Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Begynte med strikkingen i går. Rett maske, øke og minske er greit. Men vrang?? Nei. Helt uforståelig!

Flink :thumbs:

Bare å øve og øve. Men hvilken måte strikker du vrang på? Vrang er ikke bare vrang fant jeg ut her om dagen ;) Norsk, Finsk eller kontinental faktisk :P

Jeg strikker norsk vrang :lol:

Skrevet
Begynte med strikkingen i går. Rett maske, øke og minske er greit. Men vrang?? Nei. Helt uforståelig!

Jeg slet lenge med det, og fant opp min egen måte. Når jeg spurte mamma om hjelp lurte hun på hva i all verden jeg holdt på med :D

Jeg bruker også stort sett norsk metode (bortsett fra når jeg strikker to farger frem og tilbake), synes denne videoen viser det fint:

http://www.garnstudio.com/lang/no/video.php?id=7&sort=2&thumbnails=on

Skrevet

Jeg bruker også stort sett norsk metode (bortsett fra når jeg strikker to farger frem og tilbake), synes denne videoen viser det fint:

Og hva gjør du når du strikker fram og tilbake med to farger? Jeg sliter me å få det pent nemlig og leter etter bedre metoder :)

IMG_5495.jpg

Mitt kvelds prosjekt fra i går. :teehe:

Rareste grytekluten (ser mer ut som doble svømmmeføtter) :rofl:

Strikket dobbelt i starten, så rundt, og så dobbelt igjen.

Skrevet

Jeg slet lenge med det, og fant opp min egen måte. Når jeg spurte mamma om hjelp lurte hun på hva i all verden jeg holdt på med :D

:lol:

Takk for video, fikk det til :) . Går sakte og ikke spesielt jevnt, men sånn var jo heklingen i starten også.

  • Like 2
Skrevet

Og hva gjør du når du strikker fram og tilbake med to farger? Jeg sliter me å få det pent nemlig og leter etter bedre metoder :)

Hmm, tror jeg bruker kontinentalmetoden da :)

Jeg sliter uansett når jeg strikker med to farger foreløpig jeg. Tror ikke jeg har gjort det nok. Prøver virkelig å la tråden jeg ikke bruker være løs, men allikevel blir det stramt og klumpete der hvor det er mer enn 4 masker med en farge... Håper det hjelper å dampe vottene.

Skrevet

Nå er jeg snart ferdig med lappeteppet og lurer på om noen har forslag og forklaring/oppskrift til en kant å hekle rundt som kanskje går over to, tre runder så kanten også synes litt?

Staver i grupper på 3-5? Blir fin bølgekant.

Da kan du feks hekle en runde med fastmasker, neste runde lager du 3-5 staver i en maske, hopper over 2-3 masker og gjentar til ferdig :)

Skrevet

Lag dobbel bølgekant? :P

Haha Teserere, jeg sitter med akkurat samme selv, lukter dyr gitt! Men... jeg syns ikke det lukter vondt faktisk, lukter litt fjøs, men det er greit!

Skrevet

Ferdig med vottene broshan skal få til jul. Er ikke helt fornøyd med fellingen på toppen, tomlene er plassert forskjellig, og jeg mistenker at de blir litt korte... Jeg skal prøve å dampe dem og se om de blir penere.

Skrevet

Fine camo votter! Håper de passer.

Her blir sønnen brukt som prøvekanin, men hodeplagg passer dårlig siden han har en meter lenger hår en meg ;)

Kveldens prosjekt:

986_10151110977331780_1942297677_n.jpg

Skal bli kombinert lue/ hals med snor i ene enden til å trekke sammen, men jeg aner ikke hvilken mønster jeg skal ha... Også fargene da? Dumme meg som bare må begynne på ting uten å ha mønster klart ;)

  • Like 1
Skrevet

Her er første julegaven klar, strikket pannebånd med heklet blomst. Vet ikke om jeg skal ta en liten blomst ved siden av i en annen rosa farge, hva synes dere?

556099_10151330147365941_1426767319_n.jpg

Kjempe søt da :)

Njææ blir ikke det litt overkill? Men kanskje ett grønt blad..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...