Gå til innhold
Hundesonen.no

Vil du gi bikkja di kanin?


Papillon
 Share

Recommended Posts

Hei!

Skal hente noen kaninslakt hos Ole Endresen imorgen. Er det noen fra Vestfold området som også skal ha, så kan jeg ta med imot bensinpenger.

Det er snakk om hele slakt. Jeg kan flå dyret og sortere innmaten hvis ønskelig, mot litt ekstra pæng :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 61
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig

Altså,jeg synes godt du kan svippe en kjapp tur innom Sandnes

Den hunden din er SÆR altså Bra at katten ville ha da Joda Så fort den er død (eller iallefall har avkappet hode) tenker du på den som mat, jeg lover! Har selv hatt mange kaniner jeg brukte til

Dumt det var i Vestfold da! :P

Det var dumt ja :)

Kanin er digg hundemat (og menneskemat)! Slakter tidvis selv og det går for det meste til hundene. Jeg gir dem hele eller så parterer jeg i to eller fire. Gir dem også en del av innmaten, kan virkelig anbefales.

Yummy :) Ja, kaninmat er godt selv også. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå skal jeg komme med tidenes teiteste spørsmål. Ikke skyt meg. Hvor er vestfold? Det er Tønsberg og sånt, er det ikke?

Det var teit spørsmål ja, men det er tønsberg og sånt :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kovu har også lyst på kanin. :/

Det der må vi klare å gjøre noe med. Valpen vil også gnafse harepus, og jeg vil ha skinn! Var i Trøgstad og fylte fryseren i går, så har ikke så god plass til mer slakt akkurat nå, men en senere delegasjon burde la seg gjøre, kanskje?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er høysesong for kaninslakt utover høsten nå, så kaninslakt burde ikke være så vrient å få tak i. Alle utstillingsoppdrettere driver nå og sorterer ut de ungdyra de ikke skal spare for utstillingene (LUU hovedsaklig), og vil også ta siste sortering rett etter denne (første helgen i november).

Er selv kaninoppdretter, men har bare dvergkaniner enn så lenge, og med to hunder som råfôres har alt kjøtt gått rett i dem hittil i år, og det ser ut som at jeg ikke får noe til overs videre utover heller. Til neste år blir det kjøttkaniner også, så da vil det bli anderledes. Jeg bor i Hedmark (Våler) og det er en del oppdrettere spredt utover på Østlandet (ja, Vestlandet og Sørlandet også, men der har jeg ikke like mye kontroll :P ), så burde ikke være så vrient å få tak i kaniner.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååh vet om noen som ville hatt her. Hmm, kanskje begynne med kaninoppdrett selv? Er det fryktelig kynisk å ha kaninoppdrett for å gi kaninene til bikkjene?

Bor helt nord i hedmark om noen vet om noen oppdrettere som slakter i området her.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...