Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Herlighet, så søte små! Flinke allerede, ikke tvil om at kjøtt er nam iallefall. ;-)

Skrevet

For noen heldige, små nøster! Tror dessverre begge mine bare hadde rynket på nesen av å få sånt. Såå stort?! De må ha det delt opp de må skjønne..

Herlige smattelyder da :D

Skrevet

Skulle virkelig ønske jeg hadde hatt vett på å filme mor og barn her for to år siden... Ene tispa her hadde valper på 5-6 uker, og fikk daglig ansvar for et annet jevnaldrende kull (moren dems gikk ikke sammen med flokken) Tilsammen var det "mor" med 11 valper, og 6 andre voksene hunder i hagen. Vi fikk et par store sekker med bein fra V&H. Som bikkjene fikk i hundehagen.

Det morsomme var at "mor" gikk rundt og stjal beinene fra alle de andre voksene. Det var ikke noe rom for protester og krangel, liksom. Så samlet hun bein og valper i et hjørne av hagen, og passet deretter nøye på at ingen av de andre voksene kom i nærheten av valpene og beina. Det var valpenes mat, ferdig med det. Hun tok seg ikke engang tid til å spise selv. Og dette er et, i utgangspunktet, ganske ekstremt matvrak av en hund:)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...