Gå til innhold
Hundesonen.no

GAH! Utenlandsk nummeroppringning - sperre?


Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg leeei! Telefonen ringer til alle døgnets tider opptil flere ganger om dagen, mobilselskapet mitt kan ikke sperre nummeret fra å ringe meg. Jeg har lagt det til under "legg til liste over avviste", men det funker ikke det pøkk, selv om nummeret ligger i lista. Hva i alle dager kan jeg gjøre (uten å bytte nummer?)? :(

Skrevet

vente til somalia slutter å gidde å ringe deg :P

Somalia ringte meg i fjor, i år er det Angola ... men det er utrooolig irriterende. De ringer klokken 3-4-5-6 om morgenen, 7-8-9-10, 17-18-19-20-21 and so on. Ikke bare en gang, men ringer opp igjen når jeg ikke svarer. GAH.

Kanskje prøve som tulip sier (hei, forresten!) ...

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

vente til somalia slutter å gidde å ringe deg :P

Hehe ja fortell oss heller hvordan de har fått tak i nummeret :-)
Guest Kåre Lise
Skrevet

Er det svarer på som den går til? Såfall blir det dyrt for dem etterhvert.. Og heg tror du kan sette det opp så den går rett på svarer når du avviser samtalen. Bare ett forslag herfra..

Skrevet

Er det svarer på som den går til? Såfall blir det dyrt for dem etterhvert.. Og heg tror du kan sette det opp så den går rett på svarer når du avviser samtalen. Bare ett forslag herfra..

La på de siste gangene, og da kom det en talemelding med "hello? Hello?" til det ble lagt på. Kanskje fortsette den trenden, men jeg er trøtt når klokken er veldig, veldig, veldig tidlig til å ikke huske det ... satse på at de blir lei etterhvert.

Vurderer egen telefonsvarer der jeg sier "Hallo? ..." og ikke noe mer, så får vi sjå!

Skrevet
Er det svarer på som den går til? Såfall blir det dyrt for dem etterhvert.. Og heg tror du kan sette det opp så den går rett på svarer når du avviser samtalen. Bare ett forslag herfra..

Ikke så lurt, da mange av de bruker f.eks IP tlf som ikke koster ei krone. Det som er faren med å ta slike telefoner er at man kan bli belastet for de. Det blir som hvis jeg ringer deg når du er i syden - det er du som må betale regninga utenfor Norge. (da blir det litt styr med tlf selskap unødig)

TS: Får du ikke til å å legge til i svartelisten at nr startende med ... så tar du de 2 første numrene.

Skrevet

Har du smarttlf? Finnes apper for å sperre sms/innkommende anrop :) Funker fint :)

Jepp, og det går ikke ...

Hmmm, hvordan gjør jeg det, da? Jeg får bare valget om å legge nummeret til avvist, men den går jo gjennom der, selv om den står at den er under det. Da får jeg alternativet om å fjerne nummeret fra avviste nummere.

Skrevet

Nå vet jeg ikke hvilken tlf du har, men Android har denne muligheten. På "autoavvis nummer" og der har du "match kriterier" -> "begynner med" (viktig å sette på at man vil bruke listen også, for selv om man har nr på listen, så må man sette dette aktivt)

Skrevet

Nå vet jeg ikke hvilken tlf du har, men Android har denne muligheten. På "autoavvis nummer" og der har du "match kriterier" -> "begynner med" (viktig å sette på at man vil bruke listen også, for selv om man har nr på listen, så må man sette dette aktivt)

Har Samsung Galaxy S, og lista var aktivert. Prøvde å blokkere sambo sitt nummer i går, og da ble det avvist. Da får vi satse på at det hjelper nå ...

Takk for hjelpen, alle!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...