Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Siden tråden min er forsvunnet så får jeg lage meg en ny for anledningen...

Amigo er med i finalen om å kåre regionens fineste hund (utplukket av 435 påmeldte, det er 15 i finalen).

Vi trenger din stemme!

Her er link til finalebildene:

http://www.h-avis.no...ndene-1.7406991

Send HA Amigo til 2303

Avstemningen foregår helt til neste fredag (29 juni).

post-206-0-26660700-1340198992.jpg

  • Like 2
  • 3 weeks later...
  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

I dag har Amigo feiret 11-årsdagen sin med en herlig skogstur i nydelig påskevær   

Hipp hurra for godgutten min som fyller 10 år i dag :wub: Du og jeg har opplevd sååå mye på disse årene! I 2006 ble du godkjent ettersøkshund som aller første stabijhoun I 2007 ble du N UCH og N

Amigo holder koken i skogen enda; vi gikk ordinær blodsporprøve i dag og han suste inn til en solid 1 premie - den 18:de i rekken! Matmor er superglad i pensjonisten sin

Posted Images

Skrevet

Amigo har fått seg dame..! Frøken Blixtra er på besøk helt fra Åland (finland) og skal ha sommerferie noen uker hos oss. Hun nærmer seg høyløp og da får man krysse fingre og tær for at det blir en vellykket parring eller tre og at det blir masse skjønne valper!

post-206-0-56078000-1341664846.jpg

  • Like 9
Skrevet

Fikk beundra både Amigo og hans utkårede i dag på tur til jobb - en med hengehale og en med krøllhale høyt hevet :) gitt at det var de, var det flinke hunder som gikk så pent som bare det i bånd, og takla folkehavet utenfor lillestrøm stsj godt :)

Skrevet

Fikk beundra både Amigo og hans utkårede i dag på tur til jobb - en med hengehale og en med krøllhale høyt hevet :) gitt at det var de, var det flinke hunder som gikk så pent som bare det i bånd, og takla folkehavet utenfor lillestrøm stsj godt :)

Det var nok ikke oss (vi er i Hordaland) men de er begge veldig flinke til å gå i bånd :)

De stortrives sammen og spiser og sover i lag. Det er enda litt tidlig i løpet men tipper det blir parring mot helgen.

En filmsnutt og to:

Skrevet

Så rart, da eksisterer det to identiske hunder ved Lillestrøm :w00t: Og det er jo ikke så mange stabyhounds i Norge, eller har de tatt seg opp?

Skrevet

Det finnes 100 stykker og de aller fleste befinner seg på østlandet. Jeg kjenner noen som har to stykker - de bor på Svartskog. Kanskje det var dem du så :)

  • 1 year later...
Skrevet

Gud bedre, her var det leeeeeeeenge siden forrige oppdatering :blink: :blink:

Siden sist (juni 2012) har Amigo blitt pappa til åtte svart-hvite stabijer; tre gutter og fem jenter. Storm ble med hjem til Sveio :wub: Resten av valpene ble igjen på Åland.

Sommeren etter - i juli 2013 - reiste vi tilbake til Åland på kulltreff og der var vi 11 stabijer samlet på ett brett! Fra venstre: Pappa Amigo, Storm, Zally, Frost, Tindra, Muller, Dimma, Dundra, mamma Blixtra, Skimra og mormor Aassie.

Valpetreff002-001_zps0caf4480.jpg

Mens vi likevel var på Åland så benyttet vi anledningen til å dra over til Pori i Finland på internasjonal utstilling. Der ble Amigo BIR med finsk cert og CACIB.

UtstillingiPoriFinland2013135_zpsf88b4a3

Mamma Blixtra ble BIM med cert og CACIB hun også!

UtstillingiPoriFinland2013223_zps90bcd1a

Ungene gjorde ikke skam på foreldrene; de fikk begge reserve-cert og ble henholdsvis 2 BHK og 3 BTK.

