Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny mobiltelefon, hvilke?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg ble dritskuffa når apple lanserte sin nye Iphone 5. Jeg syns ikke den er verdt pengene på oppgradering, rett å slett. Dvs at jeg nå er på jakt etter ny telefon. Jeg har vært på minst 10 forskjellige butikker idag, å absolutt ALLE anbefalte Samsung Galaxy S3. Jeg fikk prøvd den, å den virket veldig ok, kjapp og bra, MEN - jepp, det er ett men - jeg har ingen erfaring whatsoever med samsung.

Grunnen til at jeg har hatt Iphone har rett å slett vært på grunn av stabiliteten, den er nå 1 år gammel, og fortsatt like rask og navigere seg rundt med, den er kjapp på FB, kjapp på nedlasting av mail og ja, kjapp på det meste. Er det likedann med Samsung og andre evnt mobiler i samme prisklasse? Kan man forvente at telefonen er like rask og grei om 1 år?

Jeg tittet også på endel HTC modeller, jeg liker designet mens syns nok kanskje menyen er litt knotete.

HTC One X falt i smak, men ingen av selgerene anbefalte den over Galaxy´en.

What to do?

Det er ingen hast med ny tlf altså - bare ett ønske fra min side, mobilen jeg har per idag er velfungerende å kan sikkert brukes i lengre tid enda (Iphone 4) ....

Hvilke mobil har sonen brukerene, og hva bruker dere telefonen til?

Nå har jeg skaffet med frisurf abn da det er det jeg bruker tlf mest til, jeg er også avhengig av å kunne bruke mobilen som router til Ipad/macbook på reiser hvor det ikke finnes nett.

Hjeeeelp... Det sitter langt inne å gå over til noe annet fra Iphone...

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det handlet vel mer om det at den var dårlig i hånda. Jeg likte den i hvertfall ikke...

Skrevet

Har hatt min HTC Desire HD i over ett år, og den er fremdeles like rask som den var når jeg fikk den. Men jeg har rootet den og lagt inn ren android og bruker ikke HTC sense som HTC telefoner kommer med.

Skrevet (endret)

Jeg har nå min fjerde samsung, elsker samsung. De har blitt byttet etterhvert som de har blitt ødelagte, og jeg har vært like lei meg hver gang. Men de har holdt 2-3 år hver. Nå har jeg galaxy ace som er snart 2 år, neste blir nok galaxy 2, kun fordi jeg syns 3 er for stor. Acen er min første smarttelefon, og det eneste som irriterer meg med den er batterikapasiteten, men sånn er det visst bare med smarttelefoner. Ellers er jeg veldig fornøyd med den!

Edit: jeg kjenner minst 3 stk som har hatt problemer med HTC, så den har ikke et godt rykte i min krets.

Edit 2: min telefon brukes mest til sms, ringe, facebook, sonen, mail, runkeeper, google maps, bilder/instagram.

Endret av Teserere
Skrevet

Det du skal ha i bakhodet ved mobilkjøp i dag er ikke nødvendigvis hvilket merke det er, heller spesifikasjoner og hva slags operativsystem de kjører. Altså, de fleste telefoner (med unntak av iPhonene) kjører i dag Android, det gjør feks Galaxyene. Enkelte kjører også windows feks, lurer på om noen HTC-telefoner gjør det enda? Altså vil oppsettet være relativt likt på alle telefoner med android (menyer feks) og derfor har ikke merket stort å si. Det som derimot har noe å si er spesifikasjonene, og det er nok det (i kombo med at den kjører android, som er veldig populært) som gjør at de anbefaler deg S3 - per i dag er det vel få telefoner som matcher den akkurat der. Dvs, du får jo feks telefoner med superbatteri eller som er vanntette, men det blir en annen kategori igjen.

Jeg har Samsung Galaxy Note mens samboeren min har Samsung Galaxy S2. Vi er strålende fornøyd. :)

Skrevet

Har selv iPhone 4s, og klart det er noen steder man er litt låst med Apple. Men jeg er knallfornøyd, jeg bruker telefonen til å ringe, sende meldinger samt apps (spesifikt spill og trening).

Telefonen har akkurat det jeg trenger, og jeg kommer nok til å fortsette med iPhone videre for den begrenser ikke meg på noen måte. Og jeg også liker å bruke noe jeg er kjent med, jeg er lei av å sette meg inn i en ny telefon som jeg har gjort på de forrige.

