Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 7.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sjekk ut min kule pappa med sin nye jakke!

Sånn ble den!  Guttungen var nok synlig i barnehagen i dag   Garnet ble veldig kult heklet opp. Forsøkte å ta nærbilde, men fargene ble litt wonky. 

Jeg elsker jobben min men jeg hater jobben min. Nå skal de kjøre sånn superteit greie med Hatteonsdag på førstkommende onsdag. Jeg kan virkelig ikke fordra sånt! Men man blir jo pokker meg straffa for

Posted Images

Skrevet

Begynte med strikkingen i går. Rett maske, øke og minske er greit. Men vrang?? Nei. Helt uforståelig!

Flink :thumbs:

Bare å øve og øve. Men hvilken måte strikker du vrang på? Vrang er ikke bare vrang fant jeg ut her om dagen ;) Norsk, Finsk eller kontinental faktisk :P

Jeg strikker norsk vrang :lol:

Skrevet
Begynte med strikkingen i går. Rett maske, øke og minske er greit. Men vrang?? Nei. Helt uforståelig!

Jeg slet lenge med det, og fant opp min egen måte. Når jeg spurte mamma om hjelp lurte hun på hva i all verden jeg holdt på med :D

Jeg bruker også stort sett norsk metode (bortsett fra når jeg strikker to farger frem og tilbake), synes denne videoen viser det fint:

http://www.garnstudio.com/lang/no/video.php?id=7&sort=2&thumbnails=on

Skrevet

Jeg bruker også stort sett norsk metode (bortsett fra når jeg strikker to farger frem og tilbake), synes denne videoen viser det fint:

Og hva gjør du når du strikker fram og tilbake med to farger? Jeg sliter me å få det pent nemlig og leter etter bedre metoder :)

IMG_5495.jpg

Mitt kvelds prosjekt fra i går. :teehe:

Rareste grytekluten (ser mer ut som doble svømmmeføtter) :rofl:

Strikket dobbelt i starten, så rundt, og så dobbelt igjen.

Skrevet

Jeg slet lenge med det, og fant opp min egen måte. Når jeg spurte mamma om hjelp lurte hun på hva i all verden jeg holdt på med :D

:lol:

Takk for video, fikk det til :) . Går sakte og ikke spesielt jevnt, men sånn var jo heklingen i starten også.

  • Like 2
Skrevet

Og hva gjør du når du strikker fram og tilbake med to farger? Jeg sliter me å få det pent nemlig og leter etter bedre metoder :)

Hmm, tror jeg bruker kontinentalmetoden da :)

Jeg sliter uansett når jeg strikker med to farger foreløpig jeg. Tror ikke jeg har gjort det nok. Prøver virkelig å la tråden jeg ikke bruker være løs, men allikevel blir det stramt og klumpete der hvor det er mer enn 4 masker med en farge... Håper det hjelper å dampe vottene.

Skrevet

Nå er jeg snart ferdig med lappeteppet og lurer på om noen har forslag og forklaring/oppskrift til en kant å hekle rundt som kanskje går over to, tre runder så kanten også synes litt?

Staver i grupper på 3-5? Blir fin bølgekant.

Da kan du feks hekle en runde med fastmasker, neste runde lager du 3-5 staver i en maske, hopper over 2-3 masker og gjentar til ferdig :)

Skrevet

Lag dobbel bølgekant? :P

Haha Teserere, jeg sitter med akkurat samme selv, lukter dyr gitt! Men... jeg syns ikke det lukter vondt faktisk, lukter litt fjøs, men det er greit!

Skrevet

Ferdig med vottene broshan skal få til jul. Er ikke helt fornøyd med fellingen på toppen, tomlene er plassert forskjellig, og jeg mistenker at de blir litt korte... Jeg skal prøve å dampe dem og se om de blir penere.

Skrevet

Fine camo votter! Håper de passer.

Her blir sønnen brukt som prøvekanin, men hodeplagg passer dårlig siden han har en meter lenger hår en meg ;)

Kveldens prosjekt:

986_10151110977331780_1942297677_n.jpg

Skal bli kombinert lue/ hals med snor i ene enden til å trekke sammen, men jeg aner ikke hvilken mønster jeg skal ha... Også fargene da? Dumme meg som bare må begynne på ting uten å ha mønster klart ;)

  • Like 1
Skrevet

Her er første julegaven klar, strikket pannebånd med heklet blomst. Vet ikke om jeg skal ta en liten blomst ved siden av i en annen rosa farge, hva synes dere?

556099_10151330147365941_1426767319_n.jpg

Kjempe søt da :)

Njææ blir ikke det litt overkill? Men kanskje ett grønt blad..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Interessant undersøkelse. Jeg lurer litt på hvor relevant spørsmål om kjønn er. Og er det uinteressant med folk som ikke eier hund per i dag, men kanskje passer, har hatt, skal ha osv?
    • Hei! Vi er en bachelor-gruppe fra Høgskolen i Østfold som skal utvikle en applikasjon for hundeeiere. 🐶 Målet med appen er å gi en bedre turopplevelse for deg og din hund, ved å gjøre det enklere og raskere å finne turstier som passer deres behov. Vi vil derfor stille hundeeiere noen spørsmål, og håper du vil ta deg tid til å svare på vår undersøkelse. Det vil ta rundt 3 minutter 😊 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBufjg3yT9ZUTtD9Qd1aG_mtBd6xKl91J0VVUJpInzE_nh-Q/viewform?usp=header
    • Har gått helt fint med tispen min, ho spiste andre dagen mer normalt og nå spiser ho som før igjen. Ho går veldig bra også er veldig aktiv nå både før også etter fjernet stingene så tror det er temmelig individuelt det der egentlig fra hund til hund. Tispen min har endelig lagt på seg mer igjen også etter operasjonen da ho gikk ned i vekt før operasjonen ettersom tilstanden så det begynner bli veldig bra 😊
    • Har nylig vært gjennom det samme med min tispe på snart 9 år. Hun var for det meste i sengen sin den første uken, så vi gå henne våtfor og vann ved sengen (hun nektet å spise tørrfor, så hun fikk vårfor i ca 10 dager). hun beveget seg litt mer etter 7 dager, men ble ikke seg selv før stingene ble tatt av
    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...