Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min favoritt-EFIT! Da har jeg nemlig bursdag!

Jeg gidder ikke å lage EFIT på kjedelige dager, men tenkte at på bursdagen min skjer det jo litt. Fikk faktisk problemer med å finne på bilder i løpet av dagen...men slik ble det til slutt:

08:42 Kovu og Tollef "vekker" meg (med tillatelse, jeg var våken) med bursdagspresanger på senga. Kovu glemte å kjøpe presang, så han knabbet pingvinen min og ga den til meg. Fikk rollespillbok og FitBit av Tollef, sovepose og penger av mamma og pappa, pund av en tante, og tacoservise (sånn med masse skåler på fat som snurrer) med en annen tante. :D

P1030658.JPG

P1030659.JPG

09:35 Jeg spiser frokost og leser blogger. Sjokoladepålegg er lov på bursdagen!

P1030660.JPG

10:45 Kovu sover.

P1030664.JPG

11:25 Kovu lurer på om han skal våge seg ut i regnet...

P1030668.JPG

... men ombestemmer seg og tar en slackings på sofaen sammen med gubben

P1030670.JPG

12:18 Jeg tester trappe-tellefunksjonen på FitBiten min. Den teller bare oppover-trapper!

P1030672.JPG

12:52 Jeg tenker å ta en styrkeøkt etter at vi har jobbet litt i hagen, og sjekker hva som står på program 2.

P1030673.JPG

13:54 Vi har jobbet i hagen en times tid, og endelig fått ferdig den nye hagemuren som vi har ordnet helt selv! Måtte ta med bilde av "markjordbæråkeren" vår også.

P1030679.JPG

P1030677.JPG

14:27 Har tatt en runde av program 2, det var så mye jeg orket. Sløver og spiller litt brettspill på nett mens jeg venter på at pulsen skal gå ned litt.

P1030682.JPG

15:55 Tollef kommer inn fra joggetur med Kovu og serverer meg musserende rosèvin i badekaret. Mmm! Litt luksus må man ha! (badekar er jo egentlig ganske luksus i seg selv)

P1030685.JPG

16:56 Ferdig å ta glasur på muffinsen jeg bakte i går. Honningkake (av oppskrift etter oldemor, som har den fra sin bestemor) kom fra fryseren. Snart kommer gjester.

P1030689.JPG

17:38 Middagen er servert, bacon og kyllingsalat med minibaguetter til.

P1030693.JPG

18:16 Maten er fortært, og vi diskuterer rollespill mens vi venter på kaffegjestene. Kovu hviler middag. Kovu sover mye.

P1030697.JPG

P1030696.JPG

20:15 Vi spiser muffins, gele og honningkake. Siden dere allerede har fått bilde av muffins så får dere et av Kovu som sløver i sofaen.

P1030700.JPG

21:18 Jeg rydder gavepapir.

P1030701.JPG

21:58 Jager Kovu ut før leggetid. Det har vært en lang uke og jeg er stuptrøtt allerede. Kovu synes det er helt unødvendig å jage ham ut på denne måten, så han trenger litt overtalelse, og dere får et par ekstra bilder som bonus.

P1030702.JPG

P1030703.JPG

P1030706.JPG

  • Like 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...