Gå til innhold
Hundesonen.no

Forslag til enkle aktiviseringsleker (ikke nødvendigvis med godbit) ?


Recommended Posts

Skrevet

Kom med enkle leker, hjernetrim osv man kan gjøre hjemme :) Selvfølgelig ting hvor man kan bruke godbiter også, men for de som har hunder som ikke er SÅ gira (:whistle:) på godbiter så kom gjerne med forslag til andre leker/aktiviteter også.

Føler vi er i ferd med å bli litt kjedelige og repeterende her, så vil ha litt ny inspirasjon!

Skrevet

Vet ikke helt om du tenker på dette som en lek eller noe, men når Nora var liten så bløta jeg en klut som jeg lå i frysen til den var stivfrossen. Det var en skikkelig hitt å ligge å tygge/sutte på. Fikk det tipset til "noe å gjøre på" av noen her inne :)

Skrevet

Hei!

En tom brusflaske med godbit inni, kan gi mye god aktivisering. Isbiter er også morro. Legg ut gobiter i huset, og la hunden få finne den første. Etterhvert begynner den å lete mer systematisk.

lykke til :-)

Skrevet

Nese-dytt kan fint gjøres i sofaen, såfremt hunden for lov til å være der da. Veldig enkelt, hunden setter nesa i hånda di (eller noe annet du ønsker) og får en belønning.

Og hvis du holder på med lydighet kan avstandskommandering også gjøres i sofa. Her anbefales dog et svært avslappet forhold til hund, sofa og slitasjeskader :-)

Skrevet

Ta et stort badehåndkle og legg en godbit på gulvet mens hunden ser på. Så legg håndkleet over og la hunden grave den frem. Avanser så med å legge godbiter på håndkleet og brett over. Så kan det etterhvert brettes sammen flere og flere ganger til det tilslutt bare blir en lite firkant. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...