Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

hei, bare ett kjapt spørsmål, jeg klippa klørne til dyret nå for 10 min siden, Når jeg skulle ta en klo på fram foten så rykket han til (tror han så noe, uansett) så blei jeg skompa litt og klippa litt for langt innpå så han starta å striiiii blø og det stoppa ikke...jeg skylte i grønnsåpe vann også nå har han en sokk på så vet ikke om det blør enda.

Men er dette farlig, burde jeg ringe dyrlegen liksom eller går dette over av seg selv?

Har hørt ett råd: bruk en utbrent fyrstikk å "svi igjen" såret..MEN jeg ville ikke prøve det. Det må da være utrolig vondt..er det ikke noe nærver der??

Takk for alle råd. :)

red: skrivefeil

Skrevet

Ta det heilt med ro, det er ikkje farleg. Dette er slikt som kan skje alle og einkvar, og det pleier å stoppe etter ei stund. Om du har isbitar, så kan du prøve å holde det på kloa :)

Skrevet

Ta det heilt med ro, det er ikkje farleg. Dette er slikt som kan skje alle og einkvar, og det pleier å stoppe etter ei stund. Om du har isbitar, så kan du prøve å holde det på kloa :)

Puh. okei! :) tusen takk ^^

Skrevet

Det går over ja :) Men det kan fort bli litt grisete, klørne kan blø ganske mye selv om det er uskyldig. Det fins blodstopp-pulver som kan være kjekt å ha liggende til slike tilfeller. Ellers kan det funke med potetmel eller som Bellare sier, isbit. Om vinteren hiver jeg hundene ut i snøen om vi klipper for langt ;)

Skrevet

Sist jeg gjorde det fikk jeg tips om å ta på potetmel. Da stoppet blødningen så og si med en gang. Ble litt potetmel på meg og i stolen, men det er lettere å få bort enn blod :)

Skrevet

Kjøp en boks med kaliumpermagnat på apoteket, så har du middel til å stoppe resten av livet hans og x antall hunder til :P

Utrolig kjekt å ha i hus!

Ahaaa, ja får gjøra det. Sikkert kjekt å ha i tilfelle jeg neste gang tar en tå eller to...:P

Skrevet

Jeg bruker bare potetmel, på Tesh klipper jeg ofte for kort (hun har rare negler, men hun bryr seg ikke om det.) Potetmel stopper det med en gang.

Skrevet

Ahaaa, ja får gjøra det. Sikkert kjekt å ha i tilfelle jeg neste gang tar en tå eller to... :P

Nå er det vel 10 år siden sist jeg kjøpte en sånn boks, men kostet rundt en 100-lapp da iallefall. Så grei investering det! ;)

Her klarte jeg av en eller annen idiotisk grunn å glippe sund to klør på Gry og en på Bridie i går :blink: , så fikk da bruk for litt pulver :P Bare en som blødde nok til at jeg måtte fikse noe da.

Skrevet

Nå er det vel 10 år siden sist jeg kjøpte en sånn boks, men kostet rundt en 100-lapp da iallefall. Så grei investering det! ;)

Her klarte jeg av en eller annen idiotisk grunn å glippe sund to klør på Gry og en på Bridie i går :blink: , så fikk da bruk for litt pulver :P Bare en som blødde nok til at jeg måtte fikse noe da.

OH no! stakkars små voffser! :o

*Caro gotter seg: hmhmhmhm take that Gry!* xP

  • Like 1
Skrevet

Jeg bruker potetmel :-)

Jeg prøvde fyrstikk en gang (råd fra veterinær) og det tror jeg var vondt til han stakkars O.o men det sluttet å blø da :-P

Skrevet

Men er dette farlig, burde jeg ringe dyrlegen liksom eller går dette over av seg selv?

Neida :) Det der skjer stadig vekk med mange hundeeiere - uhell skjer :- ) Du trenger ikke veterinærtime for dette, men du kan ta turen innom veterinærkontoret og spørre de som jobber i resepsjonen/kassen om et spesielt produkt. Hos veterinærer pleier de nemlig å selge noe som kalles blodstopper-pulver. Jeg ga 15 kr for en liten pose med et mørkelilla blodstopper-pulver, og den varer en evighet. Du dypper en q-tips i dette pulveret, og så presser du q-tipsen inntil kloa som blør. Det holder å presse bare noen få sekunder, så stopper blødningen.

Jeg er litt klønete selv noen ganger når jeg klipper klørne til hunden min, så jeg pleier alltid å legge q-tips og blodstopperpulveret klart på bordet foran meg når jeg skal klippe klør, i tilfelle jeg trenger det.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...