he he

Det har jeg ikke tenkt på før...Smart!!!!

Skrevet

Har brukt det lenge np og det er genialt! Siden jeg har en såpass kresen hund som bare liker ting som klistrer i lomma så er leverpostei på tube supert!.

Så har hun en tendens til å bli "ulv" og skal bita av meg fingra når jeg har noe godt så den er genial!!

Skrevet

Jeg og bruker det. Helt genialt! ;)

Men jeg har hørt at den skal tas av produksjon, for det er visst problem med å få den ut av tuben når den er kald.. Kan ikke si jeg har noe problem med det, men det er nå hvertfall sagt at den skal bort fra butikkene... :lol:

Skrevet

Vi hadde ikke tube, så har måtte vi bruke en erstatning. Jeg fylte litt leverposten i en pose, knøyt den igjen og klippet ett lite hull i ett hjørne. Funket utmerket.

Skrevet
Jeg og bruker det. Helt genialt! :lol:

Men jeg har hørt at den skal tas av produksjon, for det er visst problem med å få den ut av tuben når den er kald.. Kan ikke si jeg har noe problem med det, men det er nå hvertfall sagt at den skal bort fra butikkene... ;)

Nei! Da må jeg dra og hamstre litt tror jeg. Leverpostei på tube er så genialt.

Men om det blir tatt ut av produksjon har vi jo alltids baconost osv. Det funker vel det også.

Skrevet

Nei! Da må jeg dra og hamstre litt tror jeg. Leverpostei på tube er så genialt.

Men om det blir tatt ut av produksjon har vi jo alltids baconost osv. Det funker vel det også.

Vet ikke om ost er så bra for hunder jeg...? Nå skal jeg ikke si for sikkert at den blir borte da, men det er nå det jeg har hør..

Skrevet

Vet ikke om ost er så bra for hunder jeg...? Nå skal jeg ikke si for sikkert at den blir borte da, men det er nå det jeg har hør..

Håper virkelig ikke leverpostei på tube forsvinner for det bruker vi også på trening med forstyrrelser. Har også brukt baconost og det funker bra det også. Tror vel ikke det er skadelig i små mengder.

Eneste problem med tube er doseringa.. kan være litt vanskelig i starten men det er jo ikke den helt store sleiken de trenger for å holde det gående. Min blir mer trigga av lite enn mye virker det som..

Skrevet

Makrell i tomat m/majones på tube er testet ut og har fått karakteren mer enn gokjennt :D Skulle ønske de kune tube noe med kyllingsmak jeg -han er så glad i kylling..Eller tispelukt hadde vært noe! :D

Skrevet

Takk for tipset! uff er lei av sprengrøde bløte fingrer ute i vinterens kulde jeg altså. han blir så ivrig når han skal få godbiten at han hopper opp etter hånda mi, og tennene følger jo selfølgelig med :roll: så det der må jo være yppelig. :D da blir det mer trening ute i vinter enn det har vært :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...