Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Enig. Det er ikke alle diagnoser / sykdommer som er forenlig med et ansvarlig hunde(dyre)hold, med mindre man har et godt nettverk rundt seg.

  • Like 1
Skrevet

Selvfølgelig må man ha kapasiteten til å ta seg av hunden, og backup som hjelper til dersom man er så syk at man risikerer å ikke kunne ta seg av hunden i perioder. Man må jo tenke litt også da...

Skrevet

Må si meg helt enig. Har selv tatt over familiehunden nå pga min mors nylig oppdagede alvorlige kreftsykdom, hun var rett å slett så dårlig da jeg var oppe å hentet ham at hun ble annpusten av å gå opp trappen. Så har hun vært bedre noen uker nå etter påbegynt behandling, men så ble det oppdaget blodpropp. Pga denne gjør det meget vondt å gå og hun hadde ikke hatt sjangs å ha hunden nå.

Selv hvor mye hun savner bikkja, så har hun innsett at så lenge hun ikke har et nettverk rundt seg som kan gå tur med ham når hun har dårlige perioder, så kan hun ikke ha ham.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er vel nyttig uansett hva slags pels hunden har vil jeg tro. Du skrev i startinnlegget at du har en "ikke røytefri hund"? Mente du omvendt? Det er jo stor variasjon i pelstype på hunder som ikke røyter også, men uansett må jo ørene nappes.
    • Er det nødvendig? Altså om det er lurt å ha og å bruke på pels som ikke røyter? Om det funker bra?
    • Det var jo en himla krangel her om "etikette" for noen (mange) år siden. Mange sluttet å bruke forumet etter det, antageligvis fordi de "tapte". Ironisk nok forsvant de som vant også, så den diskusjonen var jo mye vits i 😛  Ellers er det vel som flere sier, andre arenaer og livssituasjoner har tatt over. Jeg kikker innom av og til. Blir forhåpentligvis valp i september   
    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...