Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Luna er en langhåret dvergdachshund som har fått valper :)

Hun fikk 6 stykker til sammen, et stort kull!

Her er Luna og valpene:

26964710.jpg

Tispe:

20072210.jpg

Hann:

48832010.jpg

Alle valpene:

58102110.jpg

Skrevet

Skikkelig skjønne!

Dachser er så fine i black/tan, synes jeg. (mulig dere kaller fargen noe annet, men, men...)

Susanne

Helt enig! :-D

Jeg liker også dachshunden i sånn farge :-)

Når vi skulle registrere dem sto det svart/tan mener jeg, så du tok jo i grunn rett i å kalle det black/tan :-)

Eneste forskjellen var at det sto på norsk i stamtavle osv ;-)

Skrevet

Mulig du har sagt noe om det, men er det din hund som har fått valper, eller skal du ha valpen på det siste bildet?

Skrevet

Så søt! Den har litt spesiell farge,har den ikke? Veldig mørk,men ikke helt sort som med black and tan,heller ikke rød. Eller ser utviklingen av B&T sånn ut så tidlig kanskje?

Skrevet

Mulig du har sagt noe om det, men er det din hund som har fått valper, eller skal du ha valpen på det siste bildet?

Jeg skal ikke ha noen av valpene, er noen i familien min sin hund som har fått valper, så er ofte der å koser med småttisene:D

  • Like 1
Skrevet

Så søt! Den har litt spesiell farge,har den ikke? Veldig mørk,men ikke helt sort som med black and tan,heller ikke rød. Eller ser utviklingen av B&T sånn ut så tidlig kanskje?

Det er 2 svart/tan i kullet, resten blir kalt for rød, fargen blir lysere etterhvert:)

Skrevet

Det er 2 svart/tan i kullet, resten blir kalt for rød, fargen blir lysere etterhvert:)

Var det jeg tenkte,men ble brått litt usikker :P Takk for svar :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...