Skrevet

Har tidligere sverget til Nokia, men, så falt jeg i sin tid for designet til Samsung Wave og kjøpte denne. Var veldig fornøyd og var det helt frem til jeg tidlig i sommer kjøpte meg GalaxyIII. Den er jeg absolutt veldig fornøyd med på alle måter. Sønnen min har arvet Waven, og om GIII er like holdbar som Waven, så vet jeg at dette er min nye bestis i et par år fremover. Waven min tålte mange fall i asfalten, en tur i fontena, drukning i veska mi da vannflaska lakk osv. Ei venninne hadde GalaxyII og mista den i do, det tålte den og med unntak av et par riper i skjermen har den og tålt et par knall og fall. Så, jeg hadde glatt gått for Samsung GIII om jeg var deg.

Skrevet

Har xperia S etter at bikkja tygde i stykker den gamle såpass mye at høytalleren ikke fungerer, det var også en xperia og var vel rundt 2 år på den tiden bikkja tok livet av den!

Men som noen påpekte, de fleste telefonen er det samma ettersom de kjører samme systemet! Menyene er det samma, navigeringa er den samma o.s.v, du må bare tenke på hva du vil med den og hvor "bra" du vil ha den! Typen har xperia go og er storfornøyd med den, den er liten, lett, tåler støv og vann, mens jeg ikke takler den fordi den er liten og holder meg til xperia s'en min! Kunne godt tenkte meg galaxy III også, men den kom ut etter at jeg hadde et behov for mobil!

Skrevet

Sitter med en Samsung S2 og hadde en Sony k700i før det - så du skjønner jeg ikke skifter tlf ofte :)

Ser ingen grunn til det hvis man har en tlf som fungere og man er fornøyd. Angrer meg litt for S2 kjøp pga jeg gjerne vil ha en litt mindre en og vanntett. Men ellers er jeg fornøyd med S2. (like kjapp ennå den)

Hvorfor ser du etter ny tlf?

Har du noen spesielle behov?

Guest Kåre Lise
Skrevet

Hvorfor oppgradere? Og har du oppgradert til iOS 6? Hvis ikke kan du jo gjøre det gratis nå. :D

Jeg hadde nesten glemt det ( fra i går ) og laster ned nå.. :sorcerer:

Skrevet
Jeg hadde nesten glemt det ( fra i går ) og laster ned nå..

Håper du har sync og tatt backup. For ser ut som en bruker her på forumet mistet alle bildene sine når hun oppdaterte.

Vær obs på trådløs utfordringen etter oppdatering også

Skrevet

Vel, jeg savner veldig veldig veldig ett bedre kamera på tlf, VELDIG. Kameraet på den jeg har er omtrent ubrukelig, å nei, jeg skal selvsagt ikke bruke den i stedet for speilrefleksen, men enkelte ganger syns jeg det er moro å få tatt bilder av hyggestunder i sofa o.l.

I tillegg føler jeg de andre mobilene har mye mer å by på, ikke minst lagringsplass, jeg har 8GB, å grunnen til at jeg ikke har oppgradert til OS6 er rett å slett fordi jeg ikke har plass, jeg aner ikke HVA som tar plass, men mangel er det likevel. Iphone er fint det altså - men jeg savner det "lille ekstra"... Jeg vet ikke nøyaktig HVA det lille ekstra er, altså :P

Nei, jeg tror rett å slett jeg bør si det enkelt - jeg har lyst på ny mobil for den jeg har er kjedelig :P

Skrevet

Når pappa fikk seg samsung Galaxy s3, og eg skulle hjelpe han med noko, så var det enkelt for meg å finne fram. Og eg er ikkje vant til Samsung heller. Men den var i grunn alt for stor i forhold til det eg likar då. Men den verkar veldig grei sånn ellers :)

Sjølv har eg Sony Ericsson Xperia mini (u)pro. Har hatt den i snart 1 år, og det einaste eg likar med den er tastaturet. Vurderar å kjøpe iPhone 4 som julepresang til meg sjølv sidan den lille SE saken er så dritt til tider :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

Håper du har sync og tatt backup. For ser ut som en bruker her på forumet mistet alle bildene sine når hun oppdaterte.

