Gå til innhold
Hundesonen.no

Forsterker på tube...


Mud

Recommended Posts

Sannsynligvis har alle untatt meg prøvd dette før,men i tilfelle dere ikke har prøvd:leverpostei på tube er en genial forsterker :lol:

Spesiellt for litt småintense hunder som det koker lett over for under fri ved fot (den utføres stort sett på 2 bein eller til nød med noe som ligner tølt..),stå under marsj o.l...

Det at han mått jobbe litt for å slikke den i seg var en slager :wink:

Og perfekt å stikke oppi venstre ermet på varmedressen,jeg kunne bare skyte tuten frem etter klikket/smattet.

I tillegg slapp jeg våte hundesikkel fingre i sprengkulda og revesaksa hans over neglspretten min..Helt fantastisk :lol:

Det syntes svartingen min og ---han byttet tilmed gladelig en kong mot et eneste lite slikk..Helt utrolig :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja - den er virkelig genial. Det beste er det at man slipper å ta av seg vottene, så man holder seg god og varm på hendene selv om det er åtteminusgrader - vanligvis ville hendene mine nemlig blitt dekt av hundesikkel etter en treningsøkt, men nå slipper jeg både hundesikkel og is på fingrene. Behagelig. =D>

Og Tinka elsker jo alt som heter mat, så selvsagt elsker hun også leverpostei.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvor mye kan man gi av leverpostei da? Er jo lurt å dele det opp i små biter eller mengder da' date=' men kan de ikke få diare av for mye? Eller er det jeg som surrer?[/quote']

Det som er det kule er jo at den er på tube...Slik at man ikke trenger å dele opp.Man bare skviser litt på tuben(gjerne med votten på! :wink: ) så tyter det passe mengder med leverpostei ut.

Ps. det ante meg at det var "old news" for enkelte brukere her ja :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja' date=' men hvor mange sånne små doser kan man gi liksom?[/quote']

Ingen aning..Det har jeg ikke reflektert over..Nå får jo han stort sett veldig mye rare godbiter under trening,selv om han er en kongmann så går det i mye godis og.Vil da anta han tåler det bra..-den er jo med sunne planteoljer :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker ofte leverpostei på tube når jeg skal holde hunden min "opptatt" når vi er ute og går tur eller trener. Kommder det mennesker eller hunder hunden min ikke kan/får hilse på bruker jeg tubeleverposteien for å holde henne "opptatt" til de andre har gått forbi. Da lærer hun og at hun ikke sal hilse på alle sammen.

Men som flere har sagt så er det greit å bruke når det er litt for mange minusgrader og det ikke frister å ta av seg votten og/eller få masse hundesikkel på seg.

Min hund har og lært seg å spise av tubeleverposteien selv. Hun vet nå at man må trykke labben på tubben for at det skal komme noe godt ut av den ene enden.. . :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sannsynligvis har alle untatt meg prøvd dette før,men i tilfelle dere ikke har prøvd:leverpostei på tube er en genial forsterker :lol:

Spesiellt for litt småintense hunder som det koker lett over for under fri ved fot (den utføres stort sett på 2 bein eller til nød med noe som ligner tølt..),stå under marsj o.l...

Det at han mått jobbe litt for å slikke den i seg var en slager :wink:

Og perfekt å stikke oppi venstre ermet på varmedressen,jeg kunne bare skyte tuten frem etter klikket/smattet.

I tillegg slapp jeg våte hundesikkel fingre i sprengkulda og revesaksa hans over neglspretten min..Helt fantastisk ;)

Det syntes svartingen min og ---han byttet tilmed gladelig en kong mot et eneste lite slikk..Helt utrolig :roll:

=D> Det høres jo genialt ut. Forsterker på tube? Kan tenke meg at både leverpostei, kaviar og smelteost gjør susen her. Jeg er imponert!

;) he he

Det har jeg ikke tenkt på før...Smart!!!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har brukt det lenge np og det er genialt! Siden jeg har en såpass kresen hund som bare liker ting som klistrer i lomma så er leverpostei på tube supert!.

