Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg anbefaller alle å oppsøke hunde parker eller sletter!

Ekeberg har en hundeslette og frogneparken har en hundepark.

Jeg er mest fornøyd med ekeberg sletta, er flere hunder der og trivligere eiere^^

Hundene får lekt, herjet, blitt vant til alle størrelser, kjønn og raser, mens eierne får skravlet, få tips og bytte erfaring!

TIdene på ekeberg sletta er som regel 11-12, 16-17 og fra 18 og utover :)

Håper jeg ser flere fremover!

Skrevet

Høres kjempefint ut! Vi har en valp på ca 10 mnd som absolutt trenger sosialisering og ikke minst muligheten til å kunne få løpe fritt omkring uten at den sjenerer andre :)

Men i Frognerparken sier du? Er d en innegjerdet område d da?

Vi er ikke 100% i mål ennå m innkalling, så vi har behov for å "prøve og feile" et sted hvor det er lov ;)

Skrevet

Ingen av friområdene i Oslo er inngjerdet. Hvorvidt man vil anbefale folk å dra i hundeparker generelt, og Frognerparken spesielt, er nok en annen sak. Det er ikke alltid bare greie hunder og fornuftige eiere der. På Ekeberg er det god nok plass til at alle hundene stort sett har nok plass rundt seg. De fleste andre områdene er for små, men utenom Frognerparken og Ola Narr er det ikke så veldig mye folk på resten av områdene.

  • Like 2
Skrevet

Nei, frislipp m ørten hunder er vel heller ikke noe for oss, spesiellt m tanke på at vi sliter litt m innkalingen fortsatt. Men et sted hvor hunden kunne få løpe fritt hadde vært toppen! Selv om d ikke er båndtvang lenger nå, er d vel noe som heter at du ikke kan slippe den fritt i skogen m mindre du har kontroll på at hunden kommer tilbake når du kaller på den...?

Skrevet

Er veldig fan av friområdet på Skraperudtjern! Synd det ikke blir brukt mer, men de gangene jeg har møtt hunder der er det fint sted å slippe dem løs, og det er aldri for mange der.

Skrevet

Er veldig fan av friområdet på Skraperudtjern! Synd det ikke blir brukt mer, men de gangene jeg har møtt hunder der er det fint sted å slippe dem løs, og det er aldri for mange der.

Vårt kjære, kjære Skraperudtjern

IMG_3586.jpgIMG_3622.jpg

IMG_3570.jpgIMG_3625.jpg

Skrevet

Jeg anbefaller alle å oppsøke hunde parker eller sletter!

Ekeberg har en hundeslette og frogneparken har en hundepark.

Jeg er mest fornøyd med ekeberg sletta, er flere hunder der og trivligere eiere^^

Hundene får lekt, herjet, blitt vant til alle størrelser, kjønn og raser, mens eierne får skravlet, få tips og bytte erfaring!

TIdene på ekeberg sletta er som regel 11-12, 16-17 og fra 18 og utover :)

Håper jeg ser flere fremover!

Tenker du på selve Ekeberg eller Jomfrubråten?

Skrevet

Friområdet på Skraperud er jo egentlig bare den bratte skråningen og øverst på flata. Fra gapahuken og ned til vannet er det ikke friomrade. Men hvem lufter hundene sine i noe kratt med masse borrer? Utenom badesesongen for folk, bruker vi hele området og er det fiskere eller badegjester der, går vi rundt vannet og bader lengre bort :)

Edit: Vi har blitt kjent med mange koselige hunder og hundefolk der. Hundene kan bade, trene eller leke og for oss er det fint. Jeg er ikke komfortabel på disse fellesområdene i byen, der hundene bare blir sluppet sammen i mølje og skal "ordne opp" seg i mellom. Friommrådet i Frognerparken passerer vi på vei til AGbanen og det holder i massevis. Bevares så mange utrivelige folk (og bikkjer) jeg har møtt på der.

Skrevet

Hovedpoenget med friområdene er jo egentlig at de er unntatt båndtvangen om sommeren. Ellers er det ikke noe forskjell der og på hvor som helst ellers. Ekeberg (Jomfrubråten) og Frognerparken har vært samlingssted for hundeeiere lenge før det ble formalisert.

  • Like 1
Skrevet

Friområdet på Skraperud er jo egentlig bare den bratte skråningen og øverst på flata. Fra gapahuken og ned til vannet er det ikke friomrade. Men hvem lufter hundene sine i noe kratt med masse borrer?

Oi, da har jeg visst misforstått totalt, trodde det bare var fra gapahuken og ned jeg :3 Det er jo dete eneste logiske stedet... Jaja, ikke at det spiller en rolle, er ikke ofte jeg har vært der at det har vært mennesker uten hund, heldigvis :twitch:

Skrevet

Oi, da har jeg visst misforstått totalt, trodde det bare var fra gapahuken og ned jeg :3 Det er jo dete eneste logiske stedet... Jaja, ikke at det spiller en rolle, er ikke ofte jeg har vært der at det har vært mennesker uten hund, heldigvis :twitch:

Ikke sant. Bare fortsett og misforstå, du. Nå er det ikke båndtvang, uansett, og når det er fullt av folk som soler seg om sommeren, går man andre plasser :)

  • Like 1
Skrevet

For dem i Oslo-gryta som vil ha en utflukt kan jeg anbefale Nebben på Lillestrøm .Stort inngjerdet område..

Vi har jo hele Østmarka for hundene å springe i, vi :) Nå var jeg i byen og på vei fra Ane som har flyttet med sin kjære Thomas (datter og svigersønnish) til Jordal, så da passerte vi denne frislepp-plassen på vei ned til byen, da jeg skulle hjem. Der ser det faktisk fredlig og trivelig ut, i motsetning til andre slike møljefrisleppsteder, så jeg bråbestemte meg for å gi det et forsøk, tross mine store fordommer mot den slags tvangssosialisering av bikkjer som i utgangspunktet ikke har noen grunn til å skulle omgåes :)

Edit:Nå har jeg surra det til mellom forskjellige tråder, så dette ble jo et helt feilplassert innlegg. Det spiller vel egentlig ikke så stor rolle :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...