Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvis noen er interessert i å kjøpe Arrac sine treningsvester billigere enn de fleste andre plasser så send meg en PM :)

hvordan er de da? korte,lange osv :P

Skrevet

hvordan er de da? korte,lange osv :P

Min er fra Arrak, jeg har Field Practice-modellen (når du googler får du omtrent bare opp bilder med ermer, men det har vestene altså ikke, i alle fall ikke i utgangspunktet), og jeg syns den er kortere enn et par andre vester jeg har prøvd.

Skrevet

hvordan er de da? korte,lange osv :P

Jeg synes ikke den er lang, og når jeg ser og prøver andre vester så synes jeg faktisk denne er kort i forhold til andre :)

Skrevet

Fikk tak på en vest i microfiber når jeg var i Finland, tror den kommer til å bli min nye store kjærlighet når det kommer til sommervest.

Så langt har ikke en eneste en vært noe god på sommeren, men denne er gull både i varmen og regn.

Desverre så er ikke dette noe merke, det var en dyrebutikk i Finland som produserte de selv.

Husker du navnet på den dyrebutikken? Tenkte meg over til Finland en eller annen gang denne høsten.

Skrevet

Husker du navnet på den dyrebutikken? Tenkte meg over til Finland en eller annen gang denne høsten.

Sorry :( Det var en stand på FKK ustillingen.

Skrevet

Sorry :( Det var en stand på FKK ustillingen.

Ja, da er det ikke alltid så lett. :ahappy: Får kanskje høre med et par venninner der borte om de har noen idé om hva det kan være.

Skrevet

Ja, da er det ikke alltid så lett. :ahappy: Får kanskje høre med et par venninner der borte om de har noen idé om hva det kan være.

Jeg kan prøve få tatt bilde av den så kanskje det er lettere å finne.

  • 5 months later...
Skrevet

Har en arrak. Syntes den var litt kort. Så samboer bruker den nå. Æ har en alpha. Med doberman på ryggen. Den e helt grei Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Skrevet

Dere som har Hurtta Motivation vesten hvordan er den i størrelsen? :)

Den er stor i størrelsen. Jeg bruker medium i vanlige klær, men brude absolutt hatt vesten i small :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...