Så har hun en tendens til å bli "ulv" og skal bita av meg fingra når jeg har noe godt så den er genial!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og bruker det. Helt genialt! ;)

Men jeg har hørt at den skal tas av produksjon, for det er visst problem med å få den ut av tuben når den er kald.. Kan ikke si jeg har noe problem med det, men det er nå hvertfall sagt at den skal bort fra butikkene... :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og bruker det. Helt genialt! :lol:

Men jeg har hørt at den skal tas av produksjon, for det er visst problem med å få den ut av tuben når den er kald.. Kan ikke si jeg har noe problem med det, men det er nå hvertfall sagt at den skal bort fra butikkene... ;)

Nei! Da må jeg dra og hamstre litt tror jeg. Leverpostei på tube er så genialt.

Men om det blir tatt ut av produksjon har vi jo alltids baconost osv. Det funker vel det også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei! Da må jeg dra og hamstre litt tror jeg. Leverpostei på tube er så genialt.

Men om det blir tatt ut av produksjon har vi jo alltids baconost osv. Det funker vel det også.

Vet ikke om ost er så bra for hunder jeg...? Nå skal jeg ikke si for sikkert at den blir borte da, men det er nå det jeg har hør..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vet ikke om ost er så bra for hunder jeg...? Nå skal jeg ikke si for sikkert at den blir borte da, men det er nå det jeg har hør..

Håper virkelig ikke leverpostei på tube forsvinner for det bruker vi også på trening med forstyrrelser. Har også brukt baconost og det funker bra det også. Tror vel ikke det er skadelig i små mengder.

