Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skummelt, synd og tragisk... Hunden ble jo avlivet uansett, så det var jo bare å kaste bort sitt eget liv. Hun burde dratt til lege, og heller jugd om hvilken hund hun ble bitt av.

  • Like 2
Skrevet

Noe så...uforståelig.

Hvis jeg blir bitt av hunden min og jeg føler såret er infisert så drar jeg til legen og sier hunden min bet meg. Det er jo ikke sånn at alle hundebitt er et resultat av en mongo-bikkje som hater mennesker. Hundebitt kan jo faktisk skje av uhell, det er da INGEN automatikk i å si "hunden min bet meg" = hunden din blir avlivet omtrent på stedet?

Noe skurrer veldig i saken, her må det være mye "ymse" av både pyskologiske tilstander hos eier, ukjent historie til hunden, evt nabolagsbråk / problemer med enkeltmennesker og dårlig oversettelse av media.

Skrevet

...det er da INGEN automatikk i å si "hunden min bet meg" = hunden din blir avlivet omtrent på stedet?

Du kjenner jo ikke tilstandene i England. Det kan være helt andre regler mht hund i Storbritannia, ikke sant?

Jeg vet at de iallefall har den såkalte Dangerous Dogs Act.

Den er lang og mange ting å lese, men jeg skummet gjennom deler av den fort og så bl.a. dette:

"Under the Dogs Act 1871, any person may make a complaint to a magistrates court that a dog is dangerous, or report the matter to the police. If the court is satisfied that a dog is dangerous and not kept under proper control, it may make an order for it to be controlled or destroyed."

Det vil si at f.eks hvis en lege eller sykepleier som steller såret ditt på legevakta melder i fra, så kan jo hunden din bli avlivet.

http://www.defra.gov...pets/dangerous/

Skrevet

Det er forskjell på å si at en hund er farlig og si at en hund har bitt deg.

For noen raser er det for mange automatisk likhetsregn mellom de to. Det er urettferdig, men alikevel en realitet.

Å si at hun "ofret seg" for hunden synes jeg bare er melodramatisk og teit. Som om det var nobelt. Hun tok et veldig dårlig valg rett og slett, så mye er åpenbart. Det er mer Darwin Awards enn heltestatus over denne historien.

  • Like 1
Skrevet

Det er forskjell på å si at en hund er farlig og si at en hund har bitt deg.

Du hadde nok helst sett at det var sånn, men det er vel mere ønsketenkning fra en hundeelsker sin side.

For en hel del av befolkningen er det ikke det ikke noe forskjell. En hund som biter er farlig. Punktum.

  • Like 1
Skrevet

Huff, trist sak. Men dør man av blodforgiftning på to dager etter skade? Syntes det hørte usedvanlig "kjapt" ut - og hvis det er en reell fare er det jo usedvanlig skummelt, da.

Ble bitt av en av mine selv i går, jeg - et rift i fingeren når vi lekte dra-kamp med en leke - satser likevel på å være i livet i morgen, liksom..

Susanne

Skrevet

Det var da tragisk... hun kunne da bare sagt at det var en løshund som hadde bitt henne. Men hun var kanskje ikke helt på plass, iom. hun blir referert til som en "vennlig kjempe"?

edit: *fnis* lese ordentlig kanskje... var hunden det var snakk om.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...