Gå til innhold
Hundesonen.no

De røde farers EFIT 01. juli 2012


SandyEyeCandy
 Share

Recommended Posts

Søstrene Grene pleier å ha, selv om utvalget gjerne varierer litt. :)

Kalles wallstickers også. Søk på det på ebay ol. Finnes utroooolig mange forskjellige flotte :) I tekst og bilder.

Takk for tips, men jeg vil vite akkurat hvor Sandra kjøpte sin, for jeg digget akkurat den!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Den er fra Søstrene Grene. Hilsen tidligere butikkarbeider. :P Koster 25-30 kr, prisene varierer litt fra butikk til butikk.

Wiii, da skal jeg innom der når jeg får neste lønning! :D Takk! Må se hvor jeg har plass da, og om jeg har plass til en slik en. Kanskje over sengen ved puten? :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Heldige dere er med den digre, flotte hagen da! :)

Har du fått sikret gjerdet forresten, etter den utbryter-episoden til en av hundene dine for en tid tilbake siden?

Jeg har putta en diger stubbe inni hullet, og får litt hjelp av at det har grodd igjen så grassalt der at det nok ikke er mulig å nå fram til gjerdet. Dessuten er hun ikke ute "naken" uten oppsyn eller selskap, og jeg går over plankegjerder med jevne mellomrom. :) Imouto stakk ikke av for å holde på med ugang eller fordi hun ikke ville være hjemme, for jeg så henne en gang hun gikk ut av hullet, og det var nærmest sånn "oj, her var det nytt! Jeg bare sjekker ut hva naboene driver med, jeg!", men fordi hun er en nysgjerrig type. Så så lenge det er nok å drive på med i hagen (og nå er det så mye planter og dyr og annet å holde oppsyn med at hun er opptatt hele dagen, hehe), så har hun heller ikke noe behov for å utvide radiusen.

Er det vanskelig å sette på wallstickersene? Jeg har planer om å ha et sitat på soverommet, men lurer på om det er veldig vanskelig å sette på fint? :)

Det kommer nok an på typen og ikke minst underlaget. Jeg har ikke brukt annet enn de fra IKEA og denne fra Søstrene Grene, og de er bare å klistre til veggen. En del andre blir mer som folie, og det krever jo at en er mer fingernem og nøye under påføring. Jeg er ikke noe glad i sånne dagens Lola-sitater, så jeg foretrekker bilder, og hvis det skal være tekst, så kan det godt være noe litt freskt, ala det som står over avataren min her. :P

Søstrene Grene har de billigste jeg har sett. Og jeg er så kreativ at jeg har satt opp min AKKURAT sånn som på pakka. :lol:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat som broren. Som sannsynligvis også hadde stått på den trappa å pepet. Men han hadde nok frikeløpt litt rundt i hagen først. Marvin har nok blitt bortskjemt med all den plassen...

Jeg kan se for meg brodern også *ler* Marvin synes hagen er super han. Bare han kan være der sammen med mamsen. Da er livet prima :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat som broren. Som sannsynligvis også hadde stått på den trappa å pepet. Men han hadde nok frikeløpt litt rundt i hagen først. Marvin har nok blitt bortskjemt med all den plassen...

Altså, Marvin står ikke BARE ved døra og piper, altså. Han frikeløper mer enn gjerne med Imouto eller smådanser og erter litt med Aiko. Men han blir bare litt fortere ferdigere med moroa enn mine to. :lol:
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Altså, Marvin står ikke BARE ved døra og piper, altså. Han frikeløper mer enn gjerne med Imouto eller smådanser og erter litt med Aiko. Men han blir bare litt fortere ferdigere med moroa enn mine to. :lol:

Det er jo fordi disse kooikerne har blitt så innmari voksne og kloke med åra... "Man kan ikke bruke HELE livet på å ha det moro" sier Linux "Man må fundere litt over livet også, kanskje pipe litt på mamsen for å opprettholde balansen, og gjerne rulle seg over på ryggen og la disse menneskene stelle litt med seg...Og kanskje jage tilfeldige fluer og edderkopper for å minne mamsen på at man er uerstattelig"

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Nei jeg hadde jo ikke det, men nå er hun et familiemedlem og har vært det i 3 år, så å sende henne tilbake er uaktuelt. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
    • Hei,  Jeg har en 3 år gammel malteser på for. Jeg betalte 5k da jeg fikk henne, men signerte fortsatt en vanlig forvert avtale. Hun skal ifølge avtalen få 2 kull. Det ble spesifisert da jeg fikk henne at hun skulle avles med andre registrerte maltesere.  Oppdretter bestemmer seg i stedet for å få et blandings kull og lage maltipoo på første kull. Jeg likte det ikke, men orket ikke å lage noe styr av det. I oktober hadde hun første løpetid etter kull nr 1. Det er nå ca 6 mnd siden og jeg har fulgt med for å sjekke om hun får løpetid.  I dag fikk jeg melding av oppdretter hvor hun truer med å ta henne tilbake fordi jeg ikke har sagt ifra om løpetid, men hun har jo ikke hatt løpetid enda. Hun mener maltesere har løpetid hver 4. Mnd? Dette høres ikke riktig ut. Jeg ble veldig satt ut siden jeg alltid har gitt beskjed ved løpetid tidligere. Mitt spørsmål er hvilke rettigheter har jeg? Jeg har jo betalt en viss sum for hunden. Jeg har fulgt kontrakten, og kan dokumentere at oppdretter har brutt kontrakten. Kontrakten spesifiserer at hun må følge nkk sine retningslinjer for avl, og de åpner ikke for blandingsavl. Hun sa hun er i sin fulle rett til å blande raser så hun er åpen på at hun vil bryte kontrakten nå og.  Jeg vil egentlig bare bli ferdig med dette og hadde planer om å si ifra ved løpetid som sikkert kommer nå straks, men nå føler jeg meg ikke trygg på dem overhodet.    Edit: jeg har hatt hunden i 3 år og er absolutt ikke interessert i å heve kjøpet. Jeg ønsker egentlig kun at de skal forholde seg til kontrakten, og ikke true meg med å hente henne når jeg alltid har fulgt kontrakten. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...