Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den skal da vel ikke bite uansett? Tåler ikke bikkja at noen ramler over den uten å bite, så får den heller ikke være med i folkemengder der slike ting kan skje. I mine øyne er ikke det en unnskyldning at den skvatt og bet. Hunder skal ikke bruke kjeften sin som første løsning punkt slutt!

  • Like 1
Skrevet

Den skal da vel ikke bite uansett? Tåler ikke bikkja at noen ramler over den uten å bite, så får den heller ikke være med i folkemengder der slike ting kan skje. I mine øyne er ikke det en unnskyldning at den skvatt og bet. Hunder skal ikke bruke kjeften sin som første løsning punkt slutt!

Men det er jo ikke sikkert eier var klar over dette? Vi vet jo ikke om dette har skjedd før, eller kom "ut av det blå".

Og om det stemmer at hun ramlet på hunden, syntes jeg ikke det er så rart om hunden skvatt og beit. Vi vet jo ikke hvor alvorlig bittet var heller. Kan jo hende det bare var overfladisk. Selv om det ikke passer inn i samfunnet vårt, så er det ikke unaturlig at skremte dyr kan respondere med angrep/forsvar liksom.

Guest Kåre Lise
Skrevet

Den skal da vel ikke bite uansett? Tåler ikke bikkja at noen ramler over den uten å bite, så får den heller ikke være med i folkemengder der slike ting kan skje. I mine øyne er ikke det en unnskyldning at den skvatt og bet. Hunder skal ikke bruke kjeften sin som første løsning punkt slutt!

Skal, skal ikke freulein. Hvor mye kan vi egentlig forvente og kreve av hundene våre? Garanterer du at dine hunder aldri vil bite i gitte situasjoner som f.eks denne du da?

Og hva vet du om den virkelig angrep og beit, jenta ser da ut til å ha 2 armer og to ben, ikke spruter det noe blod eller.

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg er enig med Margrete - en hund som tas med ut i det offentlige rom bør ha litt høyere tålegrenser enn som så. Jeg ville ikke akseptert det selv her hjemme om en av hundene mine heiv seg rundt å beit om noen snubla i dem. Og jeg blåser i hva du måtte mene Snusken - å bruke tenna som første løsning er ikke greit.

Skrevet

En hund er et dyr og man kan aldri vite sikkert hvordan de reagerer i en hver situasjon. At en hund kan komme til å bite når den blir totalt overrumplet synes jeg høres ut som naturlig atferd, selv om det ikke er beste løsning for oss. Det trenger ikke bety at hunden tyr til å bite i enhver presset situasjon eller at den er mentalt ustabil. Om dette er et engangstilfelle håper jeg virkelig ikke at hunden skal avlives.

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...