Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Luna er en langhåret dvergdachshund som har fått valper :)

Hun fikk 6 stykker til sammen, et stort kull!

Her er Luna og valpene:

26964710.jpg

Tispe:

20072210.jpg

Hann:

48832010.jpg

Alle valpene:

58102110.jpg

Skrevet

Skikkelig skjønne!

Dachser er så fine i black/tan, synes jeg. (mulig dere kaller fargen noe annet, men, men...)

Susanne

Helt enig! :-D

Jeg liker også dachshunden i sånn farge :-)

Når vi skulle registrere dem sto det svart/tan mener jeg, så du tok jo i grunn rett i å kalle det black/tan :-)

Eneste forskjellen var at det sto på norsk i stamtavle osv ;-)

Skrevet

Mulig du har sagt noe om det, men er det din hund som har fått valper, eller skal du ha valpen på det siste bildet?

Skrevet

Så søt! Den har litt spesiell farge,har den ikke? Veldig mørk,men ikke helt sort som med black and tan,heller ikke rød. Eller ser utviklingen av B&T sånn ut så tidlig kanskje?

Skrevet

Mulig du har sagt noe om det, men er det din hund som har fått valper, eller skal du ha valpen på det siste bildet?

Jeg skal ikke ha noen av valpene, er noen i familien min sin hund som har fått valper, så er ofte der å koser med småttisene:D

  • Like 1
Skrevet

Så søt! Den har litt spesiell farge,har den ikke? Veldig mørk,men ikke helt sort som med black and tan,heller ikke rød. Eller ser utviklingen av B&T sånn ut så tidlig kanskje?

Det er 2 svart/tan i kullet, resten blir kalt for rød, fargen blir lysere etterhvert:)

Skrevet

Det er 2 svart/tan i kullet, resten blir kalt for rød, fargen blir lysere etterhvert:)

Var det jeg tenkte,men ble brått litt usikker :P Takk for svar :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...