Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oscar har blitt 10 måneder gammel nå. Hormonene har begynt å suse sammen med litt spøkelsesalder. Så han er ikke helt med om dagene, men god som alltid da hehe. Til slutt en

For tiden trener vi lydighet, lydighet og enda mer lydighet hehe. Han er inne i en veldig ivrig periode , kommer vi på klubben eller vår faste treningsplass så bare står han å kikker som han sier 'ja

Fikk AD resultatene idag, ble en A

Skrevet

Takk :) ja han er en skikkelig godgutt han Oscar , og oppdretterne er verdens kosligeste mennesker :)

  • Like 3
  • 3 weeks later...
Skrevet

Idag var Oscar inne for AD røntging, stakkars ble helt slått ut han selv av en liten dose med sovesprøyte hehe.

DSC_54852.jpg

DSC_54822.jpg

DSC_54792.jpg

Og et av ham i snøen før idag, hehe raringen

DSC_54362.jpg

  • Like 4
  • 2 weeks later...
Skrevet
Gratulerer! :D Eller, ikke to A'er?

Det sto . Resultat : Fri for albueleddsartrose. og så A :)

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi har fått hest :) eller vi har ham på helfor da, fikk han ned første juledag til stallen vi leier. Noe Oscar er like lykkelig over som oss, han eeeeelsker jo hester og hele han logrer og smiler så fort vi når stallen hehe.

Er han ikke pen vel ? så god og snill og veldig glad i hunder , noe som passer oss bra :)

77045_10151124713080771_1960263985_n_zps

Så enda en nyhet, tispa jeg skal ha neste valp etter skal parres om ti dager ca. Går alt etter planen så blir det valp her til våren, Oscar skal få en st.bernhard lillebror :):)

Her noen bilder av godgutten som kooooser seg i snøen.

556355_10151121766455771_509604575_n_zps

545453_10151121754240771_843831977_n_zps

528604_10151121754150771_2059285523_n_zp

305541_10151121754105771_1147181819_n_zp

224893_10151121753720771_360807984_n_zps

155798_10151121753775771_37860428_n_zpsd

  • Like 4
Skrevet

De siste dagene etter jul har gått veldig mye til stallbesøk hos vår kjæreste Viking. Oscar logrer med hele seg når vi er i stallen og bare koser seg :) ser nesten ut som han smiler hehe.

DSC_69212_zpscb28b740.jpg

Og mens samboer er ute i sulkyen å trener, så trener jeg på utstillingstrening med Oscar. På bildet er han våt og skitten da, men vi begynner nå å få teken på det syns jeg. Det vi sliter enda med er tannvisninga da, er så kjedelig. Jeg får se, men andre der bare rygger han bakover og bøyer hodet i bakken..så det må vi øve masse masse på fremover.

262728_10151126040940771_1559813392_n_zp

Og ja da er tispa parret og alt gikk riktig for seg hehe. Så i begynnelsen av mars blir det født sankt valper om alt går som det skal :) håper det kommer mest gutter, eller iallefall 1 sabla fin en hehe. Siden jeg skal ha en lillebror til Oscar. Så kommer det en gutt så flytter han hit i starten av mai. Å som jeg gleder meg :)

  • Like 7
Skrevet

Gratulerer med Viking :D Pen han er! Jeg krysser fingrene for at det kommer en perfekt, liten gutt til dere, i kullet til de to, pene foreldrene :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Oscar på utstillinga i går, nedrøytet som bare det men dommer kommenterte ikke det engang :) Hun sa også 'for en fin og slank hund det liker jeg, han har jo tilogmed muskler' Første gang en dommer har rost meg for jeg holder ham så slank, normalt klager de over han er altfor tynn. Så satt veldig pris på det :) Utenfor ringen så er han så avslappa og fin. Men inni ringen var en han ei skikkelig drittbikkje igår hehe. Var tung å stille, han ga ikke noe gratis. Var helt svett når jeg kom ut av ringen, så her må vi bare øve. Men var sikkert underholdene for andre å se på hehe.

734272_10151154341205771_1142689035_n_zp

397393_10151154342295771_720470215_n_zps

Image24_zps0029edb7.jpg

305064_10151154343255771_115883427_n_zps

Image31112_zpsa54523d1.jpg

  • Like 6
Skrevet

Nå i helgen deltar vi på et kurs i spesialsøk...syns de kunne tenkt at ikke alle hunder får like god plass på en pall haha.

319767_10151164474230771_734531176_n_zps

  • Like 3
Skrevet

Godgutten begynner bli en stykk stor hund , føler det ikke sånn selv egentlig men ser jo det på dette bildet som ble tatt idag hehe.

419609_10151193293640771_1455947892_n_zp

  • Like 3
Skrevet

Takk :) ja fikk nesten sjokk når dommeren sa det, eneste som har rost for det. Så spørs neste utstilling med ny dommer hehe.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...