Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jess jeg husket å ta kameraet med meg i lommen igår, så da tenkte jeg at jeg skulle delta på månedens efit. :) Er vanligvis ikke så flink å huske det, men nå gjorde jeg det.

Vi våkner og drar så og si rett ut for å forberede oss til barnehage besøket. De skulle ha om høns, og da kommer de på besøk til oss.

Jeg og Nitro sitter på trappen og venter på besøket:

efit10.jpg

Så kommer barnehagen på besøk! Fikk bare tatt dette, da de kom hadde jeg evig nok med å holde styr på dem og hønemating og visning

efit9.jpg

Etter besøket går jeg og Nitro ned til havet

efit8.jpg

efit11.jpg

Her er vi og går en god stund

efit7.jpg

Ja og litt bading må til for en varm greyhound kropp :)

efit6.jpg

Så ganske raskt etter at vi kom hjem, dro vi for å hente noen høner. Vi er på tur! Tok 2 timer å kjøre dit.

efit4.jpg

Så kom vi frem til høneoppdretteren. Hun hadde mange flotte fugler, også påfugler

efit3.jpg

Så kjørte vi hjemover og stoppet innom Rema for å handle

efit2.jpg

Så er vi snart hjemme

efit5.jpg

Så kom vi hjem og slapp hønene ut i deres nye hjem

efit1.jpg

Se så utrolig søt da!

efit.jpg

Og de siste 2 timene før leggetid brukte jeg på å passe på at de andre hønene ikke skulle være for slemme med nykommerne. Samboer kaller meg hønemor, og er vel egentlig det hehe.

  • Like 6
Skrevet

Ah, ja, jeg lurte på om det var en australorps jeg så der også. Vi har en i dverg. Søt liten sak!

Ellers så må jeg si at det er en vakker del av landet du bor i! :)

  • Like 1
Guest Gråtass
Skrevet

Jeg måtte gå inn på denne tråden og se på bildene og grøsse litt.. Jeg er nemlig livredd høner, men syns allikevel de er fasinerende. Stilige bilder, flott natur og en lekker greyhound altså!!

Skrevet

Tusen takk. :)

Gråtass- syns det er kjipt at du er så redd høner, de er jo verdens koseligste fugler. Jeg skal innrømme at jeg er litt småskeptisk til store haner som er litt agressive, men hos meg er det kun snille tupper.

Ganzie: Nitro elsker å skremme hønene. Han løper mot gjerdet og bjeffer slik at de flakser litt omkring. Men nå er hønene vandt til han, så da står det bare ved gjerdet uten å bevege seg når han kommer med sine hopp og bjeff, og da syns han det er litt kjipt å ikke få respons. :P Men jeg vet ikke hva han hadde gjort hvis han fikk ei høne helt tilgjengelig.

Skrevet

Fine nitro, og fine høner :D digger høner jeg, har vokst opp med de. Har desverre ikke vært høner her på noen år nå da, men mimrer tilbake til da vi hadde høner. Favoritthønen min het Ida, vi kom i lokalavisa da jeg var 4, fordi vi var beeeestevenner, og hun var BARE min :rofl:

Skrevet

Den siste hønen var supersøt! :wub: Fikk lyst til å klappe den, og jeg er litt redd for alt av fugler! De kan jo bite :o

Den siste hønen var supersøt! :wub: Fikk lyst til å klappe den, og jeg er litt redd for alt av fugler! De kan jo bite :o

Og det kan ikke hundene våres ? hehe.

Kjempefine bilder :)

Skrevet

Tusen takk dere :)

Ja det er nok værre å bli bitt av hunder hehe. Høner hakker mer med nebbet, men det har ikke skjedd at noen av mine har hakket meg, kun hvis de bommer på det jeg har mellom fingrene som jeg skal gi dem.

Skrevet

Og det kan ikke hundene våres ? hehe.

Kjempefine bilder :)

Jo, men jeg er oppvokst med hund, ikke fugl. Jeg er ikke så trygg på kaniner heller fordi jeg er redd de skal bite.

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...