Eneste problem med tube er doseringa.. kan være litt vanskelig i starten men det er jo ikke den helt store sleiken de trenger for å holde det gående. Min blir mer trigga av lite enn mye virker det som..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tipset! uff er lei av sprengrøde bløte fingrer ute i vinterens kulde jeg altså. han blir så ivrig når han skal få godbiten at han hopper opp etter hånda mi, og tennene følger jo selfølgelig med :roll: så det der må jo være yppelig. :D da blir det mer trening ute i vinter enn det har vært :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Motviljen mot utgangsstilling fremstår som død, men puberteten truer i horisonten, så utsteder ingen dødsattest ennå. Livserfaring tilsier at Motviljen antakelig vil sprette opp av kista og flire: Trollollol! Å få utgangsstilling uten mat fremme, relativt stabilt, kun noe nøling akkompagnert av et oppgitt sukk før han kommer inn, når han vil jeg skal kaste en leke, det er hurtigere progresjon enn jeg forventet for noen uker siden.  Vi har en god periode ..så god at noe fokus nå er over på mindre viktige ting som sportsøvelser. Første sitt under innkalling serverte Eddis i forrigårs, på første forsøk. Det var et nydelig øyeblikk. Flere repetisjoner med stå under marsj, avstandskommando og sitt under innkalling var fine, i mine øyne. Verken han eller jeg er interesserte i hva en dommer synes om utførelsen vår, fordi mestringsfølelsen fra å tro vi er flinke er hva som driver oss. Mestringsfølelse og glede er superfood for motivasjonen. Fokus på hva som er feil medfører frustrasjoner, uteblivende mestring, dårlig stemning, dårlig samspill og ødelegger relasjonen - og hva er da poenget med å ha og trene hund?  Sitt begynte bli upålitelig. Hvorfor? Fordi jeg hadde glemt å være begeistret. Bare forventet å få sitt på cue og glemte bli genuint overrasket og takknemlig og begeistret av hvor flink gutt han er.  Av utfordringer vi nå har - skjønt det føles som et hån å bruke det ordet om vansker med øvelser til sport, da andre bruker det samme ordet om reelle problemer:  Spin - også kjent som snurr rundt.  Aner ikke lenger hva lyden betyr. Trenger håndsignal. Kommer konsekvent løpende inn for å gjøre det rett foran meg, hver gang jeg ber fra avstand. Bli-på-stedet håndsignal, som har vært en nøkkel til flere andre øvelser har foreløpig ikke hjulpet.   'Twirl' er et fullstendig ukjent begrep dersom ikke 'spin' kommer først. Verken ordet eller håndsignal gir ham noe forståelig hint. Her må det spinnes før det kan twirles. Sånn er loven.  Hva som må til for å få en lovendring - det blir spennende å finne ut av. Punkt 1 og 3 går seg sikkert til med mer trening, men på punkt 2 er jeg helt blank foreløpig. Ingen ideer om hvordan løse det der.  Heldigvis opplever Edeward en glede i øvelsene som ikke bare handler om belønningene. Han LIKER å spinne og twirle og rygge og gå mellom beina mine og sendes frem til target og sånt. Det er noe å gjøre. Arbeit macht frei. ..og det ser ut som utgangsstilling og gå fot også er i ferd med å kategoriseres som lystbetonte oppgaver en kan døyve eksistensiell angst og kjedsomhet med.  Bilde er vel obligatorisk. Relevans til konteksten mindre så. I denne tidsalderen er det ingen som leser en vegg av tekst uansett
    • Jeg ser ingen skam med å slite med å trene gå pent i bånd. Noe av det vanskeligste å få en hund stabil på. Ikke mål deg mot de som har fått det til eller la noen andre få demotivere deg med sammenligning. De har ikke din hund.  Du forteller ikke hvilken rase/blanding du har, men noen er virkelig vanskeligere/lettere enn andre. Av egen erfaring med veldig førerorientert hund, så hadde den standard stopp og snu metoden ingen effekt. Hunden tok det som en morsom lek. Det der var like interessant som å komme fremover.  Den jeg har nå kan ikke bare gå. Det er for kjedelig. Det som fungerer her er oppgaver, og de må gis fortløpende så han ikke rekker å kjede seg.  Belønning med lek er bedre enn mat på min. Energinivået er høyt, det blir mye stresshormoner når sterke forventninger til noe ikke umiddelbart blir innfridd og lek utløser endorfiner, som kontrer kortisol. Får ikke samme effekten av å belønne med mat, det risikerer jeg at stresset bare øker, dersom maten er av høy verdi. Min girer seg opp i forkant når han vet vi skal ut på tur, noe som resulterer i outbursts når vi kommer ut. Å leke litt før vi går avgårde, slippe ut litt damp på en kontrollert måte, det har en beroligende effekt.  