Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Til høsten blir moren min 60 år og vi har tenkt å overraske henne med å reise et sted oss nærmeste i familien.Hadde tenkt å reise et sted i Norge (med fly) og finne på noe morsomt, men jeg er litt tom for ideer. Noen som har forslag eller linker til steder som foreslår ting.

Hadde vært gøy om det var litt annerledes ting, slik at hun får en opplevelse hun ikke vil glemme.

Tenkte på å kanskje reise til Nord-Norge, men er åpen for gode forslag

Skrevet

Hvorfor ikke gi henne en hel uke! Widerøe har norge rundt på salg i sommer, 1975kr for 2 ukers fri reise innenfor sørnorge, midt norge eller nord-norge.

Jeg anbefaler Røst på det sterkeste, det er i Lofoten. Ruting er feks oslo-bodø-røst. Med norge rundt billett kan man utvide: røst-svolvær-leknes-bodø, og dermed få hele lofoten i ett :)

Finnmark er nydelig også. Honningsvåg, nordkapp. Berlevåg, mehamn, vardø, vadsø, kirkenes :) flotte steder!

Skrevet

Lofoten :D jeg har bodd der ett år og det er virkelig å anbefale. Fly til Svolvær, så leier dere bil. Dra til Kabelvåg, lysstøperiet i henningsvær, bo i rorbu, gå turer i fjellet, you name it, anbefales på det varmeste :)

Skrevet

Vet ikke så mye om det, eller om det passer for dere, men dette ble omtalt i lokalavisa for noen dager siden, og konkurrerer visstnok mot andre "steder du bør besøke før du dør" :)

http://www.canvashotel.no/

Oi, DET så spennende ut. Synd at prisen er like høy som energinivået virker å være.. :hmm:

Skrevet

Nord Norge vil nok bli en opplevelse for noen som ikke har vært her før. Fly feks. til Bodø og dra på havrafting til saltstraumen, så ta hurtigbåt til Svolvær og bo i rorbu, evn leie bil og kjøre litt omkring. Da får dere nok dekket en god del naturopplevelse ihvertfall. Bodø er jo en by som man kan gjøre litt byting i, eller Tromsø. Men lofoten er lettere å komme til via Bodø.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...