Vær obs på trådløs utfordringen etter oppdatering også

hehe jo takk, trådløs utfordring?
Skrevet

S3 har jo veldig bra kamera :-D

Jeg brukte lg optimus 2x i litt over 2 år. Siste året begynte den å synge på siste vers. Den mobilen var øverste topp i mobiler når jeg kjøpte den. Utviklingen fra den som var første to kjerner til nå alle har der har gått raskt. Jeg kjøpte s3 fordi jeg skulle ha ny tlf og s2 har vært veldig holdbar.

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg kjøpte en Xperia for ett par år siden og HATET den - og da mener jeg HATET den, og jeg skulle aldri ha en sånn møkkatelefon igjen og gikk tilbake til min gamle gode Nokia flaptelefon. Når den nå begynte å vise alvorlige sykdomstegn måtte jeg ha ny telefon. Takket være 2ne havnet jeg på Galaxy SII - og jeg ELSKER telefonen min, den er så lett å bruke at man må være totalt imbissil om man ikke klarer å få den til å spille på lag. Den tuller ikke, den er rask og jeg liker den veldig veldig godt *elsk*. Javel, batterikapasiteten suger litt om man bruker nettet mye osv. - men skrur man av alt sånn dill som roaming osv. (som gjøres så enkelt at det er helt latterlig) så trenger den ikke lade seg på flere dager selv om man snakker og tekster mye.

ELSK

Bra kamera også

Skrevet

ææææh, det er jo klin umulig å velge, jeg har vært å kladda på S3 i butikken flere ganger, å må ærlig innrømme at jeg er stupforelsket, men jeg er vanedyr, å jeg har ett problem. Jeg har mac - og ipad, og ipod å det som værre er, nå får jeg synkronsiert alt - legger jeg inn avtale på feks iphone, så vips befinner det seg på de andre tingene også, dette er ett MEGA pluss. Samtidig kjenner jeg fremdeles en gigantisk skuffelse over Iphone 5 - å jeg vil vente til den kommer i butikken før jeg eventuelt bestemmer meg for noen ting...

Den er vel rett rundt hjørnet nå?

Skrevet

Gode gud, nå har jeg vært å "tatt på" Iphone 5 - å det var en så stor skuffelse at jeg er tom for ord. Den var ikke merkbart bedre fra 4´n syns jeg, å når man fikk de to telefonene ved siden av hverandre (Slll og Iphone5 ) - så var jeg ikke i tvil lengre, fyttiflate så mye bedre alt var på samsungen, å det sitter LANGT inne å innrømme deg for en I-elsker som meg...

Blir nok en s3 - så får jeg heller trøste meg med at jeg alltids får solgt den igjen om den virkelig skulle være drit. Per nå er jeg rimelig sikker på valget, jeg må bare vente til abn mitt i chess åpnes i morgen tidlig før jeg kan kjøpe..

Skrevet

Litt OT, men hvorfor er folk så skuffet over femmern? Jeg har aldri vært særlig begeistret for apple, men femmern er den fineste i design syns jeg :) nesten så jeg vurderer å konvertere, men bare nesten altså :P

Skrevet

Jeg vet ikke, jeg forventet meg vel mer av den?

Den har fått større skjerm, i lengden... lengden for f... hvem trenger det?!?!

Nei, skuffa... Veldig skuffa...

Du har ikke hørt om 16:9 skjønner jeg :)

Guest Kåre Lise
Skrevet

Du har ikke hørt om 16:9 skjønner jeg :)

Hæ, sånn som girutveksling? :baby:

