Gå til innhold
Hundesonen.no

Dekken som dekker å varmer under magen.


Recommended Posts

Voffsen trenger nytt dekken,da det vi har nå ikke egner seg bra nok til henne lengre. Vi skal på fjelltur om ikke så lenge og vil ha noe varmt med som hun kan bruke om det blåser å er surt eller som brukes ute om kvelden som varmer. Hun er korthåret og har lite pels under magepartiet. Har heller ikke noe under ull. Noe som har vært ett problem når man skal finne ett dekken som skal passe etter de ønsker som vil dra mest nytte på voffsens kropp. Hun fryser lett og vil henne skal slippe å tenke på det når vi skal ut på en lengre tur på en ukes tid ca. Har tittet på diverse nettbutikker og har ikke helt følt jeg har funnet noe som har skilt seg mere ut i forhold til andre dekken. Synes de fleste ikke dekker det området som jeg føler er det punktet henne fryser mest. Hun er mellom 5-6 kg og er ikke akkuratt den største voffsen. Alle tips mottas med takk.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har sett på Hurtta tidligere,men var redd det ikke dekket til mere av magen enn jeg trodde. Men har hørt endel positive tilbakemeldinger om det andre sted i dag også,at det varmet godt der. Synes mange av dekkene er så stive i pris.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også frysepinner, og spesielt hun ene blir rosa på bena og under magen når det er kaldt. Eneste jeg har funnet som passer henne perfekt og dekker hele magen og nedover bena er Hurtta sin fleecedress. Den er suveren! Den bruker vi når det er ett par plussgrader og ned til 5-7 minusgrader. Når det er kaldere enn det har jeg ett Hurtta dekken (vanlig) over den igjen.

Ellers strikker jeg en del gensere. Da strikker jeg de så de dekker hele magen ;)

117.jpg

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har også frysepinner, og spesielt hun ene blir rosa på bena og under magen når det er kaldt. Eneste jeg har funnet som passer henne perfekt og dekker hele magen og nedover bena er Hurtta sin fleecedress. Den er suveren! Den bruker vi når det er ett par plussgrader og ned til 5-7 minusgrader. Når det er kaldere enn det har jeg ett Hurtta dekken (vanlig) over den igjen.

Ellers strikker jeg en del gensere. Da strikker jeg de så de dekker hele magen ;)

117.jpg

Denne synes jeg var utrolig fin. :)Så veldig varm og god ut. Akkuratt noe som er aktuelt,ser den varmer mere på bena også.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da tok jeg en telefon til en som driver med dette, og det stemmer at han bør ikke løpe på asfalt men at det er individuelt mht hvor mye de tåler. De bør ivertfall ha en hviledag mellom hver gang og løpe sakte når de gjør det. Så uroen jeg hadde inni meg, intuisjonen eller hva det var, stemte. Jeg var nøye på dette i fjor, men det "tok av" i januar med veldig lange turer pga føre. Så nå skal vi legge om løpet igjen og være mer forsiktige sånn vi var før.
    • Etter 3 ganske intensive dager (pga at jeg har hatt tannlegetimer og diverse surr så jeg vil han skal være sliten) hvor han har fått sine 11-12 km hver dag så skal han ha hviledag i dag, dvs vi går en tur over jordet og lar ham løpe litt fritt (som han pleier å gjøre, men når jeg går ved siden av så pleier han å løpe litt i skogen her borte) også kaster vi litt ball og trener litt på kommandoer + biltur som han ivertfall før satte veldig stor pris på men nå tar som en selvfølge, men det er ivertfall et avbrekk. Lengre løpetur på grus må vente litt til da grusveien i skogen er klissvåt. Så det er kanskje 5 km grus, og 7 km asfalt, korter vi ned blir det kanskje 5 km grus og 3 km asfalt eller bare 5 km bare grus men det blir veldig kort for ham. Det er vanskelig å finne så mye andre steder her for ham å løpe. Har hatt ham hos dyrlegen til sjekk for sikkerhets skyld og alt er tipp topp. Han hopper høyt i været av glede når han skal på tur, så det feiler ham ikke noe men av en eller annen grunn bekymrer belastningsskader meg veldig for jeg vet hvor viktig turene er for ham og han er bare 3 år.
    • Det regner stadig, men oppunder taket energi inne, det tillater ikke Ede's forplan å holde orientert mot noe konstruktivt hele dagen, så tur må vi gå, tenkte Maskot. På med regndekken og potesokker for å holde ham så komfortabel som mulig. Etter 10 minutter forkastet vi planer om å gå i 30, og tok bussen resten av veien til posten istedenfor, for å hente flere par sturdy Fjällräven bukser til å berge muttern gjennom Ede's pågående wannabe a mondio star fase.  Det bebreidende blikket forteller alt.  ..og våtere skulle han bli, for det var et stykke å gå mellom bussen og posten også, og det begynte bøtte ned. Ede tråkket i en dyp dam og fikk vann i tre av sokkene, hvilket han ble så kald av at han skalv da bussen tilbake endelig kom etter 15 min venting på holdeplasen. Helt ok å gå tom for Nom Moms minuttet før bussen kom, for no reward var nødvendig for å bekrefte Edes kjærlighet til den deilig tørre og varme bussen. Ede var allerede så glad i å reise med buss at han trekker mot bussholdeplasser og ser forventingsfullt på bussene når de kommer, og er skuffet når de passerer. I dag skled 'liker buss' over i 'elsker buss'.  ..og mutteren elsker sine nye, solide bukser som tåler wannabe ringsportstjerne valp. 
    • Takk for svar! Ja så klart miniatyrrase! 🙈😂 Mor fikk løpetid når hun var 8 mnd og var eneste tispe i kullet, halvsøsken som jeg vet om har hatt vanlig løpetid. Har vært på årskontroll, alt var normalt da ☺️
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...