Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jenta mi stod ute i bånd, og nå har noen unger klart å gjøre noe, gud vet hva.

Ene bakbeinet, klarer hun ikke gå på..

Jeg er helt knekt og desperat, og klarer ikke finne frem til noe,

Kan noen hjelpe meg?

Skrevet

Tønsberg dyreklinikk på Jarlsberg. Ringer du 333 333 33 så sier de på tlf svareren nr til veterinærvakta!

De åpner igjen 17.30 hvis det kan vente en time.

Skrevet

Ringte de i stad, og de sa jeg skulle se det ann.

Det går mye bedre nå, heldigvis. Hun har nok "bare" fått seg en trøkk. Ser ut som det går over.

Nabo jenta kan være veldig hardhendt, så hun er noe mistenkt. Hun så veeldig skyldig ut da jeg snakket med pappaen. Så nå kan de ikke leke i hagen vår på en stund. (slitsomt siden vi bor i tomansbolig, hvor hagen omtrent er "sydd" sammen.)

Har heldigvis den beste forsikringen i Agria.

Ahhh, jeg må jo kunne ha Nelly ute uten at jeg ser på henne konstant! Eller? :cry:

Guest lijenta
Skrevet

Ahhh, jeg må jo kunne ha Nelly ute uten at jeg ser på henne konstant! Eller? :cry:

Ser dårlig ut. Spørs om du må ha gjerde og hundegår med lås san at hunden kan få fred. Du har jo søthetsfaktoren på hunden å ta hensyn til, det er ikke så mange som vil gå bort til bartedama mi som det er som vil gå bort til din Pappilon. Ønsker god bedring til hunden.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...