Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ja, nå lager jeg tråd her. Jeg skrev dette på facebook også, og flere av mine venner har brukt timer på å prøve å finne ut, men ingen finner ut hva den heter, så nå begynner jeg å bli desperat her!

Her er video jeg filmet i bilen da den kom på radioen den 12.06.12 kl 04:48. Jeg vet ikke hvilken kanal det er. Enten P1, P2, P3, P4, P5 eller Radio 1 (Bergen). Mest sannsynlig en av de 4 siste.

Hjelp meg!

Skrevet

Men altså.. Synger du ikke litt på teksten i dette klippet da? Hva synger du/hun? :P

Her er lydkvaliteten så dårlig at det blir bare dårlig gjetting på teksten, ikke klarte trackid å identifisere den heller, så beklager :)

Skrevet

Hun og jeg (tror jeg) synger jo, men jeg klarer ikke å tyde alt. Men her er mitt forslag:

(utydelig første ordet)... Your out of my mind, if it's to late.

Turn on the bath tub, thanks for stopping me while

The light are data's, I keep about two in my mind

I want it all or nothing

Being my black shoes for my blue eyes you would have seen

What I could have been

Men jeg er veldig fantasifull i mine tanker om hvordan jeg tror lyrikken er da, så jeg tror masse av dette er feil. Jeg finner til og med på egne ord! :lol:

Skrevet

Jeg prøvde å google det jeg hørte/tolka av teksten, men ser nå jeg hørte litt feil :lol: Jeg trodde hun sang: I want it all on my feet. Klarer ikke finne ut hvilken sang det er dessverre, og det irriterer meg. Nå ble jeg veldig nysgjerrig :P

Skrevet

Hahahaha, du er nesten mer fantasifull enn meg :lol: For en dirty sang det hadde vært, æææsj!

Alle er blitt nysgjerrige! Jeg skal gi beskjed når jeg finner ut hva den heter. Jeg har hørt den to ganger på radioen, så jeg kan den ikke så bra. Begge gangen spilte de den på natten mens jeg kjørte på vei til jobb.

Skrevet

Jeg måtte dele videoen på facebook, jeg.... Utrolig irriterende å ikke finne ut! Min portugisiske tante hadde ikke hørt om den, i allefall :lol;

  • Like 1
Skrevet

P4 var det nok ikke iallefall, de har sånn at man kan søke opp tidspunktet for å se hvilken sang som ble spilt da og dette hørtes jo ikke ut som A1 iallefall xD

Skrevet

Bare for å slenge ut et navn, kan det være Lana Del Ray? Ikke mye jeg hørte av klippet men synes det var litt i samme sjanger.

  • 5 weeks later...
Skrevet

I går hørte jeg sangen igjen! :o

Den gikk på p5 klokken 22:12. Jeg filmet nesten hele sangen.

Jeg bestemte meg for å prøve å sende en mail til P5 og se om de kan hjelpe meg med å finne svaret, så nå venter jeg spent på svar fra dem. Hvis ikke så har jeg ihvertfall en video av nesten hele sangen å kose meg med :lol:

Skrevet

Har du iPhone? Det finnes en sånn app å laste ned, som kjenner igjen sanger og kommer opp med låtnavn og artistnavn for deg. En kompis av mannen min har den appen, og han demonstrerte den når vi satt ute i hagen og hørte på radio. En sang på radiohøytaleren, han skrudde på den appen på iphonen sin og holdt den bort til høyttaleren på radioen, og vips så poppet navn på artist og sang opp i displayet på iphonen hans!

Skal sende han en tekstmelding og høre hva navnet på app'en var. Sha.... et eller annet?

Hvis du ikke har iphone selv, men kjenner noen som har, så kan de laste ned app'en for deg og sjekke med sin tlf.

REDIGERT;

fikk svar fra han som har den app'en, og den heter SHAZAM.

Verdt å sjekke ut!

Skrevet

Tror nok lydkvaliteten er like dårlig, men man får kanskje høre mer av teksten enn på den forrige, da jeg filmet mye mer. Kan legge den ut senere om jeg husker det :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...