Kan alltids ringe med skype fra en pad om det er størrelsen som teller. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hos meg så så morgenrutinene ganske like ut da jeg hadde valp i huset. Valpen våknet som regel tidlig, ofte rundt samme tidspunkt som dere opplever nå. Jeg gikk rett ut med en gang, bare en kort tur for å få gjort det viktigste. Etterpå ble det litt rolig lek eller enkel kontakttrening inne, mest for å få hun i gang uten å gjøre hun helt gira. Så fikk hun frokosten sin, og etter det gikk vi ut igjen for en ny do‑runde. Jeg merket fort at det var bedre å holde morgenen ganske forutsigbar, så hun visste hva som kom og ikke ble stresset. Litt hjernetrim eller en enkel oppgave før jeg dro på jobb fungerte veldig fint det gjorde hun mentalt sliten uten at hun ble overstimulert. Når jeg dro, fikk hun være i valpegrind/et trygt område med noe å tygge på og litt rolig aktivitet. Jeg prøvde å gjøre avskjeden så nøytral som mulig, så det ikke ble noe styr rundt det. Så kort sagt: ut – inn – litt trening – mat – ut igjen – rolig aktivitet - hvile. Det funket veldig bra hos oss.
    • Det høres ut som en utrolig vanskelig situasjon, og jeg skjønner godt at du sitter igjen med mange spørsmål. Du gjorde i hvert fall det som er riktig: du hadde begge hundene dine i bånd, og du hadde kontroll på dem da situasjonen oppsto. Det er mer enn man kan si om den andre parten. Når det gjelder spørsmål 1: Det var veldig generøst av deg å tilby å betale veterinærutgiftene, men du hadde egentlig ikke noe ansvar for det. Når det er båndtvang, og den andre hunden går løs uten kontroll, ligger ansvaret hos eieren av den løse hunden. Det er hans plikt å sørge for at hunden ikke skader andre. At du tilbød deg å betale var en fin gest, men det var ikke noe du var juridisk forpliktet til. Når det gjelder spørsmål 2: Siden din hund også ble skadet, og skaden nå har utviklet seg til noe alvorlig, er det helt rimelig å ta opp dette med eieren av den løse hunden. Du hadde hunden din i bånd, du fulgte reglene, og du gjorde det du kunne for å unngå situasjonen. Det er ikke du som har skapt risikoen her. Det er eieren av den løse hunden som har ansvaret for at hans hund gikk bort til dine og startet en slåsskamp. Det er derfor helt naturlig at han bør dekke kostnader som går utover forsikringen din, spesielt når det nå er snakk om omfattende behandling eller i verste fall avliving. Dette er ikke noe du skal stå alene med. Kort oppsummert: – Du hadde kontroll på dine hunder. – Han hadde ikke kontroll på sin. – Det var båndtvang. – Det var hans hund som oppsøkte og startet konflikten. – Dermed ligger ansvaret hos ham, ikke deg. Jeg ville tatt en rolig, saklig prat med eieren og forklart situasjonen slik den faktisk er. Hvis han nekter ansvar, kan du vurdere å ta det videre gjennom forsikring eller juridisk rådgivning. Du står sterkt i denne saken.
    • Det du beskriver her er en veldig vanskelig situasjon, og jeg skjønner godt at du føler deg usikker på hva som er riktig å gjøre. Selv om du ikke har sett hendelsene selv, så er det helt naturlig å reagere når du får høre om ting som kan være skadelig både fysisk og psykisk for en unghund. Når det gjelder person 1, så høres det ut som hun gjør så godt hun kan, men at hun kanskje mangler kunnskap og struktur. Det er ikke uvanlig at unge hunder blir litt «for mye» for eiere som ikke er forberedt på hvor krevende den perioden kan være. Det er ting som kan løses med veiledning, kurs og bedre rutiner. Det som bekymrer mest er det du beskriver om person 2. Slag, spark, strup som straff, og å kaste en valp i veggen er alvorlige ting. Det er ikke snakk om «streng oppdragelse», men om handlinger som kan skade hunden både fysisk og mentalt. At han i tillegg er bevisst på å ikke bli sett, gjør situasjonen enda mer ubehagelig. Selv om du ikke har sett det selv, så betyr det ikke at du må ignorere det. Du har fått informasjon fra en person som faktisk er til stede, og det er lov å reagere på det. Oppdrettere ønsker som regel å vite om slike ting, nettopp fordi de har ansvar for avkommet sitt og vil at hundene skal ha det bra. Du kan gi beskjed på en forsiktig måte, uten å komme med bastante påstander bare si at du har fått høre ting som gjør deg bekymret, og at du synes oppdretter bør være klar over det. Hvis du føler at situasjonen er alvorlig nok, kan du også vurdere å melde en bekymring anonymt til Mattilsynet. De krever ikke bevis for å vurdere en sak  de gjør egne undersøkelser. Det viktigste er at noen sier ifra når en hund kan være i fare. Jeg synes ikke du skal sitte med dette alene. Når det gjelder dyrevelferd, er det alltid bedre å si ifra én gang for mye enn én gang for lite. jeg vil ha ringt politiet om nr 2. om du ikke melde det inn så er du på en måte å hjelper den eieren med å skade valpen. mattilsynet kan du også ringe
