Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har Endomondo Pro på tlf min. Er det slik at når jeg starter den før tur så tracker den kun om tlf ligger i fred i sekken? Nå har den for tredje gang lurt meg og stoppet underveis fordi jeg har fått en telefon, skulle ta et bilde eller lignende. Er det ikke mulig å bruke telefonene mens Endomondoen jobber i bakgrunnen? Drittprogram grrr!

Skrevet

Jeg har også det programmet, og har ikke hatt noe problemer med det. Brukt tøf til andre ting mens den går jeg. Eneste jeg har hatt problem med er når jeg har gått på steder dekningen blir borte på, den klarer ruta men ikke all den andre historikken.

Skrevet

Om det er Endomondo eller telefonen (Samsung Galxy S2) det er feil med vet jeg ikke, men jeg får ikke programmet til å gå i bakgrunnen. Med en gang jeg går ut av Endomondo etter å ha startet tracking så forsvinner "symbolet" fra øverst på tlf og trackingen har stoppet. Jeg har avinnstallert og innstallert programmet på nytt og jeg har restartet tlf uten hell.

Jeg innstallerte RunKeeper og den fungerer som bare det. Tlf var til reparasjon tidligere i sommer fordi jeg knuste glasset på den. Fikk noen "bugs" i den forbindelse så den måtte inn to ganger for at de skulle få fiksa alt. Kan det være noe der? Bør jeg "formatere" tlf? Det vet jeg ikke hvordan jeg gjør.

Skrevet

Trykker du på tilbakeknappen avslutter du programmet. Du må bruke "home".

Hvis jeg trykker på "home" får jeg bare spørsmål om: do you want to stop your workout? Cancel eller ok. Og bare for å være sikker på at vi snakker om samme "knast". Den pilen til høyre nede ved siden av den tilbakeknappen.

Skrevet

Hvis jeg trykker på "home" får jeg bare spørsmål om: do you want to stop your workout? Cancel eller ok. Og bare for å være sikker på at vi snakker om samme "knast". Den pilen til høyre nede ved siden av den tilbakeknappen.

Du må trykke på den firkanten i midten nederst, ved siden av tilbakeknappen, da går den ut av programmet uten å stoppe det :)

Skrevet

Du må trykke på den firkanten i midten nederst, ved siden av tilbakeknappen, da går den ut av programmet uten å stoppe det :)

Joda, programmet stopper da. Programmet stopper til og med mens jeg er inne i Endomondo og bare åpner settings for å se og så gå tilbake, da er programmet stoppet.

Om jeg starter RunKeeper derimot så kan jeg gå ut av programmet uten problem, da fortsetter ikonet til både RunKeeper og GPS å vises øverst i vinduet på tlf. I Endomondo så forsvinner ikonet med en gang jeg går ut av programmet.

Skrevet

Er ikke noe med innstillingene i Endomondo da?

Har sjekket hver eneste innstilling. Lurer på om det er noe feil med tf (operativsystemet) eller noe. Er det teit å trykke på der det står "Factory data reset, erases all data on phone". Hva mister jeg ved å gjøre det?

Skrevet

Har sjekket hver eneste innstilling. Lurer på om det er noe feil med tf (operativsystemet) eller noe. Er det teit å trykke på der det står "Factory data reset, erases all data on phone". Hva mister jeg ved å gjøre det?

Alt du har på telefonen :P Nummere, meldinger, bilder, apper etc. Ikke gjør det om du ikke absolutt må.

Hvis du trykker på edomondo-logoen inne i programmet får du opp en rullgardin. Der finner du innstillinger, men jeg kan ikke se at du kan stille på noe særlig der. Jeg har pro selv.

Skrevet

"Factory data reset, erases all data on phone". Hva mister jeg ved å gjøre det?

Alt du har innstallert. Telefonen blir som da den var ny ut av esken. Alle ting du har lagret, inkl nummer, blir fjernet. Noen som har peiling på å ta backup av sånt først bør hjelpe deg :- )

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...