Gå til innhold
Hundesonen.no

Kongen.


Recommended Posts

Jeg har en bikkje på 15 kilo. En kong går fra 7-16 kilo og en annen kong går fra 13-30 kilo.

Jeg har bare brukt den minste fram til nå men så hadde jeg lyst til å prøve den 13-30 kilo kongen og kjøpte en. Bikkja fikk det meste ut av den største kongen men helt innerst på den smaleste siden lå det enda litt vom igjen. Dette var kun rundt "selve veggen" til kongen nederst men ellers var alt spist opp.

Skal en kong bli helt spist opp absolutt alt? Eller er det vanlig at noe er igjen?

Nå lurer jeg på om jeg skal fortsette å kjøpe den minste kongen eller den største kongen fordi jeg trenger flere av de snart ;)

Vanskelig med vekta på kongen siden bikkja mi veier midt i mellom kilogrensene på de to kongene.

Noen som vet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Gråtass

Skjønner ikke hva slags kongbruk dere har jeg, ikke sliter jeg de ut så jeg må kjøpe nye, ikke bryr jeg meg om størrelsen, det viktigste er at den har snor, kan kastes langt og bikkja syns den er kuuul. Mat har jeg i matkoppen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Casper har hatt den samme sorte kongen hele sitt liv han (4 år). Ser såvidt at den er brukt. Kjøpte like godt en stor til ham da han var valp jeg. Noen ganger blir det litt igjen innerst, iallefall om jeg hardpakker den, men da er det jo bare å spyle den med hageslangen f.eks. Men stort sett blir den bare brukt til lek.

Hvis du må kjøpe nye "hele tiden" så ville jeg bare tatt den som er beregnet på hunder som tygger hardt, altså den sorte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Grunnen til jeg kjøper nye er ikke at de blir ødelagte men jeg kjøper en vom pølse på 500 gram og kutter den da opp i småbiter og putter det i kongene. Derfor jeg har mange sånn at hele pølsa blir brukt opp i kongen ;) Fordi man skal jo ikke tine mat, fryse ned igjen, tine mat, fryse, tine, fryse osv. liksom. Og voffsen min spiser pølsa opp så fort ellers om jeg ikke bruker kongen. :P

Jeg bruker kun de røde kongene jeg :D Og jeg bruker de valpekongene voffsen brukte mens hun var valp ennå selv om voffsen nå er 14 måneder nå ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en bikkje på 15 kilo. En kong går fra 7-16 kilo og en annen kong går fra 13-30 kilo.

Jeg har bare brukt den minste fram til nå men så hadde jeg lyst til å prøve den 13-30 kilo kongen og kjøpte en. Bikkja fikk det meste ut av den største kongen men helt innerst på den smaleste siden lå det enda litt vom igjen. Dette var kun rundt "selve veggen" til kongen nederst men ellers var alt spist opp.

Skal en kong bli helt spist opp absolutt alt? Eller er det vanlig at noe er igjen?

Nå lurer jeg på om jeg skal fortsette å kjøpe den minste kongen eller den største kongen fordi jeg trenger flere av de snart ;)

Vanskelig med vekta på kongen siden bikkja mi veier midt i mellom kilogrensene på de to kongene.

Noen som vet?

kelpiejyplingen på 16 kg + har en kong i str L til snacksbruk, den får han tømt ganske bra. Jeg henger meg skjelden opp i hvilken str til antall kilo, men ser heller an hva som passer best til behovet.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Kan hende det bare er jeg som er fullstendig glemsk her altså, men jeg var så sikker på jeg hadde laget en «min hund» tråd til Karma, men isåfall er den borte nå. 🙈  Kan dere se på «bakrommet» om tråder har eksistert og er blitt slettet av en eller annen grunn? Eller er den sporløst borte isåfall?  Vil jo gjerne unngå at det skjer igjen om det er en grunn til at den er borte og det ikke bare er jeg som innbiller meg at jeg laget den tråden. 😂
    • Om du får til å taime vekkerklokke og morgenrutine sånn at valpen sover når dere forlater bilen den første tiden, så får du mer tid til å trene den mer forsiktig og gradvis på å være alene.  Meninger om tyggesaker uten tilsyn er delte mellom teoretikere og praktikere. (Det meste KAN i verste fall drepe hunden ved kvelning eller blokkering av tarm, men barn kan brekke nakken av å falle skeivt ut av en høy seng også, og en bekjent snublet på en skogssti og døde momentant av å lande med hodet på en stein. Det er mye potensielt veldig farlig som veldig sjelden skjer.) Fra flere tiår med skadefri altmuligtyggere våger jeg banne i kirka og trosse de mest forsiktige ved å anbefale en fordøyelig tyggesak, f.eks. okse*****, eller en fryst Kong, så har valpen noe annet å fokusere på enn at den er forlatt alene. Beste er selvsagt om den sover i bilen i starten, så du får mer tid til å venne den til å være i buret alene.   
    • Ved henting tenker jeg at stoffburet er helt greit. Når dere kommer hjem ville jeg hatt transportburet inne, hjemme, med et mykt pledd og noen godbiter i. La valpen utforske buret og oppfordre den til å være der litt, uten å lukke. Så ville jeg prøvd å ta med buret i bilen allerede første dag, og kaste noen godbiter eller legge inn en god tyggeting de 10 minuttene du skal levere. Hvis valpen kommer fra en skikkelig oppdretter bør den har erfaring med bilkjøring fra før, selv om det ofte er med mor og/eller søsken. Hvis valpen IKKE er trygg alene de 10 minuttene så er den tryggere i et solid bilbur enn et stoffbur den kan tygge seg ut av... Hvis det viser seg å være et problem ville jeg fått noen til å sett etter den den korte tiden leveringen tar.
    • Jeg får valp imorgen. Vi er godt forberedt og skal ha fem uker fri.    Det jeg stresser med er at barnet mitt skal i barnehagen neste uke for å gi valpen litt mer ro den første uken. Det jeg bekymrer meg for er at jeg må ha den med i bilen når jeg leverer i barnehagen. Er det innafor å la den være i bilen de 10 minuttene det tar å levere barnet?    til vanlig skal jeg ha hunden i et transport bur bak i bilen, men tenker at den skal få være i et Stoffbur i passasjersetet ved siden av meg når jeg henter den imorgen og den første uken.  
    • Hadde nettopp en kjempefin tur uten noe tull, og masse pen lineføring. Ede var skikkelig på tilbudssiden og ikke engang utålmodig på godbitene. Det går virkelig fremover. Ordentlig godgutt i dag 🥰 Flink vaktbikkje også, for anledningen i Miljøpatruljen. Forsøpling tar vi alvorlig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...