Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei sonenfolket. :)

Nå har det seg slik at jeg og samboer satser på å flytte til Bergen til høsten, da samboer skal gå på fagskole der. Vi har lett etter leilighet siden Juni, men enda ikke funnet noe. Vi har lett i annonser og også laget egen "søker leilighet" annonse på finn, til ingen nytte.

Vi er 19 og 20 år, og har en sheltie på litt over 2 år. I tillegg har vi to rotter som vi aller helst vil ha med oss, men det kan ordnes slik at de får et annet hjem hvis nødvendig. Vi har erfart at ingen vil ha leietakere med hund, noe som er veldig kjipt!

Derfor lurer vi på om hundefolket vet om en ledig leilighet, evt. hvis noen holder på å flytte ut og det blir en ledig leilighet? :) Maks. pris har vi tenkt ca. 8000 kr inkl. strøm, mer tror jeg ikke vi klarer. Vi trenger ikke så stor plass, ei heller trenger vi bo sentralt da vi har en bil. Fint med bussforbindelse da. Vi kan ikke komme på visning da vi bor i Finnmark, men må bare ta en leilighet basert på bilder..

Så vil jeg legge til at jeg gleeder meg til å møte Bergen-hundene og eierne :ahappy: Og ikke minst starte ordentlig med hundesporter! :D

Skrevet

Har du forsøkt å sette inn annonse i BT? Vi fikk napp slik.

Forkortelse for? BoligTorget? Link? :)

Hmm. Vi prøvde oss også på studentskipnaden, men fikk ingen leilighet.

Skrevet (endret)

Håper det løser seg.

Nå fikk ei veninne solgt leiligheten sin, ellers kunne det vært noke, da hun vurderte å leie ut.

Men eg skal ha deg i tankene og gi en lyd om eg kommer over noke. :)

Edit:

http://www.ba.no/nyheter/article6141291.ece

Legger ved den. Dere gjør nok lurt i å plassere dere litt utenfor selve sentrum. :)

Endret av Sasha&Kiara
Skrevet

Håper det løser seg.

Nå fikk ei veninne solgt leiligheten sin, ellers kunne det vært noke, da hun vurderte å leie ut.

Men eg skal ha deg i tankene og gi en lyd om eg kommer over noke. :)

Edit:

http://www.ba.no/nyh...icle6141291.ece

Legger ved den. Dere gjør nok lurt i å plassere dere litt utenfor selve sentrum. :)

Oh, det var jo dumt.. Menmen. Tusen takk for at du vil gjøre det for oss. :) Det vil nok trenges, til tross for annonse i BT så har vi ingen tilbakemld. enda.

Ja har merket at det er stive priser :P Heldigvis har vi bil, så det går jo fint å bo utenfor sentrum. Fint for hunden også! :)

Skrevet

Da har vi fått oss hus i Hjellestad! :D Såå fint! Det var en som kontaktet oss, hun hadde sett annonsen i BT. Så vi er evig takknemlig for det tipset! Både Timmi og rottene blir med. Vi gleder oss! :)

  • Like 4
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...