Gå til innhold
Hundesonen.no

Jeg har en blodtørstig kamphund i hus


Emilie
 Share

Recommended Posts

Åååååå, jeg elsker pelsen til sånne Morriser <3

Er helt sjuk når jeg ser dem på utstilling og er like glad når jeg treffer kjentfolk med rasen sånn at jeg kan kosemose på dem, hundene altså. Hadde det ikke vært for at jeg er så redd for å få samme skiten jeg hadde på tispa mi, så hadde jeg nok hatt en sånn i hus.

Ei nettvenninne av meg fortalte nettopp at Schäfere spiser barn, i alle fall var dette hva en venninne (eller var det søsteren?) hadde fått høre.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

For en søt Morris :D Siklelepper, hihi.

Ei nettvenninne av meg fortalte nettopp at Schäfere spiser barn, i alle fall var dette hva en venninne (eller var det søsteren?) hadde fått høre.

Trodde det var gamle damer de spiste jeg? Eller det var kanskje til dessert bare?

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååååå, jeg elsker pelsen til sånne Morriser <3

Er helt sjuk når jeg ser dem på utstilling og er like glad når jeg treffer kjentfolk med rasen sånn at jeg kan kosemose på dem, hundene altså. Hadde det ikke vært for at jeg er så redd for å få samme skiten jeg hadde på tispa mi, så hadde jeg nok hatt en sånn i hus.

Ei nettvenninne av meg fortalte nettopp at Schäfere spiser barn, i alle fall var dette hva en venninne (eller var det søsteren?) hadde fått høre.

Denne Morrisen har smeltet mitt hjerte i hvert fall. Fy **** for en fantastisk bikkje! Hadde alle hunder vært som ham, så hadde det i alle fall blitt betraktelig mindre overskrifter i avisene. Ja, småjentene mine spiser barn de, så hun har nok helt rett hun nettvenninnen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke skjønner jeg hvordan du tør å sove i samme hus som de tre der :blink: :blink:

Du vet at de spiser voksne også vel???? :w00t:

I samme hus, i samme seng :P Og jeg er like hel i dag, men i morgen tidlig, hvem vet?!

Jeg er litt redd hunder av de raser du har, og stoler ikke på dem. Ser jeg muskelhunder og shæfere løse kjenner jeg frykten for at hunden skal fatte interesse for meg, ligge i magen.

Jeg har dem alltid løse jeg da, særlig på lekeplassen ved siden av her, men jeg har FUUUUUUULL kontroll asså!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sikler han fordi han nettopp har spist et barn eller??!

:P

Det er skolissene fra barnets sko som henger ned på sidene der, ikke sikkel :P Eventuelt så kan det hende at det er litt sikkel der, fordi jeg også sto og viftet med et tørket spiserør (fra et barn selvsagt) mens jeg knipset.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er skolissene fra barnets sko som henger ned på sidene der, ikke sikkel :P Eventuelt så kan det hende at det er litt sikkel der, fordi jeg også sto og viftet med et tørket spiserør (fra et barn selvsagt) mens jeg knipset.

Phuuu.Da har du overlevd så langt.... :jump:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...