Gå til innhold
Hundesonen.no

GAH! Utenlandsk nummeroppringning - sperre?


Recommended Posts

Skrevet

Nå er jeg leeei! Telefonen ringer til alle døgnets tider opptil flere ganger om dagen, mobilselskapet mitt kan ikke sperre nummeret fra å ringe meg. Jeg har lagt det til under "legg til liste over avviste", men det funker ikke det pøkk, selv om nummeret ligger i lista. Hva i alle dager kan jeg gjøre (uten å bytte nummer?)? :(

Skrevet

vente til somalia slutter å gidde å ringe deg :P

Somalia ringte meg i fjor, i år er det Angola ... men det er utrooolig irriterende. De ringer klokken 3-4-5-6 om morgenen, 7-8-9-10, 17-18-19-20-21 and so on. Ikke bare en gang, men ringer opp igjen når jeg ikke svarer. GAH.

Kanskje prøve som tulip sier (hei, forresten!) ...

  • Like 1
Guest Kåre Lise
Skrevet

vente til somalia slutter å gidde å ringe deg :P

Hehe ja fortell oss heller hvordan de har fått tak i nummeret :-)
Guest Kåre Lise
Skrevet

Er det svarer på som den går til? Såfall blir det dyrt for dem etterhvert.. Og heg tror du kan sette det opp så den går rett på svarer når du avviser samtalen. Bare ett forslag herfra..

Skrevet

Er det svarer på som den går til? Såfall blir det dyrt for dem etterhvert.. Og heg tror du kan sette det opp så den går rett på svarer når du avviser samtalen. Bare ett forslag herfra..

La på de siste gangene, og da kom det en talemelding med "hello? Hello?" til det ble lagt på. Kanskje fortsette den trenden, men jeg er trøtt når klokken er veldig, veldig, veldig tidlig til å ikke huske det ... satse på at de blir lei etterhvert.

Vurderer egen telefonsvarer der jeg sier "Hallo? ..." og ikke noe mer, så får vi sjå!

Skrevet
Er det svarer på som den går til? Såfall blir det dyrt for dem etterhvert.. Og heg tror du kan sette det opp så den går rett på svarer når du avviser samtalen. Bare ett forslag herfra..

Ikke så lurt, da mange av de bruker f.eks IP tlf som ikke koster ei krone. Det som er faren med å ta slike telefoner er at man kan bli belastet for de. Det blir som hvis jeg ringer deg når du er i syden - det er du som må betale regninga utenfor Norge. (da blir det litt styr med tlf selskap unødig)

TS: Får du ikke til å å legge til i svartelisten at nr startende med ... så tar du de 2 første numrene.

Skrevet

Har du smarttlf? Finnes apper for å sperre sms/innkommende anrop :) Funker fint :)

Jepp, og det går ikke ...

Hmmm, hvordan gjør jeg det, da? Jeg får bare valget om å legge nummeret til avvist, men den går jo gjennom der, selv om den står at den er under det. Da får jeg alternativet om å fjerne nummeret fra avviste nummere.

Skrevet

Nå vet jeg ikke hvilken tlf du har, men Android har denne muligheten. På "autoavvis nummer" og der har du "match kriterier" -> "begynner med" (viktig å sette på at man vil bruke listen også, for selv om man har nr på listen, så må man sette dette aktivt)

Skrevet

Nå vet jeg ikke hvilken tlf du har, men Android har denne muligheten. På "autoavvis nummer" og der har du "match kriterier" -> "begynner med" (viktig å sette på at man vil bruke listen også, for selv om man har nr på listen, så må man sette dette aktivt)

Har Samsung Galaxy S, og lista var aktivert. Prøvde å blokkere sambo sitt nummer i går, og da ble det avvist. Da får vi satse på at det hjelper nå ...

Takk for hjelpen, alle!

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...