Gå til innhold
Hundesonen.no

Amstaffeiere mener hundene deres er feilstemplet


Recommended Posts

Skrevet

Amstaffeiere mener hundene deres er feilstemplet

Hunderasen Amerikansk staffordshireterrier, populært kalt amstaff, er i dag forbudt i Norge. Nå er den i ferd med å dø ut i landet. Eiere av hunderasen kjemper fortsatt for å få den lovliggjort.

Les mer her >>

  • Like 4
Skrevet

Håper virkelig vi får fjerna det teite forbudet mot enkelte raser her i landet snart.. Det er rett og slett noe skikkelig tull.

Skrevet

Det er en tragedie for en flott rase.

Og jeg synes så inderlig synd på alle de som gjerne vil fortsette og kose seg med favorittene sine! :sweat:

  • Like 4
Skrevet

Det er en tragedie for en flott rase.

Og jeg synes så inderlig synd på alle de som gjerne vil fortsette og kose seg med favorittene sine! :sweat:

Word.

Men så lenge vi har hensynsløse hundeeiere og kriminelle hundeeiere så er det vel slik utviklingen blir. De er sikkert ikke de siste som blir forbudt heller.. Dessverre.

Skrevet

Å som jeg vil at den loven skal endres, det er den ENESTE rasen jeg føler på alle måter er min rase etter å ha vokst opp med både amstaff og pitbull. Desverre kan jeg ikke eie en.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...