Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Oscar fungerer ikke helt topp på tørrfor , mye kommer ut og han klarer ikke holde vekta skikkelig oppe. Så vi tenker å prøve å fullfore kun på v&h og anna kjøtt, oppdretter anbefalte også dette. Men der hvor jeg kjøper v&h har de bare kilos pølser til 29 kroner pølsa. Og Oscar som er ca 60 kg nå skal vel da ha rundt 1,2 kg til dagen? Da blir jo det dyrere enn tørrfor i mnd om jeg skal kjøpe disse pølsene. Så lurte på om noen her inne vet om steder på sørlandet hvor man kan kjøpe det inn i mye større mengder for en grei pris ?

Guest Yellow
Skrevet

Du finner forhandlerliste på nettsiden deres. Ring nr. som står der for å få bestilt større blokker.

Skrevet

Er du fra Kristiansand? eller tar jeg feil? I såfall: ta en tur innom Jens Eide og kjøp litt "slakterester" billig og bra å spe på med. Tror agder forsenter har bra pris på V&H blokk (20 kg)

Skrevet

Ja er det, men har flytta til vennesla. Vi handler jo alt av hundemat på agder forsenter, men bare tenkt de har pølser der, men aldri kjøpt i veldig store mengder før. Men skal ned dit imorgen så skal høre med dem da. Og takk for tips om Jens Eide :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

En liten oppdatering :

Etter nå ca 3 og en halv uke med vom og hundemat så har Oscar lagt på seg 5 kg. Avføringen er også minimal i forhold til den var. Så jeg er så glad, for var bekymret over hvor tynn han var. Han er enda litt på den tynne siden, men ikke mager lengre :) Er så utrolig godt å se at vi har funnet noe som han tok mye bedre opp i kroppen. Tørrfor var virkelig ikke noe for ham, kom ut ekstreme mengder 'suppe' Mens nå kommer det ut 2-3 kuler. Mye greiere å plukke opp etter ham også nå hehe :)

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...