I etterkant har flere av valpene oppnådd finsk, svensk og helsinki juniorvinnertitler så kombinasjonen kan ikke ha vært altfor ille :P

Amigo begynner å dra på årene, men er fortsatt ganske så sprek. I fjor deltok han på flere blodsporkonkurranser og var på pallen på flere av dem.

Han er også med i en film om ettersøk :)

Scan0017_zps156a20fb.jpg

Nå sist i desember 2013 dro vi over til Finland igjen på trippelutstilling, og der klarte gamlingen å få med seg hjem fire vinnertitler :wub:

Amigo9aringr_zps186a07d8.jpg

Amigo fyller ni år på søndag; det må feires med kake!

  • Like 9
Skrevet

Gratulerer så mye med finsk storeslem og alle andre fantastiske resultater dere har oppnådd sammen! Amigo er helt konge :D

  • Like 1
Skrevet

HIPP HURRA for Amigo som fyller ni år i dag :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer:

Amigo9aringr008_zps76662ae5.jpg

Hipp hurra for gutten min som fyller 9 år i dag! Og gratulerer så mye med dagen til resten av A-kullet ♥

Amigo skulle bli ettersøkshund, punktum. Ikke skulle vi gå på utstilling og ikke skulle vi konkurrere i blodspor. Men så feil kan man ta... :P

2006: Første stabij som ble offentlig godkjent ettersøkshund, han er 13 måneder gammel
2006: 18 måneder gammel har han inne kravet til NVCH, men må vente til han blir gammel nok for at den skal gjelde
2007: NVCH og NUCH
2008: SVCH
2009: FVCH og dermed også NORD VCH! Eneste stabij i VERDEN med den tittelen - matmor er ekkelt stolt :P
2011: Vinner the Hell of Leuvenum som regnes som den vanskeligste sporprøven i Nederland. Første stabij som noengang har deltatt!
2012: DKUCH
2012: Dater finske Blixtra og resultatet blir 8 herlige valper!
2013: BIS veteran på Vestlandets Fuglehundfestival
2013: BIR med CERT og CACIB på internasjonal utstilling i Pori, Finland
2013: Tre måneder før sin 9-årsdag oppnår han titlene HEV-13 HEVV-13 NORDVV-13 FIVV-13 på trippelutstillingen i Helsinki, Finland

  • Like 10
Skrevet

Det ble ingen kake på gutten i dag - i stedet fikk han en utfordring i form av en brukshundprøve for schweisshunder.

Slik ser et bruksspor ut:

brukssporskisse_zpsed412552.jpg


Sporet legges i sin helhet med klauvsko og det er er blodmarkering i deler av sporet. 1460 meter og 24 timer gammelt, to sårleier med bein/hårframenter og et par tilbakeganger og "rundkjøringer"... for ikke å snakke om at det kryr av hjort i området.

Ganske så spennende med andre ord!

HMspor2_zps9ae6c5b6.jpg

Amigo har funnet sporstarten etter et sporoppsøk i en rute på 25 x 25 m.

HMspor3_zpsb0f25e9f.jpg

Så er vi i gang med sporingen; 400 meter med blodmarkering, 800 meter uten og siste 200 metrene med blodmarkering.

HMspor4_zps0447d56a.jpg

Dyp konsentrasjon fra begges side

Amigobruksspor_zps08a5ee0a.png

Den gule markeringen er Amigo og det røde er sporet. Jeg er kjempefornøyd med innsatsen!

Amigo9aringr003_zps22844dd0.jpg

... og det tror jeg Amigo også var :D

  • Like 6
Skrevet

Fikk beundra både Amigo og hans utkårede i dag på tur til jobb - en med hengehale og en med krøllhale høyt hevet http://hundesonen.no/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png gitt at det var de, var det flinke hunder som gikk så pent som bare det i bånd, og takla folkehavet utenfor lillestrøm stsj godt http://hundesonen.no/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/smile.png

Høres ut som naboene mine det :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...