At enkelte fnyser av verktøy som frontfestet sele og grime skal en ikke bry seg om. Det er mange profesjonelle som kritiserer disse verktøyene på sosiale medier, men de lever jo også av kunder som trenger hjelp med gå pent i bånd trening, så det gir mening, sant? Selv bruker jeg frontfestet sele heller enn halsbånd fordi min bykser impulsivt og ukontrollert. I tillegg til potensialet for skade på strupen er det sterkt ubehagelig for ham. En bykseraptus i halsbånd kan utvikle seg til et sinneutbrudd mot meg som holder båndet, noe som aldri skjer i selen.  Jeg har begynt trene min på å gå med grime fordi han nærmer seg pubertet og er stor og sterk. Bedre føre var enn etter snar om han plutselig endrer personlighet overfor passerende hunder - men min er ulik i ulike miljøer. Grime kan brukes i bymiljø, hvor han ikke bykser, men så har vi andre typer omgivelser hvor jeg ikke tør bruke grime før byksing er en utslukket adferd, av samme grunn som jeg bruker sele istedenfor halsbånd.  Også: det er alltid lys i enden av tunnelen. Alderen din er i er verste perioden, synes jeg ihvertfall. Teflonbelegg på hjernen og lite mottakelig for ny læring, glemmer ting den kan, selektiv hørsel, lett distrahert, nysgjerrig søkende på omgivelsene, ... Mye blir bare bedre "av seg selv" senere, når mer moden. 
    • For det første høres det ut for meg som du trenger litt hjelp med båndtreningen. Er det noe kurs å finne i nærheten? Ihvertfall anbefaler jeg deg å søke opp tråder om båndtrening her på forumet. Hvis du har holdt på å snudd retning i evigheter ser det ikke ut til å fungere, og du må gjøre noe annerledes. En ting kan jobbe med inne er kontakt, og det å få hunden til å følge med på deg. Si kontaktord når du står foran hunden - gi godbit så fort hunden ser på deg,gjenta dette fem ganger. Ta et par-tre slike økter i løpet av dagen, beveg deg etterhvert litt lengre unna. Så kan du si "fot" og bruke enten godbiten eller håndtarget om du har det, til å få hunden til å følge ved siden av deg et par meter. Når dette sitter godt inne, kan du bruke det for å få inn hunden og holde seg ved deg litt ute. Generelt vil jeg heller anbefale å bruke en sele og langline og la hunden bevege seg slik den vil, og heller trene korte økter med kort bånd i løpet av turen. Da kan du gå uforstyrret til nærmeste grøntområdet eller parkeringsplass, og trene slik som beskrevet over. Det er ikke et mål at hunden skal gå fot hele turen, men at du kan få ham inn til deg og under kontroll ved behov, og forhåpentligvis sjekke inn med deg underveis på turen.  Antitrekkbånd er vanligvis ikke det samme som struphalsbånd, og jeg vil si at det er bare en positiv ting om folk bruker det ved behov. Men det vil ikke lære hunden å gå pent i bånd, det må du gjøre ved siden av. Hvis trekkingen er et stort problem går det an å bruke grime når du ikke vil trene på båndtreningen eller bruke langline.  Det finnes også seler med feste foran (noen "vanlige" seler har feste på ryggen og foran i tillegg, så det er enkelt å flytte mellom"), slik at hunden blir snudd mot deg når den trekker. Igjen må dette brukes sammen med trening, men det gjør det litt lettere. Ellers ville jeg ikke brydd meg så mye om hva andre tenker og mener så lenge du gjør det som er best for hunden. Lykke til!
    • Er redd noen skal tro jeg er slem med han. Har en på ett år og som fortsatt drar i begynnelsen av dagens første tur. Dermed må jeg snu rundt mye og få han til og fokusere på meg. Overhørte naboen si jeg hadde antidra bånd på hunden til andre og det syntes jeg var skikkelig ubehagelig. Jeg bytter til kort bånd vist han drar i stede får og gå rundt med langline så jeg får mer kontakt bare. Ikke noe anti dra bånd ( vet ikke hva det er men går ut i fra hun mener strammehalsbånd noe han ikke bruker men han bruker halsbånd vist han skal gå der det er vann får han elsker og bade så slepper jeg at lykta på selen skal bli ødelagt. Kan ikke akuratt trene på dette inne og jeg må trene han på det. 
    • Usikker på om massiv fremgang i hverdagslydighet skyldes endring av metode, økt mental modenhet med mer impulskontroll, "varmen" (ikke veldig), eller en kombinasjon, men vi koser oss. Ikke en lyd på verken bussen, Posten eller Felleskjøpet i dag. Ble helt rørt av hvor flink han var til å sitte pent og pyntelig og vente uten labber på disken eller konsert. Å manøvrere pent mellom hyller med leker og tygg og snacks var deilig nok. Måtte nesten klype meg i armen da han bare var lydig ved disken også, begge steder. Det kom noen raptusbyks da vi nærmet oss hjemme igjen, men kjapt under kontroll med cue på en øvelse og en leke, og da det i neste øyeblikk kom et helt heat av saftige skinker i kondomdress på hjul -  bakfra - bare en meter fra oss, så satt han bare pent og pyntelig og så på de fly forbi uten impulser til å jage etter for å bite noen i rumpa. Amazing!  Godgutten 🥰
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...