    • Det høres ut som en veldig ubehagelig opplevelse, både for deg og hunden din. Du gjorde helt riktige ting i situasjonen: du holdt din egen hund i bånd, du tok ham mellom beina for å beskytte ham, og du forsøkte å få kontakt med eier før hunden kom bort. Det er akkurat slik man skal håndtere et møte med en løs hund som ikke virker under kontroll. Når det gjelder båndtvang, så har du helt rett i at selv om det ikke er generell båndtvang i området, så har eier likevel et ansvar. Hunder som ikke kommer på innkalling, eller som viser aggressiv atferd, skal ikke gå løse. Det står tydelig i hundeloven at hunder skal holdes under kontroll til enhver tid, og at eier har ansvar for å hindre skade på andre hunder og mennesker. Her sviktet han på flere punkter. At han slo og sparket hunden sin er også svært bekymringsfullt. Det er ikke en akseptabel måte å håndtere en hund på, uansett situasjon. Det kan være grunnlag for å melde fra til Mattilsynet hvis du føler deg trygg på det både fordi hunden din ble angrepet, og fordi hans egen hund ble utsatt for vold. Hvis du ønsker å gå videre med saken, kan du: •     dokumentere skadene på hunden din (bilder, veterinær hvis nødvendig) •     skrive ned hva som skjedde mens det fortsatt er ferskt •     vurdere å melde fra til Mattilsynet om volden mot hunden •     eventuelt kontakte kommunen eller politiet hvis du mener hunden utgjør en fare Du har all grunn til å reagere på dette. Det er ikke normalt at en hund går løs uten kontroll, og det er ikke normalt at en eier tyr til vold. Du gjorde alt riktig, og det er bra at du sier ifra det kan forhindre at noe lignende skjer med andre.
    • Hei! Jeg trenger litt råd fra dere som har mer erfaring enn meg. Vi vurderer å kjøpe en Bichon Havanais, og jeg vil gjerne være helt åpen og ryddig i prosessen. Vi har allerede en hund fra før, Diva, og jeg vil gjerne forklare litt om henne når jeg snakker med oppdrettere eller valpekjøpere senere. Diva er en liten blandingshund, rottwailer dobermann, og hun er utrolig snill, rolig og stabil. Hun er ikke dominant, hun lager ikke bråk, og hun fungerer veldig fint sammen med andre hunder. Hun er typen som holder seg til seg selv, men som er sosial og vennlig når hun møter nye dyr og mennesker. Jeg opplever henne som en trygg voksenhund som ikke skaper stress rundt seg. Det jeg kjenner litt på, er at rottwailer dessverre er en rase mange har sterke meninger om. Noen dømmer rasen uten å kjenne den, og jeg er litt redd for at en oppdretter kan misforstå situasjonen eller tenke at Diva kan være et “problem” bare fordi vi allerede har en hund. Jeg vil jo ikke at de skal tro at vi har et utrygt miljø eller at Diva er vanskelig, for det stemmer virkelig ikke. Jeg er også litt redd for at oppdretteren kan angre seg eller ikke vil selge hvis de tror at Diva kan påvirke valpen negativt, selv om hun egentlig er en veldig positiv faktor. Jeg vil derfor gjerne høre hvordan dere ville presentert dette på en god måte. Hvordan forklarer man at man har en snill, stabil hund fra før uten at det blir tolket feil? Har dere noen tips til hvordan jeg bør gå frem når jeg snakker med oppdrettere? Er det noe jeg bør nevne spesielt, eller noe jeg bør unngå å si? Og er det vanlig at folk dømmer situasjonen bare fordi man har en hund fra før? Tar gjerne imot erfaringer og råd fra dere som har vært gjennom lignende. Jeg vil også bare legge til at jeg ikke ønsker at noen skal misforstå meg eller bli irritert over at jeg spør. Jeg mener ikke noe galt med dette, jeg prøver bare å gjøre ting riktig fra starten av. Jeg jobber med hunder til vanlig, men akkurat dette med å ta det opp med en oppdretter er litt nytt for meg, og jeg vil være sikker på at jeg formulerer meg på en god måte. Det er viktig for meg at oppdretteren ser at vi ønsker det beste både for valpen og for Diva. Diva er en hund som er vant til små hunder helt siden hun var valp selv, og hun har alltid vært trygg, rolig og stabil rundt dem. Jeg vil bare vise at vi har tenkt gjennom dette, at vi tar det seriøst, og at vi ønsker å gi valpen et godt og trygt hjem uten at noen skal tro noe annet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...