Gå til innhold
Hundesonen.no

Regnjakke fra hurtta til eier?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg trenger ny regnjakke og har igrunn lyst på den fra hurtta :-) Er vell hurtta pro. Noen som vet hvor jeg får tak i det? Nettbutikklinker?

Skrevet

Dumt :-( Har virkelig behov for en ny regnjakke av bra kvalitet... Det pøsregner ute og blåser opp til storm, og regnjakken min blir klissvåt rett gjennom innen 30 minutter :-/

Tips til en god fin regnjakke til ca 1000-lappen? :-) Ikke hvit da det er ugunstig med hund...

Skrevet

Hvis du hadde bodd nærmere Oslo hadde jeg anbefalt en tur til Norrøna sin Outlet her i Vestby. Alltid 30%-70%, og man får gode goretexjakker til 1600, hvor prisen er 3000 og mer.

Jeg bruker bare Norrøna til "være ute klær", så det er min anbefalning. Eller Bergans, men jeg liker Norrøna bedre :)

Skrevet

Stormberg. Flotte allværsjakker som holder godt, iallefall om du impregnerer innimellom. Damemodellene kan ha litt teite skrå/dype/smale lommer på enkelte modeller. Og de har vanlig regntøyregntøy i freshe farger også til en grei penge. jeg gikk berserk der i vår og kjøpte en drøss tur/ute klær, bla 4 jakker, og jeg bet under 4000 for alt sammen.

Skrevet

Rengtøyet til Stormberg har jeg dårlig erfaring med, holdt meg ikke tørr under en 15 minutter tur en gang med ikke veldig mye regn. Men det var regntøy og ikke goretex, så kan hende de har greie jakker med goretexfunksjon :)

De der tynne sakene har jeg ikke prøvd, men sånn gummibelagt ala Helly Hansen holder meg tørr såsant jeg ikke detter på sjøen :P

  • Like 1
Skrevet

Ja, tror det var sånn typisk regnbuksestoff :) Ble veldig lite imponert, hadde trodd den skulle holde litt. Men blir det ikke veldig klamt med sånn som er gummibelagt? :)

Næh, bare om det er skikkelig varmt ute. Og da bruker jeg allværsjakke istedet :)

Skrevet

Sjekket Felleskjøpet? Har regntøy derifra som er vel 12 år gammelt nå, og fortsatt meget bra. Det er mer som disse gamle oljehyrene, men noe tynnere og mer behagelig å ha på seg. Aner ikke om de selger det noe mer, men det var under 2000 for både jakke og bukse mener jeg (jeg fikk det i gave av kjæresten og svigermor, da de så seg lei på at jeg alltid var våt. :P )

Skrevet

Skal se hva jeg finner :-) Fant en skalljakke fra stormberg på netter, de skrøyt av at den var den ultimate friluftslivjakken omtrent ;-)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...