Gå til innhold
Hundesonen.no

Regnjakke fra hurtta til eier?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger ny regnjakke og har igrunn lyst på den fra hurtta :-) Er vell hurtta pro. Noen som vet hvor jeg får tak i det? Nettbutikklinker?

Skrevet

Dumt :-( Har virkelig behov for en ny regnjakke av bra kvalitet... Det pøsregner ute og blåser opp til storm, og regnjakken min blir klissvåt rett gjennom innen 30 minutter :-/

Tips til en god fin regnjakke til ca 1000-lappen? :-) Ikke hvit da det er ugunstig med hund...

Skrevet

Hvis du hadde bodd nærmere Oslo hadde jeg anbefalt en tur til Norrøna sin Outlet her i Vestby. Alltid 30%-70%, og man får gode goretexjakker til 1600, hvor prisen er 3000 og mer.

Jeg bruker bare Norrøna til "være ute klær", så det er min anbefalning. Eller Bergans, men jeg liker Norrøna bedre :)

Skrevet

Stormberg. Flotte allværsjakker som holder godt, iallefall om du impregnerer innimellom. Damemodellene kan ha litt teite skrå/dype/smale lommer på enkelte modeller. Og de har vanlig regntøyregntøy i freshe farger også til en grei penge. jeg gikk berserk der i vår og kjøpte en drøss tur/ute klær, bla 4 jakker, og jeg bet under 4000 for alt sammen.

Skrevet

Rengtøyet til Stormberg har jeg dårlig erfaring med, holdt meg ikke tørr under en 15 minutter tur en gang med ikke veldig mye regn. Men det var regntøy og ikke goretex, så kan hende de har greie jakker med goretexfunksjon :)

De der tynne sakene har jeg ikke prøvd, men sånn gummibelagt ala Helly Hansen holder meg tørr såsant jeg ikke detter på sjøen :P

  • Like 1
Skrevet

Ja, tror det var sånn typisk regnbuksestoff :) Ble veldig lite imponert, hadde trodd den skulle holde litt. Men blir det ikke veldig klamt med sånn som er gummibelagt? :)

Næh, bare om det er skikkelig varmt ute. Og da bruker jeg allværsjakke istedet :)

Skrevet

Sjekket Felleskjøpet? Har regntøy derifra som er vel 12 år gammelt nå, og fortsatt meget bra. Det er mer som disse gamle oljehyrene, men noe tynnere og mer behagelig å ha på seg. Aner ikke om de selger det noe mer, men det var under 2000 for både jakke og bukse mener jeg (jeg fikk det i gave av kjæresten og svigermor, da de så seg lei på at jeg alltid var våt. :P )

Skrevet

Skal se hva jeg finner :-) Fant en skalljakke fra stormberg på netter, de skrøyt av at den var den ultimate friluftslivjakken omtrent ;-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men det står ikke hva forskjellen mellom disse to rasene er i ett hundeleksikon eller hjemmeside.
    • Max har blitt veteran🙃 Gratulere til Max som ble 8 år den 06.04. I desember var vi på jakt etter gulsløyfa, stang ut første dagen, men dagen etter sjarmerte han dommeren nok til den blå, og han har nå bevis på at han er en "very good" gutt.
    • Siste helgen i mars hadde vi ett stort løft etter mye stang ut. Lørdag i AG ble det bare disk på vanskelige baner, men søndag ble det 2 x 2. plass og 1 x 1. plass og 2 napp i hopp, med en liten miskomunikasjon unna 3. Vi hadde ett fra før så nå er han klar for klasse 2 hopp. Og etter en liten forsinkelse pga påske fikk vi godkjent vår første mellomtittel   Og i desember var vi på utstilling for å prøve å fange gulsløyfa til Max, men kan ikke klage på resultatet til Yoshi, nå mangler vi bare stor-cert.
    • Igjen, sjekk raseklubben i hjemlandet. Kooiker er som du sier, en spaniel, fra Nederland opprinnelig. Ingen hunder må brukes til jakt, men hunder som er avlet for å jobbe krever mer enn selskapshunder, og bør brukes aktivt til hundesport eller arbeid for å trives. Kromfohrlander er en tysk selskapshund som har blant annet terrier i linjene. De skal visstnok ikke ha så mye jaktinstinkt, det er jeg skeptisk til. Det er veldig få av dem i Norge. Er du bare nysgjerrig på raser, eller ser du etter en rase som kan passe deg? Det kan være enklere å starte en tråd med hva du ser etter og hva slags livsstil du har og hundetype som passer, enn å spørre om hver enkelt hunderase. Hvis du bare er interessert i informasjon om hunderaser så anbefaler jeg et bra hundeleksikon og å bruke hjemmesidene til raseklubbene i hjemlandet til rasen.   
    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...